Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2017

 • -

Nowy Portal Mapowy Gminy Chojnów

Miło nam poinformować, że od dziś wszyscy mieszkańcy gminy Chojnów oraz turyści odwiedzający nasze piękne tereny mogą przeglądać zasoby Portalu Mapowego Gminy Chojnów.

 • -

Konkurs na stanowisko Kierownika GZZOP

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz ogłasza konkurs na stanowisko Kierownika Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Chojnowie z siedzibą w Krzywej. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Chojnów przy ul. Fabrycznej 1 w Chojnowie w pokoju 103 lub przesłać za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów, w zamkniętej kopercie z adnotacją: "Konkurs na stanowisko Kierownika Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Chojnowie z siedzibą w Krzywej" wraz z podaniem imienia i nazwiska, adresu i numeru telefonu kontaktowego kandydata na stanowisko objęte konkursem.

 • -

Trwają poszukiwania dawcy szpiku dla Miłosza Pisarskiego

Apelujemy o pomoc dla małego Miłosza Pisarskiego. Urząd Gminy Chojnów zaangażował się w poszukiwania dawcy szpiku dla tego 5-letniego mieszkańca Złotoryi. Miłosz zachorował na zespół hemofagocytarny spowodowany przez wirusa EBV. Aby żyć, potrzebuje przeszczepu szpiku od osoby posiadającej zgodne DNA. Już 12 grudnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbędzie się kolejna akcja poszukiwania dawcy. Między 9:00 a 14:00 przy ulicy Sejmowej 5a będzie można wziąć udział w bezpłatnym badaniu na zgodność genetyczną. Próbka krwi to wszystko, czego potrzeba, aby zarejestrować się w bazie Krajowego Banku Dawców szpiku i być może uratować komuś życie! Prosimy o udostępnianie tej informacji i zgłaszanie się na bezbolesne badania!

 • -

Konkurs na najsmaczniejszy sernik świąteczny

W takcie Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego można skosztować najsmaczniejszych tradycyjnych specjałów z naszego regionu. Tradycją stało się, że gospodynie z Gminy Chojnów prześcigają się w przygotowywaniu najsmaczniejszych świątecznych specjałów, które zaskarbiają podniebienia uczestników jarmarku. W tym roku ogłaszamy konkurs, w którym wyłoniony zostanie najsmaczniejszy sernik świąteczny.

 • -

Gminne Święto Sołtysa w Goliszowie

Dzień Sołtysa obchodzony jest w całej Polsce 11 marca. W Gminie Chojnów mamy jednak własną tradycję tego święta. 25 listopada w Goliszowie, z inicjatywy radnego i sołtysa Ryszarda Dulika, jak co roku odbyło się spotkanie poświęcone osobom pełniącym tę zaszczytną funkcję. W Gminnym Święcie Sołtysa wzięli udział sołtysi niemal wszystkich miejscowości Gminy Chojnów. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Przewodniczący Rady Gminy Chojnów Bogdan Styrkowiec dziękowali sołtysom za ich ciężką pracę, wręczając kwiaty oraz imienne kalendarze, które są atrybutem niezbędnym każdemu urzędującemu przedstawicielowi samorządu wiejskiego.

 • -

Jublieusz 10-lecia ŚDS nr 1 w Chojnowie

W miniony czwartek odbyły się uroczyste obchody 10-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie. Była to już druga okazja do świętowania dekady działalności tej instytucji. Przypomnijmy, że 14 września zorganizowany został bal 10-lecia, w którym udział wzięli uczestnicy zajęć w ŚDS nr 1 oraz zaprzyjaźnieni podopieczni pokrewnych instytucji. Tym razem oprócz uczestników zajęć w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście – przedstawiciele województwa, władze gminy oraz miasta Chojnowa, chojnowscy duchowni, darczyńscy i sponsorzy oraz wielu przyjaciół, których przez 10 lat swojej działalności zaskarbił sobie ŚDS nr 1.

 • -

I Rokowania w sprawie sprzedaży kompleksu parkowo-pałacowego w Piotrowicach

Wójt Gminy Chojnów ogłasza I rokowania na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej numer 1019/31 o pow. 11,2569 ha (ŁIII – 0,7380 ha, PsIII – 0,5440 ha, B-PsIII – 3,9775 ha, Lz – 1,4980 ha, Ws – 1,2760 ha, Bz – 3,1260 ha, W – 0,0974 ha), położonej w obrębie Konradówka, miejscowość Piotrowice, gmina Chojnów, powiat legnicki, województwo dolnośląskie.

 • -

Spotkanie informacyjno konsultacyjne GCHBO

W czwartek odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach spotkania oprócz zagadnień związanych z zasadami GChBO 2018 miał miejsce wykład pt. "Jak kształtować krajobraz Wsi", który prowadziła Jowita Pyszczek - architekt z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 • -

Urzędnicy z Gminy Chojnów uczyli się pierwszej pomocy. 

Strażacy z OSP Rokitki przy pomocy fantomów szkoleniowych pokazywali dzisiaj urzędnikom, jak prawidłowo prowadzić czynności ratunkowe. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa to bardzo ważna umiejętność, której posiadanie może nam pomóc w ratowaniu czyjegoś życia. Druhowie z OSP Rokitki zapewniają, że chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. - Kiedy chodzi o ludzkie życie, znajomość podstaw pierwszej pomocy jest bezcenna. Dlatego prowadzimy spotkania takie, jak to dzisiejsze. - mówili w rozmowie z nami.

 • -

V Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy

Już oficjalnie możemy poinformować, że jubileuszowy, piąty Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się 17 grudnia 2017 r. Zmienia się jednak miejsce jego przeprowadzenia. W tym roku to znane i lubiane przedświąteczne wydarzenie odbędzie się w sali wiejskiej w Białej przy współpracy z Bielskim Stowarzyszeniem Promocji Kultury. 

 • -

Ucieczka z miasta na wieś - Gmina Chojnów miejscem na całe życie

Gospodarstwo ART – Agroturystyczne “Farma Martynika” z Jaroszówki w Gminie Chojnów w oryginalnej serii dokumentalnej “Daleko Od Miasta 4” emitowanej na kanale Domo+

 • -

Dyniowy i kolorowy zawrot głowy

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących "Dajmy Szansę", Urząd Gminy Chojnów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywej zapraszają do udziału w konkursie kulinarnym "Dyniowy i kolorowy zawrót głowy". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 listopada 2017 r. o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Krzywej.
 • -

Spotkanie informacyjno konsultacyjne GCHBO

III edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego ruszyła na dobre. Do 30 listopada będzie trwał nabór wniosków. Aby przybliżyć zasady przeprowadzenia konsultacji Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz zaprasza mieszkańców Gminy Chojnów na spotkanie informacyjno - konsultacyjne, które zaplanowano na 16 listopada 2017 r, na godz. 16.00 w Urzędzie Gminy Chojnów (sala nr 6)
Podczas spotkania omówione zostaną zasady konstruowania wniosków i przeprowadzenia głosowania.

 • -

Rusza kolejna edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego

Boisko do siatkówki, a może siłownia plenerowa? Jeśli masz pomysł, co warto byłoby wybudować w twojej miejscowości, możesz się nim podzielić. Właśnie ruszyła III Edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Do wydania jest 306 tys. zł na zadania i inwestycje, zaproponowane przez mieszkańców Gminy Chojnów.

 • -

Inwentaryzacja wybrobów zawierajacych szkodliwy azbest

Do 15 listopada 2017 r. potrwa aktualizacja ewidencji gospodarstw, na których terenie znajdują się materiały zawierające azbest. Aby skorzystać z programu dofinansowania jego usunięcia, należy wcześniej zgłosić naszą posesję do ewidencji. Odpowiednie formularze są dostępne w Urzędzie Gminy oraz na jej stronach internetowych.

 • -

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

W październiku Gmina Chojnów podpisała umowę dotacji na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Chojnów w roku 2017” w  ramach Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej p.t.: „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest.

 • -

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Białej

16 października w Białej odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz złożył pracownikom oświaty życzenia oraz przekazał na ręce dyrektorów symboliczne wiązanki kwiatów.

 • -

Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Zespół Szkolno-przedszkolny im. Jana Pawła II w Rokitkach zaprasza na Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowany pod patronatem Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza. 9 listopada młodzi artyści zmierzą się z trudnym repertuarem podczas koncertu, który odbędzie się w auli szkolnej w Krzywej.

 • -

Finał wojewódzkiego konkursu w Gminie Chojnów. Niedźwiedzice najpiękniejsze na Dolnym Śląsku!

W sobotę w Niedźwiedzicach w miała miejsce uroczystość nadania im tytułu Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej. W konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego miejscowość Gminy Chojnów okazała się najlepsza spośród 11 pretendujących do tego miana wsi. W trakcie uroczystości premierę miał kilkunastominutowy film, prezentujący wyjątkowe walory Niedźwiedzic..

 • -

I Gala Rozdania Stypendiów Wójta Gminy Chojnów

29 września w Szkole Podstawowej w Krzywej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów mieszkających w Gminie Chojnów. 93 prymusów odebrało z rąk Wójta Gminy Chojnów zaszczytne wyróżnienie.

 • -

Otwarcie boiska "Orlika" Okmiany

W minioną niedzielę w Okmianach odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację. Inauguracja nowego boiska była również zwieńczeniem kariery sportowej prezesa Klubu Orlik Okmiany — Mieczysława Kułagi — który rozegrał ostatni mecz w swojej sportowej karierze. Starcie z "Sokołem" Krzywa zakończyło się wynikiem 4-0 dla gospodarzy.

 • -

Święto Pieczonego Ziemniaka w Budziwojowie

Szkoła Podstawowa w Budziwojowie zaprasza na Święto Pieczonego Ziemniaka. 23 września na terenie przyszkolnym przygotowane zostanie ognisko, które posłuży do przygotowania jesiennego specjału, jakim jest właśnie pieczony ziemniak. Oprócz tego odbędą się zawody sportowe i loteria z atrakcyjnymi nagrodami, a także warsztaty plastyczne i zabawa na tzw. dmuchańcach.

 • -

Zwycięskie wieńce dożynkowe w Urzędzie Gminy Chojnów

Jeśli komuś nie udało się zjawić w Witkowie na Dożynkach Gminnych, a interesuje się sztuką ludową, będzie miał niepowtarzalną okazję nadrobienia zaległości. Od tego tygodnia w Urzędzie Gminy Chojnów podziwiać będzie można wieńce dożynkowe, które wygrały w konkursie organizowanym w trakcie tegorocznych dożynek. Pierwsze miejsce i tytuł najpiękniejszego wieńca dożynkowego powędrował do sołectwa Witków, które było gospodarzem wrześniowej imprezy, a Jerzmanowice i Niedźwiedzice ze swoimi wieńcami zdobyły zasłużone wyróżnienie. Wyjątkowe ozdoby zostaną w urzędzie do połowy października.

 • -

O stypendia „zDolny Śląsk” można starać się tydzień dłużej

Fundacja Edukacji Międzynarodowej o tydzień przedłużyła termin naboru wniosków w XVII Konkursie Stypendialnym „zDolny Śląsk”. Uczniowie i absolwenci dolnośląskich szkół mogą składać wnioski do 22 września 2017. Decyduje data stempla pocztowego.

 • -

KRUS przestrzega dla bezpieczeństwa - Jesienne prace polowe pod nadzorem

Jeszcze tak nie dawno trwały na polach prace żniwne, a już inspektorzy KRUS oraz radcy PIP przygotowują kolejne wizytacje, tym razem jesiennych prac okopowych. Tak jak podczas wizytacji prac żniwnych, apelują do rolników o ostrożną i bezpieczną pracę. Zwracają uwagę na stan techniczny maszyn i pojazdów rolniczych oraz występujące zagrożenia dla użytkujących je osób.

 • -

Dożynki i Święto Św. Michała w Konradówce

24 września o 13:00 rozpocznie się święto plonów sołectwa Konradówka-Piotrowice. Proboszcz Parafii NMP w Chojnowie, Sołtys i Samorząd Wsi Konradówka i Piotrowice zapraszają na Dożynki Wiejskie oraz Święto Św. Michała. W progamie wyjątkowe atrakcje: poczęstunek (pieczony baran, kiełbaski, bigos, ciasto), loteria, występy zespołów ludowych, zabawa taneczna a dla najmłodszych zamek dmuchany. 

 • -

Kasztanowe Lato w Budziwojowie

Oferta kulturalna Gminy Chojnów właśnie wzbogaciła się o wyjątkową imprezę organizowaną w Budziwojowie. Festyn Rodzinny Kasztanowe Lato odbędzie się po raz pierwszy juz 23 września.

 • -

XV Wrześniowe Kresowiana w Białej

17 września w Białej spotkali się Kresowiacy i miłośnicy kultury kresowej. Wrześniowe Kresowiana to cykliczna impreza poświęcona kulturze kresów wschodnich organizowana od 15 lat przez Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury oraz Gminę Chojnów. 

 • -

Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe z dotacją Fundacji KGHM

Gminny sport zyskał właśnie dodatkowe środki na rozwój działalności szkoleniowej w zakresie piłki nożnej dla dzieci w wieku 9-11 lat. Kwota 14.825,00 zł, która zasili kasę LZS, z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu szkoleń dla młodych adeptów piłki nożnej.

 • -

10-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie

Wczoraj w „Ceglanym Dworku” odbyła się szczególna uroczystość. Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie obchodził 10 – lecie powstania. Uczestnicy oraz kadra, na czele z Panią Dyrektor Mariolą Pyrz, wspólnie świętowali. Czas wypełniły dobra zabawa i przegląd pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło też urodzinowego tortu.

 • -

Dożynki Gminne w Witkowie

10 września odbyło się wielkie święto Gminy Chojnów - Dożynki Gminne w Witkowie. Przygotowano wiele atrakcji zarówno tych muzycznych, rozrywkowych i kulinarnych. Gwiazdy tegorocznego święta plonów chyba nie trzeba przedstawiać - Zespół After Party w serwisie YouTube osiąga zawrotne liczby odtworzeń liczone w dziesiątkach milionów a na Facebooku ma ponad 200 tysięcy fanów. Jest twórcą takich hitów jak „Nie daj życiu się”, „Ona lubi pomarańcze”.

 • -

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gminie Chojnów

1 września w 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej, w Gminie Chojnów uczczono pamięć tych, którzy za Polskę zapłacili cenę najwyższą, oddając w obronie ojczyzny własne życie.

 • -

XIX Konwent Wójtów i Burmistrzów "Wrzosowej Krainy"

W dniu 31 sierpnia w Niedźwiedzicach odbył się XIX Konwent Wójtów i Burmistrzów Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrzosowa Kraina”. Podczas spotkania, którego gospodarzem był Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz uzgodniono termin naboru projektów gminnych oraz podjęto dyskusję na temat filmu promującego wszystkie gminy z obszaru Wrzosowej Krainy.

 • -

Niedźwiedzice - najpiękniejszą wsią Dolnego Śląska!

Wczoraj dotarła do Gminy Chojnów wspaniała wiadomość! Niedźwiedzice zostały ogłoszone najpiękniejszą dolnośląską wsią. W konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego miejscowość Gminy Chojnów okazała się najlepsza spośród 11 zgłoszonych do konkursu wsi. Od kiedy 18 lipca komisja konkursowa odwiedziła Niedźwiedzice, wszyscy mieszkańcy czekali na werdykt. Co do tego, że Niedźwiedzice zasłużyły na miano najpiękniejszej wsi, nie ma najmniejszych wątpliwości.

 • -

II Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych w Chojnowie

27 sierpnia na chojnowskim rynku zagościły setki motoryzacyjnych perełek z różnych stron świata i epok. Za sprawą klubu zrzeszającego miłośników motoryzacji Oldtimer Chojnów mieszkańcy Miasta i Gminy Chojnów byli świadkami niezwykłego motoryzacyjnego show.

 • -

Jubileusz "Słowików"

W sobotę w Starym Łomie odbyła się szczególna uroczystość! Zespół „Słowiki” obchodził 30 – lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, w której uczestniczyły wszystkie zespoły ludowe naszej Gminy oraz zaprzyjaźniony ze „Słowikami” zespół „Lasowianie” z Pieńska. Po mszy kolorowe i rozśpiewane towarzystwo przeniosło się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie zespół odebrał gratulacje od zaproszonych gości i recitalem rozpoczął część artystyczną wieczoru.z

 • -

Seminarium pt. "Partycypacja społeczna w Gminie Chojnów"

23 sierpnia o godzinie 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Krzywej odbyło się seminarium pt. „Partycypacja społeczna w Gminie Chojnów”. Na spotkanie przybyli Sołtysi, przedstawiciele Rad Sołeckich, lokalni liderzy i działacze z Gminy Chojnów.

 • -

Dożynki Gminne w Witkowie

Coroczne święto plonów naszej gminy w tym razem gości w Witkowie. Gwiazdą tegorocznych Dożynek Gminnych będzie zespół After Party, który słynie z takich przebojów jak Ona Tańczyć Chce czy Nie daj życiu się. Pozaich występem przewidzianych jest wiele atrakcji, które zadowolą zarówno starszych, jak i młodszych uczestników zabawy.

 • -

XV Wrześniowe Kresowiana w Białej

17 sierpnia w Białej odbędą się tradycyjne Kresowiana. Impreza została objęta patronatem honorowym Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza oraz Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury wraz z Parafią pw. Przemienienia Pańskiego w Białej przygotowali wiele atrakcji dla miłośników kresowej kultury.

 • -

II Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych

W niedzielę 27 sierpnia na chojnowskim rynku odbędzie się impreza kierowana do miłośników dawnej motoryzacji. Po raz kolejny w Chojnowie zagoszczą motoryzacyjne cuda z różnych krajów i epok. Imprezę rozpocznie Rajd, w trakcie którego 65 pojazdów będzie zmagać się z wymagającą trasą ustaloną przez organizatora - Oldtimer Chojnów Classic Car Club.

 • -

Seminarium dotyczące środków partycypacyjnych Gminy Chojnów

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz wraz ze Stowarzyszeniem Akademia Otwartych Umysłów oraz Stowarzyszeniem Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica zapraszają na seminarium pt. „Partycypacja społeczna w Gminie Chojnów”, które odbędzie się w 23 sierpnia o godzinie 17:00 w Świetlicy w Krzywej.

następna strona »

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka