Gmina Chojnów

Aktualności

Festyn Rodzinny w Rokitkach

W sobotę przy Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rokitkach tradycyjnie odbył się Festyn Rodzinny. Z tej okazji zorganizowano szkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Moja rodzina i ja. Pomagamy sobie, pomagamy innym". Wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie, ponieważ każda zawierała szlachetny przekaz wzajemnego wsparcia. 

Projekt „DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU”

Celem projektu „DOLNOŚLĄSKIE KOBIETY BIZNESU” jest promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników, a także podniesienie zdolności do samozatrudnienia przez 30 kobiet od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia, znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

Dyskusja publiczna nad planem zagospodarowania przestrzennego w Gołaczowie

Wójt Gminy Chojnów zaprasza mieszkańców Gołaczowa na dyskusję publiczną nad przyjętymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Gołaczów

Policyjna akcja krwiodawstwa

Kolejny już raz policjanci i pracownicy cywilni, a także wszyscy ci, którzy w czwartkowe przedpołudnie odwiedzili Komisariat Policji w Chojnowie, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących. Akcję wsparł Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

95 urodziny Anoniego Janukowycza

Dziś w imieniu Wójta Gminy Chojnów Sekretarz Honorata Tajchman-Rękoś uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu. Swoje 95. urodziny obchodził Pan Antoni Janukowycz z Dobroszowa - Podporucznik 5 Pułku Lotniczego Wojska Polskiego II RP. Był żołnierzem 1 Frontu Białoruskiego. Delegacji władz Gminy Chojnów towarzyszyli przedstawiciele Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych na czele z prezesem Panem Arturem Reichertem.

Regionalne Spotkania Międzysektorowe

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz zaprasza wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na konsultacje projektu "Programu Współpracy Samorządu Województwa Dolnoślaskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na Dolnym Śląsku na 2018 rok" oraz na prelekcję dotyczącą uwarunkowań formalno-prawnych funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Na początku przyszłego miesiąca odbędzie się pierwsza w naszej gminie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Między 5 a 9 czerwca służby gminne odbiorą zalegające sofy, szafy, krzesła, stoły, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery inne przedmioty dużych rozmiarów, których nie można umieścić w kontenerach na odpady komunalne. Szczegóły dotyczące akcji znajdziecie na plakatach oraz w majowym wydaniu Wiadomości Gminy Chojnów.

XIII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej (FILM)

Wróćmy na chwilę do Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Wilczym Lesie i przypomnijmy sobie tę radosną atmosferę majowego święta.

Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej

10 maja obchodzony jest Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz złożył dzisiaj życzenia i wręczył pamiątkowe dyplomy pracownikom Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Pracownice GZGKiM skorzystały z okazji i przekazały na ręce Wójta niecodzienny prezent — model beczkowozu, wzorowany na tym, jakiego co dzień używają nasi komunalnicy.

Właściciel czworonogów pilnie poszukiwany!

Przed chwilą otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca sołectwa Osetnica, że w miejscowości błąkają się dwa czworonogi. Psy są prawdopodobnie rasy Golden Retriever lub Labrador są bardzo zadbane. Oba mają charakterystyczne czerwone obroże, co prawdopodobnie wskazuje na to, że komuś uciekły.
Zwracamy się więc z apelem o wskazanie ich właściciela.

Kompleks parkowo pałacowy w Piotrowicach na sprzedaż!

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz ogłosił właśnie przetark ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej numer 1019/31 o pow. 11,2569 ha (ŁIII-0,7380 ha, PsIII - 0,5440 ha, B-PsIII - 3,9775 ha, Lz - 1,4980 ha, Ws - 1,2760 ha, Bz - 3,1260 ha, W - 0,0974 ha), położonej w obrębie Konradówka, miejscowość Piotrowice, gmina Chojnów, powiat legnicki, województwo dolnośląskie.

Spotkanie „Środa z funduszami – dla młodych”

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy zaprasza na spotkanie „Środa z funduszami – dla młodych”. Spotkanie odbędzie się w środę 17 maja 2017 r. w godz. 10.00-13.00 w Legnicy w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, ul. Rycerska 24 – budynek Letia Business Center (wejście również od ul. Murarskiej 3) – sala „FEBE”, I piętro

Rusza program dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Dotacje będą przeznaczone na inwestycje, które mają na celu poprawę stanu naturalnego środowiska przez ograniczenie ilości odprowadzanych nieoczyszczonych ścieków socjalno-bytowych bezpośrednio do gruntu lub wód, a w efekcie przerwanie procesu ich degradacji oraz stworzenie alternatywy dla zagospodarowania ścieków

Święto Konstytucji 3-maja

3 maja w Chojnowie odbyły się obchody Święta Konstytucji 3-maja. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz wraz z Sekretarzem Gminy Chojnów Honoratą Tajchman-Rękoś, oraz przedstawiciele Rady Powiatu Legnickiego i Miasta Chojnowa złożyli kwiaty pod obeliskiem przy ulicy Chmielnej.

Poświęcenie krzyża przydrożnego w Dobroszowie

Krzyż przydrożny w Dobroszowie będzie od tej pory miejscem modlitwy, odpoczynku i spotkań mieszkańców wsi. Dzięki pracy znanego legnickiego artysty, dra Grzegorza Niemyjskiego został wzbogacony o wizerunki ikoniczne, przedstawiające ukrzyżowanego Jezusa, oraz Matkę Boską i Św. Jana. Nowe ławki ustawione przez dobroszowian pozwalają na chwilę zadumy w cieniu strzelistych lip rosnących w pobliżu krzyża. Pomysłodawcami renowacji była rodzina Dąbrowskich, a dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz anonimowych darczyńców Dobroszów zyskał kolejne miejsce spotkań.

1000 drzew na minutę

1000 drzew na minutę to nazwa ogólnopolskiej akcji promocyjnej organizowanej przez Lasy Państwowe, która ma na celu budowanie świadomości, jak zmienia się lesistość naszego kraju. Obecnie lasy zajmują 9,1 mln ha, a do 2050 roku będą stanowiły 33% powierzchni Polski, co stawia nas w europejskiej czołówce najbardziej zalesionych krajów. Wszystko to zasługa pracy leśników, dzięki którym rocznie sadzonych jest 500 mln drzew, co w przeliczeniu daje nam 1000 drzew na minutę. O tym, jak ciężka to praca i jak ważne dla czystości powietrza jest zwiększanie powierzchni lasów, dowiedzieli się pracownicy Urzędu Gminy Chojnów, którzy na zaproszenie Nadleśnictwa Złotoryja uczestniczyli w akcji.

  • dostojni jubilaci podczas odnowienia przysięgi małżeńskiej

60 lat małżeństwa Państwa Dul

29 kwietnia Państwo Helena i Jan Dul z Niedźwiedzic świętowali 60 rocznicę ślubu. W sali wiejskiej w Niedźwiedzicach odbyła się niezwykle miła uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej. Życzenia dostojnym Jubilatom złożyli Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Wicestarosta Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński oraz Sołtys Niedźwiedzic Józef Przyłucki.

PZPN z wizytą w Urzędzie Gminy Chojnów

28 kwietnia przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej i Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej spotkali się z władzami gminy oraz trenerami lokalnych klubów piłkarskich. Omówione zostały ostatnie zmiany, które zdaniem zarówno Andrzeja Padewskiego – wiceprezesa PZPN, jak i naszych trenerów pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie gminnej piłki nożnej.

XIII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

Jak co roku majowy weekend w Gminie Chojnów przeminął w patriotycznym tonie. 02 maja pod Krzyżem Millenijnym w Wilczym Lesie, który leży na skrzyżowaniu trzech gmin – Chojnów, Warta Bolesławiecka oraz Zagrodno odbył się XIII Festiwal Piosenki Patriotycznej i Religijnej. W muzycznych zmaganiach o statuetkę symbolizującą 32 metrowy Krzyż Milenijny, pod którym odbywa się festiwal, walczyło 17 zespołów w tym 3 grupy dziecięce.

Uwaga! 2 maja Urząd nieczynny

Informujemy, że 2 maja Urząd Gminy Chojnów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywej, Centrum Kształcenia w Osetnicy oraz Filie w Rokitkach, Białej i Dobroszowie, będą nieczynne. W związku z tym przypominamy, że pilne sprawy najlepiej rozwiązywać do 28 kwietnia.

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Stowarzyszenie LGD „Wrzosowa Kraina” zaprasza przedsiębiorców oraz osoby chcące założyć działalność gospodarczą na bezpłatne spotkanie dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Bezpłatna zbiórka elektrośmieci

W dniach 26 i 27 kwietnia Urząd Gminy Chojnów przeprowadza na terenie całej gminy akcję zbierania z gospodarstw domowych zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

72 rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej

Środowiska kombatanckie, harcerze i miłośnicy historii spotykają się co roku w Pieńsku, aby upamiętnić rocznicę Forsowania Nysy Łużyckiej – jednej z najtrudniejszych kart w dziejach polskiego oręża. W tegorocznych uroczystościach udział wzięli reprezentanci Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Chojnowie oraz Strzelcy z Legnickiego Oddziału Związku Strzeleckiego.

Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Wilczym Lesie

Tradycyjnie już przy Krzyżu Milenijnym w Wilczym Lesie na pograniczu trzech powiatów bolesławieckiego, złotoryjskiego oraz legnickiego 2. maja odbędzie się Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej. Przegląd muzyczny organizowany jest od trzynastu lat z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Festiwal od trzech lat poświęcany jest także pamięci Wielkiego Papieża Polaka, którego rocznica kanonizacji przypada na 27 kwietnia.

Wnioski o przyznanie płatności ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Legnicy zwraca się z prośbą o jak najszybsze składanie "Wniosków o przyznanie płatności w 2017 r." Nie czekajmy do ostatnich dni, ponieważ może to spowodować, że czas oczekiwania na przyjęcie wniosku w Biurze Powiatowym bardzo się wydłuży.

  • Logo programu działaj lokalnie

Nabór wniosków o dotację w „Działaj Lokalnie X” w 2017 roku!

TERMIN NABORU WNIOSKÓW O DOTACJĘ: wnioski można składać od 14 kwietnia do 15 maja 2017 r., do godziny 23:59.

SPOSÓB SKŁADANIA WNIOSKÓW: wnioski można składać WYŁĄCZNIE ZA POMOCĄ GENERATORA WNIOSKÓW, który jest dostępny na www.system.dzialajlokalnie.pl oraz na www.wrzosowakraina.pl.

GMINY OBJĘTE KONKURSEM: Bolesławiec, Chocianów, Chojnów [gm. wiejska], Chojnów [gm. miejska], Gromadka, Kunice, Lubin [gm. wiejska], Miłkowice i Przemków.

  • medal za zajęcie pierwszego miejsca na igrzyskach lzs

Czarni Rokitki zdominowali eliminacje strefowe

Niezwykle szczęśliwe dla klubu Czarni Rokitki okazały się ostatnie nabory zawodników. Anna Stykała, Michał Siudak i Sławomir Tęcza, którzy niedawno zasilili szeregi sekcji biegowej jednego z najprężniej działających klubów sportowych Gminy Chojnów, przywożą pierwsze sukcesy. W strefowych eliminacjach Wiosennych Biegów Przełajowych w Budziszowie Wielkim zyskali łącznie 59 pkt. Teraz przygotowują się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 kwietnia w Bystrzycy Oławskiej.

Zawody WKKW w Jaroszówce

W miniony weekend rozegrane zostały Międzynarodowe i Ogólnopolskie Zawody WKKW w Jaroszówce. Ponad 200 pięknych koni z Europy, w tym wiele znakomitych polskich wierzchowców pojawiło się w Ośrodku Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka. W niedzielę Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz wręczył nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii.

  • Wójt, Sekretarz i Sołtys trzymają kartkę z napisem...

II Gminny Kiermasz Wielkanocny w Pawlikowicach

Ozdoby świąteczne, które zalewają w okresie wielkanocnym sklepy wielkopowierzchniowe, nie są atrakcją dla ludzi szukających wyjątkowej atmosfery, którą pamiętają ze swojego dzieciństwa. Odpowiedzią na potrzeby takich osób jest Gminny Kiermasz Wielkanocny w Pawlikowicach, który ze skromnego wiejskie spotkania urasta do rangi lokalnego wydarzenia, ugruntowując swoją pozycję w kalendarzu imprez gminnych.

 

Najpiękniejsze pisanki Gminy Chojnów

Kiermasz Wielkanocny w Pawlikowicach coraz bliżej, a wraz z nim ogłoszenie laureatów konkursu na pisankę wielkanocną. Wczoraj w Urzędzie Gminy Chojnów obradowała komisja konkursowa, wybierając spośród ponad 80 pięknych pisanek te najlepsze.

Zgoda Powiatowego Lekarza Weterynarii na wypuszczanie drobiu

Powiatowy Lekarz Weterynarii Informuje, że można już wypuszczać drób na zewnątrz, jednakże karmienie powinno wciąż odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych.

następna strona »

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1
59-225 Chojnów

NIP: 6940010003
REGON: 390004984

76 818 85 02
www.gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka