Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2017

• -

Zawody WKKW w Jaroszówce

11 czerwca w Ośrodku Jeździeckim Społowicz-Jaroszówka odbyły się Ogólnopolskie Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, w ramach których rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców. W tej edycji pierwszy raz rozegrane zostały również zawody towarzyskie, dzięki którym swoich sił próbowali najmłodsi adepci sztuki jeździeckiej. Konkurs mini LL zdominowali jeźdźcy z KJ Jaroszówka: Zuzanna Społowicz, Magdalena Łukasik, Natalia Kołsut, Kacper Zatwarnicki, oraz Ada Kowalska i Victoria Glomb. Gościnnie wystartowały Kaja Żuk i Wirginia Dąbrowska. W konkursie klasy LL wygrał Miroslav Trunda z Czech, a nasza zawodniczka Dominika Warmus na Morientesie zajęła wysokie 4 miejsce. W konkursie L juniorskim po zaciętej rywalizacji Oliwia Paździora na wałachu Backet wywalczyła pierwsze miejsce, a nasi zawodnicy zajęli: 4 miejsce Victoria Glomb na Sojuzie, 6 miejsce Martyna Kucharska na Bankierze oraz 12 i 14 miejsce Filip Dziuba. Konkurs L seniorski wygrała Joanna Mandecka-Turczyńska na wałachu Erotyk a nasz zawodnik Zbigniew Kowalkowski zajął 10 miejsce. Rywalizację w P klasie zwyciężył Ksawery Śniegucki na Red Sunrise 2, a nasz zawodnik Marcel Dul na Go Jack zajął wysokie 3 miejsce. W tym konkursie startowała również Martyna Kucharska na Ascanie która zajęła 13 miejsce oraz Sylwia Kupczyk na Dysart Cavalier, która zakończyła zawody na 15 miejscu. Konkurs CNC1* zdominowali zawodnicy z Czech. Pierwsze miejsce zajął Pavel Brezina na Cona Cia, trzecie Robert Pokorny. Drugi w tym konkursie był Mariusz Kleniuk na klaczy Dalija. Nasza zawodniczka Roksana Fortuniak ostatecznie uplasowała się na 5 pozycji. Najważniejszy konkurs CNC2* w ramach którego rozegrano MP Młodych Jeźdźców, należał do Polaków. Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Cybulska na Chenaro 2, stając się tym samym Mistrzem Polski Młodych Jeźdźców. I wice Mistrzem została Paulina Maciejeweska startująca na Jangcy L, a II wice mistrzem został zawodnik naszego klubu Marcel Dul dosiadający wałacha AL- Gierek II- WM. Wszystkim gratulujemy, dziękujemy naszym partnerom i sponsorom nagród: NTB Tomasz Ochab, Hippica Zbigniew. Kostrzewski, Torpol.

autor: Katarzyna Społowicz

zdjęcia: Janusz Lech