Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • -

  Niedźwiedzice - Piękna Wieś Dolnośląska

  2017.07.21

  We wtorek 18 lipca sołectwo Niedźwiedzice gościło komisję konkursową „Piękna Wieś Dolnośląska 2017”.
  Podczas wizytacji mieszkańcy oprowadzili komisję po miejscowości, ukazując jej niepowtarzalne i wyjątkowe walory przyrodnicze. Zaprezentowali także to, czym sołectwo może się pochwalić, jakie ma plany na przyszłość oraz przedstawili dorobek grup działających na terenie sołectwa.

 • -

  Harcerze w Biskupinie gościli kolegów z Ukrainy

  2017.07.11

  Okręg Dolnośląski ZHR od 2011 roku organizuje w naszej gminie letnie obozy harcerskie. W tym roku w lesie nieopodal Biskupina przebywa ponad 100 harcerzy. Wczoraj ich obóz odwiedziły dzieci z Ukrainy, przebywające w Polsce na wakacjach. Jak poradziły sobie w leśnej głuszy?

 • -

  Święto Sportu i Zdrowia w Goliszowie

  2017.07.05

  W niedzielę, 2 lipca na boisku sportowym w Goliszowie odbyło się Święto Sportu i Zdrowia. Niemal przez cały dzień odbywały się rozmaite konkurencje, w których chętnie brali udział zarówno profesjonalni sportowcy, jak i domorośli miłośnicy aktywności fizycznej. Turniej piłki siatkowej, piłki nożnej, turniej szachowy, a nawet rzut beretem to tylko część ze sportowych atrakcji, które czekały tego dnia w Goliszowie. Nowością był I Gminny Bieg na dystansie 2,5 km.

 • -

  Zamienice gościły kultury świata

  2017.07.05

  Po raz kolejny w Zamienicach odbył się tradycyjny Kermesz Łemkowski, od lat związany z Międzynarodowym Festiwalem Folklorystycznym „Świat Pod Kyczerą". W minioną sobotę na terenie przylegającym do Parafii Greckokatolicka pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela rozbrzmiały dźwięki folkloru z różnych stron świata. Na jednej scenie oprócz rodzimych Goliszowian, Kalinek i Słowików pojawiły się m.in. zespoły z Kostaryki, Chin, Gruzji, Czech, Turcji i Rumunii.

 • -

  Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego (FOTO)

  2017.06.28

  24 i 25 czerwca  w Piotrowicach odbywała się XXII Wystawa Zwierząt Hodowanych oraz XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego i Piknik drobiowy. Kilkudziesięciu wystawców wzięło udział w największym w regionie wydarzeniu rolniczym. Odwiedzający mogli podziwiać kilkaset okazów zwierząt, a także kupić lokalne produkty i wysłuchać występów zespołów folklorystycznych.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1
59-225 Chojnów

NIP: 6940010003
REGON: 390004984

76 818 85 02
www.gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka