Gmina Chojnów

Wszystkie aktualności

  • Plk_1

Wracają pociągi - PKP apeluje o ostrożność.

Na prośbę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamieszczamy apel do mieszkańców w związku z uruchomieniem linii Chojnów Chocianów. 

Apel do mieszkańców
Wracają pociągi na trasę Chojnów – Rokitki – Chocianów, zachowajmy bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo – drogowych. 


Łatwiejsze będą podróże na Dolnym Śląsku. Po ponad 20 latach wracają pociągi na trasę Chojnów – Rokitki i Rokitki - Chocianów. Stacje i przystanki są przygotowane do obsługi wszystkich podróżnych, w tym osób o ograniczonej możliwości poruszania się. 
Na trasie jest ponad 20 przejazdów kolejowo - drogowych. Wszystkie są odpowiednio zabezpieczone. Zachowując zasady ruchu drogowego bezpiecznie przejedziemy lub przejdziemy przez tory.
Uwzględniając kursowanie wymienionymi liniami kilkunastu pociągów na dobę, prosimy o właściwe i odpowiedzialne zachowanie na terenach kolejowych – szczególnie na przejazdach i przejściach przez tory.
Szczególnie prosimy rodziców i opiekunów, aby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, jeśli droga do szkoły lub w codziennych planach prowadzi przez teren kolejowy, bądź przejścia i przejazdy kolejowo - drogowe.
Rozwaga kierowców i pieszych, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i odpowiedzialność za życie współpasażerów aut i podróżnych w pociągach, pozwolą uniknąć tragedii i odpowiedzialnie podróżować. 
Prosimy o bycie Ambasadorem Bezpieczeństwa, odpowiedzialne zachowanie na przejazdach kolejowo – drogowych i motywowanie do tego członków rodzin i znajomych osób. 
Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. 

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka