Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2018

 • -

Harmonogram wywozu odpadów w 2019 r.

Wydział Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska publikuje harmonogram wywozu odpadów komunalnych z posesji w Gminie Chojnów w 2019 roku. Niezmiennie za ich odbiór odpowiedzialna będzie firma Remondis Legnica Spółka z o.o.
 • -

Żegnamy Ks. Adama Terleckiego

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 17 grudnia w wieku 71 lat, po długiej walce z chorobą zmarł Ks. Adam Terlecki. Wspaniały duszpasterz, nieoceniony organizator wydarzeń religijnych, wybitny człowiek. Diecezja Legnicka ogłosiła plan uroczystości pogrzebowych.
 • foto: radni na posiedzeniu

Rada Gminy Chojnów w sieci

Od tego roku posiedzenia Rady Gminy Chojnów mieszkańcy obejrzą w internecie – bez wychodzenia z domu. Na naszej stronie internetowej podlinkowane jest także archiwum, w którym znaleźć można nagrania z poprzednich sesji. Komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu wystarczy, aby dowiedzieć się, jak przebiegały obrady. 
 • foto: dzieci jasełka

Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy – plenerowo w Rokitkach

    Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy to wydarzenie, które ugruntowało swoją pozycję w katalogu podobnych wydarzeń w naszym regionie. Już po raz VI mieszkańcy Gminy Chojnów i okolic spotkali się, aby skorzystać z najlepszego asortymentu wyrobów bożonarodzeniowych. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabrakło muzycznych wrażeń i wzruszających dziecięcych występów.
 • -

Wójt Gminy Chojnów mianował swojego zastępcę.

Wybrany w październiku na drugą kadencję Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz mianował swojego zastępcę. Został nim Grzegorz Styrkowiec – wieloletni i doświadczony pracownik Urzędu Gminy Chojnów. Przez ostatnie 4 lata włodarz największej gminy powiatu legnickiego nie miał zastępcy. Co więc wpłynęło na konieczność jego powołania? 
 • -

Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny a wraz z nim tradycyjny Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku odbędzie się po raz szósty. Na placu przy Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rokitkach ustawiona zostanie scena, na której w przedstawieniu jasełkowym wystąpią uczniowie. Do wspólnego śpiewania świątecznych utworów zachęcać będzie również Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, który zainauguruje wspólne, rodzinne kolędowanie. 
 • -

Nowe drogi w Gminie Chojnów

Gmina Chojnów w 2018 roku w ramach przyznanego dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2018 wykonała dwa zadania obejmujące przebudowę nawierzchni dróg gminnych w miejscowościach Rokitki oraz Goliszów.

Znamy skład prezydium Rady Gminy

Tydzień po zainaugurowaniu kadencji radni spotkali się ponownie na kolejnej sesji Rady Gminy. Podczas posiedzenia wybrani zostali kolejni członkowie prezydium. Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Chojnów na następną kadencję powtórnie wybrani zostali radni Renata Ostropolska z Dobroszowa oraz Bartosz Chwałek z Budziwojowa. Przewodniczacym Rady Gminy Chojnów pozostaje niezmiennie Bogdan Styrkowiec - radny z Rokitek.

 • ślubujący radni

Inauguracyjna sesja Rady Gminy Chojnów

23 listopada odbyła się pierwsza w kadencji 2018 – 2023 sesja Rady Gminy Chojnów. Głównym celem posiedzenia było zaprzysiężenie radnych oraz wójta. Na sesji licznie pojawili się zaproszeni goście – pracownicy jednostek organizacyjnych gminy, sołtysi, mieszkańcy, a także samorządowcy z sąsiednich gmin. Skład rady i podział funkcji w radzie po wyborach prawie się nie zmienił. Na liście 15 radnych zobaczymy jedynie 2 nowe nazwiska, a kierowanie radą powierzono dotychczasowemu przewodniczącemu.
 • -

Konkurs dla dzieci i młodzieży pt. "Aniołek Bożonarodzeniowy"

Niskie temperatury za oknem zwiastują nam nadchodzącą zimę a w związku z tym zbliżający się wielkimi krokami VI Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku odbędzie się 16 grudnia na placu przy Zespole Szkolno Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rokitkach. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Chojnowie z/s w Krzywej oraz Urząd Gminy Chojnów ogłaszają konkurs dla dzieci i młodzieży pt. "Aniołek Bożonarodzeniowy".
 • -

Uroczysta Sesja Inauguracyjna

Już jutro w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chojnów odbędzie się inauguracyjna sesja Rady Gminy Chojnów kadencji 2018/2023. Czeka nas uroczyste złożenie ślubowania przez Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza oraz radnych Gminy Chojnów. Po wyborach w składzie rady znalazły się dwa nowe nazwiska. Pozostali radni dali się poznać w poprzedniej kadencji i po raz kolejny zdobyli uznanie wyborców.

 • -

Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz spotkał się z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziękując za ich ciężką i ofiarną pracę wręczył wszystkim kwiaty i drobny upominek. Dołączamy się do wszystkich życzeń dla całego GOPSu!

 • obrazek

"Polska Piękna Niepodległa"

15 listopada Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie zorganizował konkurs malarski "Polska Piękna Niepodległa". Udział w nim wzięło ponad 20 niepełnosprawnych artystów z 11 placówek z Powiatu Legnickiego. To wyjątkowy sposób na uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 • świetlica w Białej - widownia, scena, balony

Gmina Chojnów dla Niepodległej

11 listopada w Białej odbyły się najważniejsze w naszej gminie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wspólnego śpiewania patriotycznych utworów zachęcał wrocławski zespół "Ostatnie Takie Trio". Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły także laureatki II Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w zeszłym tygodniu w Rokitkach. Ponadto bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury zaprosiło najmłodszych uczestników do wspólnej zabawy w trakcie konkursów o tematyce historycznej.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Chojnów

Przedstawiamy projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Chojnów, który opracowano na podstawie uchwały nr XXXVI.218.2017 Rady Gminy Chojnów z dnia 31 maja 2017 r. o przystąpieniu do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Chojnów.
 • -

Podsumowanie akcji usuwania azbestu

Na przełomie lipca i sierpnia w Gminie Chojnów trwała akcja odbierania azbestu z gospodarstw domowych, które zgłosiły się do gminnego programu usuwania azbestu. Dziś możemy podsumować przeprowadzoną akcję i podliczyć, ile szkodliwej substancji udało się zneutralizować.
 • -

Niedźwiedzice uczcciły niepodległość

11 listopada minie 100 lat, od kiedy Polska powróciła na mapy świata po 123 latach zaborów. W najbliższych dniach w wielu miejscach naszej gminy odbędą się obchody tej doniosłej rocznicy. Wczoraj Święto Niepodległości upamiętniły Niedźwiedzice. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach, a także maluchy z Przedszkola w Goliszowie zaprosiły mieszkańców miejscowości i rodziców na występ do Świetlicy Wiejskiej. 

 • -

Obchody 100-lecia Niepodległości w Białej

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert z okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie na nowo odkryjemy burzliwą historię walki o niepodległość Polski, przypomnimy sylwetki największych bohaterów narodowych a także razem wyśpiewamy niezapomniane utwory legionowe i niezwykłe patriotyczne pieśni współczesnej Polski.
 • -

Koncert Kresowy w Niedźwiedzicach

Już jutro o godz. 17.00 zapraszamy na Koncert Kresowy do sali wiejskiej w Niedźwiedzicach w ramach 17. Dolnośląskich Dni Kultury Kresowej.
Na scenie wystąpią: Olga Kamińska - solistka z Kobrynia (Białoruś); Barbara Twardosz – Droździńska – śpiewaczka; Międzynarodowy Zespół Muzyczny „AR PO DE" oraz wokalny zespół młodzieżowy „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie (Białoruś).
 • -

Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rokitkach już nie raz dali dowód swojej niezwykłej muzykalności. Wielokrotnie usiwetniali swoimi wystepami uroczystości gminne. Nie tylko spiewem, ale również gra na instrumentach muzycznych. Teraz ich szkoła po raz kolejny organizuje Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Tematem konkursu są piosenki i pieśni patriotyczne, wyrażające miłość do ojczystego kraju na przestrzeni wieków. . Konkurs odbędzie się dnia 8 listopada 2018 roku w siedzibie szkoły. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 października. 
 • -

Zawiadomienie do członków OKW

ZAWIADOMIENIE do członków Obwodowej Komisji Wyborczej Urzędnika wyborczego na terenie gminy Chojnów o obowiązkowych szkoleniach.
 • -

II Gala Rozdania Stypendiów Wójta Gminy Chojnów

Kolejny raz najzdolniejsi uczniowie z Gminy Chojnów otrzymali stypendia finansowe w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uczniów Uzdolnionych. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz wraz z Sekretarz Gminy Chojnów Honoratą Tajchman-Rękoś osobiście składali gratulacje uczniom i ich rodzicom podczas piątkowej Gali Rozdania Stypendiów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rokitkach
 • -

(AKTUALIZACJA) Nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze. Cel Programu: poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzącej z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

 • -

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

W trakcie dyżuru konsultant udzieli zainteresowanym informacji nt. aktualnych i przyszłych możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich, w tym zasad i procedur ubiegania się o dotacje. W trakcie konsultacji będzie można dowiedzieć się m.in. czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do unijnego wsparcia. Aktualny zakres projektów unijnych to m.in. środki na rozpoczynanie lub rozwój własnej działalności gospodarczej, szkolenia. Zainteresowani dowiedzą się do jakich instytucji należy się zgłaszać w przypadku ubiegania się o środki.
 • -

Wybory samorządowe w Gminie Chojnów

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Zapraszamy do zapoznania się z listą lokali wyborczych, w których głosować będą mieszkańcy naszej gminy. 4 z nich są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 • -

Pierogowe wariacje w Groblach

Za nami sześć smakowitych i ciekawych spotkań kulinarnych realizowanych przez aktywne grupy - mieszkańców Gminy Chojnów w ramach programu Działaj Lokalnie. Przed nami ostatnie warsztaty, na których poznamy najciekawsze przepisy na PIEROGI.
 • -

Uroczysta Gala Rozdania Stypendiów Wójta Gminy Chojnów

Już w najbliższy piątek o godz. 17:00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rokitkach odbędzie się II Gala Stypendiów Wójta Gminy Chojnów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii Gminy przyznano Stypendia Wójta Gminy Chojnów uczniom, którzy wykazali się wysokimi wynikami w nauce lub wybitnymi osiągnięciami artystycznymi w minionym roku szkolnym. Już teraz możemy zdradzić, że takie wyjątkowe wyróżnienia trafią do blisko stu prymusów z Gminy Chojnów.
 • -

XVI Wrześniowe Kresowiana w Białej

Miłośnicy kultury kresowej spotkali się w minioną niedzielę w Białej. Tradycyjne Wrześniowe Kresowiana to impreza z wieloletnią tradycją. W tym roku jej motywem przewodnim było 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Na uczestników czekały występy artystyczne oraz smaczne specjały kuchni kresowej przygotowane przez gospodynie z Białej. Współorganizatorami wydarzenia były Urząd Gminy Chojnów, Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury oraz Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Białej.
 • -

Złote Gody Państwa Pawłowskich

W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Mieszkańcy Jerzmanowic, Elżbieta i Bronisław Pawłowscy, świętowali wraz z bliskimi 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz odznaczył jubilatów Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 

 • -

Dożynki Gminne w Rokitkach

Za nami Dożynki Gminy Chojnów w Rokitkach. Gwiazdą tegorocznego święta plonów była grupa BOYS, co w połączeniu z doskonałą pogodą oraz licznymi atrakcjami przełożyło się na duży sukces frekwencyjny tego wydarzenia. Jak bawili się mieszkańcy gminy, rolnicy i przybyli goście?
 • -

Dożynki Gminne w Rokitkach coraz bliżej

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w Rokitkach i wiele wskazuje na to, że szykuje się fantastyczna zabawa. Ci, którzy pamiętają ubiegłoroczny niezwykle udany koncert grupy AfterParty w Witkowie i tym razem nie poczują się zawiedzeni. Mieszkańcy największej gminy Powiatu Legnickiego będą bowiem bawić się przy dźwiękach zespołu „BOYS” - legendy polskiej muzyki rozrywkowej. Co jeszcze czeka nas podczas święta plonów Gminy Chojnów?

 • -

Dalsze szacowanie szkód spowodowanych suszą

Wciąż trwa zliczanie strat w rolnictwie spowodowanych przez długotrwałą suszę. Urząd Gminy Chojnów wydał komunikat, w którym zachęca rolników posiadających uprawy ziemniaków do składania wniosków o oszacowanie szkód. Niezbędne dokumenty można otrzymać w pokoju 105 Urzędu Gminy Chojnów lub pobrać z linku, który zamieszczamy poniżej. 

 • -

3 Międzynarodowy Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych

Nieco ponad tydzień dzieli nas od wyjątkowego wydarzenia motoryzacyjnego. Chojnowscy miłośnicy starych aut stowarzyszeni w Oldtimer Chojnów Classic Car Club zapraszają do podziwiania prawdziwych motoryzacyjnych perełek podczas Zlotu Pojazdów zabytkowych. Wystawę klasycznych samochodów poprzedzi rajd pełen konkurencji sprawnościowych. Do pokonania 90 kilometrów trasy, która będzie biegła między innymi przez naszą gminę. Dokąd pojadą klasyki? Organizatorzy zapewniają, że tegoroczny rajd „to wspaniała zabawa i wyprawa w Góry Kaczawskie i Park Krajobrazowy "Doliny Bobru", przepiękne widoki, wąskie drogi, zabytkowa architektura i wiele atrakcji, a na koniec zabawa integracyjna i nocleg w Pałacu Brunów”.
 • -

Czeka nas przebudowa świetlicy w Groblach!

9 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie zadania pn. "Przebudowa podłogi w świetlicy wiejskiej w Groblach". Kwota wsparcia wyniosła 25 tys. zł. Projekt został współfinansowany ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach inicjatywy "Odnowa Wsi Dolnośląskiej"
 • -

Narodowe Czytanie - Przedwiośnie

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbywa się wiele wydarzeń, mających upamiętnić to doniosłe wydarzenie. Również Narodowe Czytanie, czyli akcja społeczna promująca sięganie do klasycznych dzieł literatury polskiej, nabiera wyjątkowego charakteru. 8 września w całej Polsce zostaną zorganizowane odczyty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.
 • -

Nowy portal inwestycyjno-budowlany

Zachęcamy do zapoznania się z praktycznym portalem informacyjnym, którego celem jest przybliżenie zagadnień z zakresu inwestycyjno-budowlanego. W portalu można znaleźć m.in. przygotowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju standardy projektowania budynków dla osób z niepełnosprawnościami, poradnik związany z wprowadzaniem na rynek wyrobów budowlanych, zagadnienia dotyczące charakterystyki energetycznej budynków itp.
 • -

Szkolenie z zakresu RODO dla orgaznizacji pozarządowych!

Wspierając Dolnośląskie organizacje pozarządowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podejmuje działania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom III sektora. Dlatego też, wspólnie z Narodowym Instytutem Wolności oraz Urzędem Ochrony Danych Osobowych zapraszamy organizacje pozarządowe na szkolenie dotyczące RODO - Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.
 • -

Drugie spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów

W związku z dużym zainteresowaniem odbędzie się kolejne spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta. 17 sierpnia między 11:00 a 13:00 będzie można uzyskać bezpłatne porady prawne i dowiedzieć się, jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom.
 • -

Rzecznik Praw Konsumenta w Urzędzie Gminy Chojnów

Konsumencie poznaj swoje prawa! 30 lipca w Urzędzie Gminy Chojnów będzie można nieodpłatnie skonsultować się z Rzecznikiem Praw Konsumenta. Konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty pod nr. tel. 75 81 88 502.
 • -

płatność kartą w GZGKiM

Od 1 sierpnia 2018 roku Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Meszkaniowej w Chojnowie umożliwia dokonywania płatności w kasie w formie bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej. Skorzystaj z wygodnej formy uiszczania opłat komunalnych. Szybko - bezgotówkowo - wygodnie!

Warsztaty "Chleb to też dzieło sztuki"

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice zaprasza na warsztaty tematyczne "Chleb to też dzieło sztuki " - 20 lipca w sali wiejskiej w Niedźwiedzicach.
 • -

Obóz harcerski w Biskupinie

Biskupin kolejny raz został tłem dla wspaniałej wakacyjnej przygody. 4 drużyny harcerskie z Warszawy rozbiły obóz w lesie nieopodal żwirowni. Infrastruktura, którą jedynie w tydzień zbudowali skauci, robi wrażenie. Wśród drzew wznieśli zadaszoną stołówkę, 3 kuchnie, ziemiankę pełniącą funkcję lodówki, a także rzędy improwizowanych łóżek piętrowych skrywających się pod harcerskimi namiotami. W miniony wtorek obóz odwiedzili ich rówieśnicy z Ukrainy, spędzający wakacje w Polsce. Na specjalne zaproszenie obozujące dzieciaki odwiedzili Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Leśniczy Leśnictwa Biskupin Tadeusz Hajduk. Spotkanie zakończyło się ciepłym poczęstunkiem oraz wspólnym śpiewaniem piosenek polskich i ukraińskich. Harcerze pozostaną tymczasowymi mieszkańcami Gminy Chojnów do 25 lipca. Życzymy wielu wrażeń i udanego wypoczynku! 

 • -

Święto Sportu i Zdrowia

Na boisku sportowym "Orlika" w Okmianach w minioną niedzielę działo się naprawdę wiele. Zawody siatkówki, turniej piłki nożnej, a także mini konkurencje sportowe dla całej rodziny oraz loteria fantowa były częścią corocznego Święta Sportu i Zdrowia. Doskonała pogoda sprawiła, że wydarzenie odnotowało frekwencyjny sukces.

 • -

Kermesz Łemkowski w Zamienicach

Niezmiennie od lat częścią Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat Pod Kyczerą" jest Kermesz Łemkowski w Zamienicach. W sobotę, 7 lipca ponad 14 zespołów w różnych zakątków świata wystąpiło przed widownią zgromadzoną obok tamtejszej cerkwi greckokatolickiej. Oprócz wyjątkowego folkloru na licznie zgromadzoną publiczność czekały stoiska ze specjałami kuchni łemkowskiej oraz stragany z rękodziełem. Upominki oraz pamiątkowe dyplomy dla każdego z zespołów wręczyli Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, oraz pochodzący z Zamienic Radny Gminy Chojnów Jan Wiszniowski.

 • -

Z Kolumbii do Konradówki i Starego Łomu

Festiwal Świat Pod Kyczerą zawitał do Gminy Chojnów. Oprócz tradycyjnego zamienickiego Kermeszu Łemkowskiego, w Konradówce i Starym Łomie odbyły się niewielkie koncerty połączone z kulturalnymi animacjami. Do obu miejscowości zawitały grupy folklorystyczne z dalekiej Kolumbii. Mimo wielu kilometrów dzielących Gminę Chojnów i Amerykę Południową oraz bariery językowej, gospodarzy i niecodziennych gości połączyło zamiłowanie do folkloru i muzyki.

 • -

Stypendia pomostowe dla Maturzystów 2018

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia ogłasza nabór wniosków od tegorocznych maturzystów z małych dolnośląskich miejscowości, którzy dzięki rekomendacji FEM mogą otrzymać Stypendia Pomostowe na pierwszy rok studiów. Nabór wniosków trwa do 27 lipca 2018.

 • -

Szacowanie szkód spowodowanych suszą

W związku z długotrwałym występowaniem zjawiska suszy na terenie całej Polski, Urząd Gminy Chojnów informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, które ucierpiały na skutek występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

 • -

Festiwal Dolnośląska Wieś Piotrowice 2018

Tłumy odwiedzających, najlepsze lokalne produkty, zadziwiające rękodzieło i przepiękny folklor. W ten weekend w Piotrowicach nie sposób było się nudzić.

 • -

Absolutorium dla Wójta i podziękowania na sesji

W trakcie czerwcowego posiedzenia Wójt Gminy Chojnów otrzymał jednogłośne absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2017. Oznacza to, że Rada podzieliła zdanie Regionalnej Izby Obrachunkowej co do prawidłowego funkcjonowania finansów gminy.

 • -

Stypendia Wójta dla uczniów z Gminy Chojnów

Po raz kolejny uczniowie wykazujący się doskonalymi wynikami w nauce moga ubiegac sie o stypendia Wójta Gminy Chojnów. To nie tylko pomoc materialna, ale także nagroda za wytężoną prace włożoną w rozwój własnych umiejętności. Wnioski będą przyjmowane do 30 września 2018 r. Szczegółowe informacje w regulaminie. 
 • -

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

23 lipca rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych. W ciągu 5 dni będzie można bezpłatnie zutylizować zalegające sofy, szafy, krzesła, stoły, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery i zabawki dużych rozmiarów. Przypominamy, że tego typu rzeczy nie powinny trafiać do "codziennych" odpadów. Będzie to więc niepowtarzalna okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych sprzętów - ekologicznie!
 • -

10-lat Albinek

Zespół Folklorystyczny "Albinki" ze Strupic świętował w zeszłą sobotę 10-lecie swojego istnienia. Tych 9 przemiłych Pań czerpie ogromną radość ze śpiewania co widać, kiedy tylko pojawią się na scenie. Swoimi występami "Albinki" uświetniają wydarzenia w Gminie Chojnów i regionie. Dołączamy się do wszystkich życzeń, które w sobotnie popołudnie płynęły do zespołu szerokim strumieniem! :)
 • -

Festyn Rodzinny ZSP Rokitki

16 czerwca na boisku przyszkolnym w Rokitkach odbył się coroczny festyn rodzinny organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rokitkach. Na dzieci i rodziców czekały niezliczone atrakcje. W trakcie trwania festynu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej McDonald's CUP.

 • DSCF6001.jpg
 • DSCF6002.jpg
 • DSCF6003.jpg
 • DSCF6004.jpg
 • DSCF6005.jpg
 • DSCF6007.jpg
 • DSCF6008.jpg
 • DSCF6011.jpg
 • DSCF6013.jpg
 • DSCF6016.jpg
 • DSCF6017.jpg
 • DSCF6021.jpg
 • DSCF6023.jpg
 • DSCF6027.jpg
 • DSCF6029.jpg
 • DSCF6039.jpg
 • DSCF6041.jpg
 • DSCF6047.jpg
 • DSCF6048.jpg
 • DSCF6050.jpg
 • DSCF6057.jpg
 • DSCF6061.jpg
 • DSCF6062.jpg
 • DSCF6063.jpg
 • DSCF6064.jpg
 • DSCF6068.jpg
 • DSCF6069.jpg
 • DSCF6072.jpg
 • DSCF6075.jpg
 • DSCF6077.jpg
 • DSCF6078.jpg
 • DSCF6079.jpg
 • DSCF6083.jpg
 • DSCF6084.jpg
 • DSCF6088.jpg
 • DSCF6089.jpg
 • DSCF6090.jpg
 • DSCF6091.jpg
 • DSCF6097.jpg
 • DSCF6098.jpg
 • DSCF6099.jpg
 • DSCF6100.jpg
 • DSCF6102.jpg
 • DSCF6104.jpg
 • DSCF6105.jpg
 • DSCF6110.jpg
 • DSCF6118.jpg
 • DSCF6119.jpg
 • DSCF6121.jpg
 • DSCF6124.jpg
 • DSCF6128.jpg
 • DSCF6132.jpg
 • DSCF6136.jpg
 • DSCF6138.jpg
 • DSCF6139.jpg
 • DSCF6143.jpg
 • DSCF6146.jpg
 • DSCF6148.jpg
 • DSCF6150.jpg
 • DSCF6154.jpg
 • DSCF6156.jpg
 • DSCF6159.jpg
 • DSCF6161.jpg
 • DSCF6168.jpg
 • DSCF6182.jpg
 • DSCF6188.jpg
 • DSCF6190.jpg
 • DSCF6202.jpg
 • DSCF6205.jpg
 • DSCF6207.jpg
 • DSCF6220.jpg
 • DSCF6224.jpg
 • DSCF6226.jpg
 • DSCF6231.jpg
 • DSCF6237.jpg
 • DSCF6238.jpg
 • -

65 Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Pływających

Od piątku do niedzieli trwały 65 Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Rokitkach. Wydarzenie przyciągnęło pasjonatów nietypowego hobby z całej Polski. Modelarze chwalili akwen w Rokitkach jako doskonałą arenę do zmagań małych żaglówek, a pogoda dopisywała przez cały czas trwania mistrzostw.
 • -

Na gminne wody wypłyną… żaglówki!

Niebawem akwen rekreacyjny w Rokitkach stanie się areną modelarskich zmagań. Za sprawą LXV Mistrzostw Polski Pływających Modeli Redukcyjnych do Gminy Chojnów zawitają najlepsi modelarze z całej Polski. Rywalizacja odbywać się będzie w klasach NS oraz NSS 650 standard, a impreza potrwa 3 dni. 

 • -

Piknik Pod Bocianim Gniazdem

Na boisku przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach odbyła się kolejna odsłona tradycyjnego Pikniku Pod Bocianim Gniazdem. Było rozstrzygnięcie bocianiego konkursu plastycznego i fotograficznego, darmowe zamki dmuchane i smakołyki oraz puszczanie gigantycznych baniek. Uczniowie szkoły zaprezentowali przed publicznością "Baśń o Niedźwiedzicach", która powstała w ramach kilkumiesięcznych warsztatów artystycznych.

 • -

Dzień otwarty komisariatu

5 czerwca między 9:00 a 13:00 chojnowscy policjanci otworzyli bramy swojego komisariatu. Dzień otwarty to nie tylko okazja dla ciekawskich, którzy chcieli zobaczyć jak "od kuchni" wygląda praca Policji. W trakcie imprezy w specjalnie przygotowanym autobusie funkcjonował mobilny punkt krwiodawstwa. W organizacji wydarzenia wzięli również udział Strażacy Ochotnicy z okolicznych jednostek oraz członkowie Oldtimer Chojnów Classic Car Club. Wydarzenie objął honorowym patronatem Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

 • -

Uroczystość 70-lecia SP Stary Łom

Mszą świętą oraz odsłonięciem pamiątkowej tablicy w ścianie gmachu szkoły rozpoczęły się uroczyste obchody 70-lecia SP Stary Łom. Jubileusz przyciągnął wielu gości. Dla absolwentów był to powrót do czasów dzieciństwa i źródło wielu wzruszeń. Po zwiedzaniu budynku szkoły uroczystość przeniosła się do świetlicy, która na co dzień pełni funkcję sali gimnastycznej. Ze sceny płynęło wiele życzeń dla całej społeczności skupionej wokół placówki, a zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów.

 • -

Dzień Otwarty chojnowskiego komisariatu

Już za kilka dni, 5 czerwca, Komisariat Policji w Chojnowie organizuje Dni Otwarte pod honorowym patronatem Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza.
To świetna akcja funkcjonariuszy prawa - komentuje wójt - mieszkańcy a szczególnie ci najmłodsi będą mogli poznać z bliska pracę policji, obejrzeć sprzęt policyjny, a także zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa. Cieszę się, że Gmina Chojnów może aktywnie włączyć się w wydarzenie, tym bardziej, że towarzyszyć mu będzie szczytny cel - terenowa akcja poboru krwi.

 • -

Ochrona Danych Osobowych - nowe regulacje

W związku z wejściem w życie RODO - czyli unijnego Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych,  nazywanego też GDPR (od angielskiego General Data Protection Regulation), zamieszczamy informację o zasadach, na jakich w Urzędzie Gminy Chojnów korzystamy z przekazywanych przez Państwa informacji. 

 • -

70 lat Szkoły Podstawowej w Starym Łomie

Już jutro Szkoła Podstawowa w Starym Łomie świętować będzie 70-lecie swojego istnienia. Uroczystości jublieuszowe rozpoczną się mszą świętą w Kościele pw Św. Antoniego w Starym Łomie. Kilka minut po nabożeństwie zebrani spotkają się przy budynku szkoły, gdzie odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. Organizatorzy spodziewają się przybycia wielu absolwentów i przyjaciół szkoły. Specjalnie z myślą o nich odbędzie się zwiedzanie szkoły, która na przestrzeni 70 lat zmieniła swoje oblicze. Oprowadzanie zakończy występ uczniów szkoły oraz koncert zespołu folkorystycznego "Słowiki".

 • -

Gminny Dzień Dziecka w Witkowie

Radośnie i kolorowo świętowali 25 maja najmłodsi mieszkańcy Gminy Chojnów. Na kilka dni przed 1 czerwca, czyli ulubionym dniem wszystkich maluchów w Witkowie odbyła się wyjątkowa impreza. Gminny Dzień Dziecka przyciągnął ponad 400 dzieciaków. Były koncerty, pokaz magii, dmuchane zamki oraz zabawy z animatorami, a także biało-czerwone baloniki z helem, które poleciały do nieba dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. Nie zabrakło także życzeń dla mam.

 • -
 • -

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Sołtys i Samorząd Sołectwa Witków oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają wszystkie dzieci na wspólne świętowanie "Dnia Dziecka" już w najbliższy piątek w Witkowie. Startujemy o godz. 9:00. 

 • -

Kolejna zrealizowana inwestycja

W kwietniu w Gminie Chojnów zakończono realizację zadania pn.: „Budowa kanalizacji sanitarnej dla wsi Czernikowice - część I etapu III”. Wykonawcą zadania był Zakład Robót Instalacyjnych „Instalbud” Sp. Jawna J. Pankiewicz, L. Lewicki z siedzibą w Legnicy.  Zakres zadania obejmował wykonanie 4146 m sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, 1927,60 m sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej oraz budowę 4 pompowni. W ramach zadania została odtworzona asfaltowa nawierzchnia drogi gminnej po trasie wykonanych robót.  Wartość wykonanych robót budowlanych wyniosła brutto 4.325.670,07 zł.

 • -

Rodzinna niedziela w Krzywej

Kolejny majowy weekend w Gminie Chojnów upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Wczoraj w Krzywej odbył się Gminny Dzień Rodziny oraz Piknik Ludowy. W trakcie wydarzenia była okazja do skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie do wspólnej, rodzinnej zabawy. Dmuchane zamki, imponujący sprzęt militarny - polski i amerykański oraz smaczna kuchnia i występy artystyczne cieszyły się dużym powodzeniem, a imprezę odwiedziło łącznie kilkaset rodzin.

 • -

Staż w Urzędzie Gminy

Staż w Urzędzie Gminy Chojnów

 • -

Majówka 2018 - zmiany godzin otwarcia!

W związku ze zbliżającym się wydłużonym, majowym weekendem informujemy, że zmianie uległy godziny otwarcia niektórych instytucji działających w naszej Gminie. Aby skorzystać z blbioteki lub zutylizować odpady przyjdzie nam poczekać do zakończenia majówki. 

Gminna Biblioteka Publiczna w Chojnowie z/s Krzywej oraz wszystkie jej filie będą nieczynne od 30 kwietnia do 5 maja. Z kolei Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Białej poza dniami ustawowo wolnymi zamknięty będzie 2 maja. 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Białej

30 kwietnia - czynne
1 maja - nieczynne
2 maja - nieczynne 
3 maja - nieczynne
4 maja - czynne od 7:00 do 15:00

Gminna Biblioteka Publiczna w Chojnowie z/s w Krzywej

30 kwietnia - nieczynne
1 maja - nieczynne
2 maja - nieczynne
3 maja - nieczynne 
4 maja - nieczynne

Urząd Gminy Chojnów

30 kwietnia - czynne
1 maja - nieczynne
2 maja - czynne
3 maja - nieczynne
4 maja - czynne

 

 

 

 • -

Flash mob - na 100 lat niepodległości

Flash mob na 100 lat niepodległości Polski na chojnowskim rynku! Już jutro mieszkańcy Chojnowa ułożą rynku biało-czerwony napis, aby uczcić narodowe święto. Organizatorzy przewidują ponad 1000 uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. Każdy może dołączyć i pomóc w organizacji, do czego serdecznie zachęcamy.

 • -

Festiwal Dolnośląska Wieś z patronatem Ministra

Niezmiernie miło nam poinformować, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel objął patronatem honorowym tegoroczny Festiwal Dolnośląska Wieś w Piotrowicach. Już 1 lipca będziemy mogli wspólnie cieszyć się świętem dolnośląskiego rolnictwa. Zapraszamy serdecznie!
 • -

Nowy las dzięki akcji urzedników i leśniczych

81 arów nowego lasu powstanie dzięki akcji sadzenia drzew, którą wraz z leśnikami przeprowadzili urzędnicy z Gminy Chojnów. W minony piątek ponad 2000 sadzonek sosny pospolitej zasiliło drzewostan leśnictwa Rokitki. Na najbliższą wycieczkę do nowego lasu przyjdzie nam poczekać około 8 lat – wtedy drzewa osiągną wysokość 2 metrów. Do młodników, których drzewa są niższe, nie wolno bowiem wchodzić ze względu na zagrożenie uszkodzenia sadzonek. Nad przebiegiem sadzenia czuwali leśnicy z Rokitek, Biskupina i Złotoryi.
 • -

Właściciel psa poszukiwany

Zwracamy się z apelem o pomoc w poszukiwaniu właściciela psa, który został znaleziony w miejscowości Piotrowice (przy skrzyżowaniu drogi powiatowej Piotrowice-Osetnica z drogą gruntową prowadzącą do drogi krajowej nr 94).

Mały kundelek jest bardzo łagodny i przyjacielski, choć trochę zagubiony. Mamy nadzieje, że nie został porzucony, a tylko zabłąkał się swojemu właścicielowi, dlatego czekamy na jakiś sygnał od osób mogących udzielić jakichkolwiek informacji.
Oczywiście jeśli nie znajdzie się właściciel, to czekamy na wszystkich chętnych, którzy mogą zapewnić nowy dom dla małego pieska. Zapewniamy wszelką pomoc przy adopcji tj. bezpłatne badania, szczepienia oraz sterylizację.

Zwierzak aktualnie przebywa pod opieką mieszkańców bloków w m. Osetnica. Jeśli nie uda się odnaleźć nowego domu dla pieska, będziemy musieli go przekazać do schroniska.

Czekamy na kontakt pod numerem telefony 76 8188 502 wew. 46 lub osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Chojnów ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów pok. 105.

 • 30706916_1650083078406779_8221590397034430464_n.jpg
 • 30708483_1650083118406775_5525292851539214336_n.jpg
 • 30709758_1650083201740100_1994970235492368384_n.jpg
 • -

Konkursowy początek wiosny w Gminnej Bibliotece Publicznej

O tym, że czytelnicza nie musi kończyć się wyłącznie na czytaniu książek, przekonujemy się kiedy przekraczamy próg naszej gminnej biblioteki. W najbliższym czasie odbędą się w niej 3 konkursy skierowane do najmłodszych czytelników.

 • -

Szkolenie programu "Działaj Lokalnie"

17 kwietnia w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chojnów odbyło się szkolenie dla wnioskodawców X edycji programu "Działaj Lokalnie". Oprócz omówienia podstawowych zaganień związanych z pozyskaniem każdy z przedstawicieli organizacji mógł indywidualnie skonsultować projekt z koordynatorem.

 • -

Mammobus znowu w Chojnowie!

15 czerwca na placu Reymonta pojawi się mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły przeprowadzić bezpłatne badanie profilaktyczne. Dla pań, które nie kwalifikują się na refundację ze względu na wiek lub miały przeprowadzoną mammografię w ciągu 24 miesięcy będzie możliwość odpłatnego wykonania badania. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

 • -

Sołtysi z wizytą studyjną w Niedźwiedzicach

W sobotę 14 kwietnia grupa sołtysów z gminy Czempiń (woj. Wielkopolskie) przyjechała na wizytę studyjną do Niedźwiedzice - Wieś Bociana. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z oferty pobytowej, którą oferuje wieś dla grup zorganizowanych oraz porozmawiania z liderami stowarzyszenia odpowiedzialnego za ofertę sołectwa. Dowiedzieli się także o metodyce tworzenia wioski tematycznej oraz nowoczesnych narzędziach poznawania regionu (Questy - Wyprawy Odkrywców czy Geocaching). Opiekę merytoryczną podczas wizyty sprawował Krzysztof Szustka - Animator Wiosek Tematycznych.

 • -

Kolejne bezpłatne spotkanie dotyczące Funduszy Europejskich

24 kwietnia 2018 r. między 10:00 a 13:00 w LETIA Buisness Center w Legnicy odbędzie się bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców zainteresowanych Funduszami Europejskimi.

 • -

Festiwal Dolnośląska Wieś - ruszają zgłoszenia!

Festiwal Dolnośląska Wieś – Piotrowice 2018, który odbędzie się w dniu 1 lipca  2018 roku w Piotrowicach stanowi nową odsłonę organizowanych w naszej gminie od lat i mających już ugruntowaną pozycję wśród lokalnych atrakcji Dni Otwartych Doradztwa Rolniczego i Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Współorganizatorami wydarzenia oprócz Gminy Chojnów są Dolnośląska Izba Rolnicza oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
 • -

Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina ogłasza nabór wniosków o dotację w X Edycji Programu „Działaj Lokalnie” w 2018 roku! 

Rusza nabór wniosków X Edycji Programu "Działaj Lokalnie" w 2018 roku. Organizacje pozarzdowe, grupy nieformalne lub instytucje kultury i szkoły mogą składać wnioski do 15 maja 2018 roku. Czekają granty i dofinansowania do 21,000,00 zł. 

 • -

Konferencja "Edukacja regionalna na Dolnym Śląsku w praktyce"

Przedstawiamy ciekawą propozycję dla nauczycieli. Już w najbliższy poniedziałek w Hotelu Qubus w Legnicy odbędzie się Konferencja pn. "Edukacja regionalna na Dolnym Śląsku w praktyce." Podczas spotkania prezentacji dokona aż 10 wiosek tematycznych, zagród edukacyjnych czy ekomuzeów z naszego regionu. Będzie można również zdobyć NAGRODĘ w formie bezpłatnego pobytu dla 30-to osobowej grupy. Zapraszamy!
 • -

Dzień Otwarty w Biurze Powiatowym ARiMR w Legnicy

06 kwietnia 2018 r.,w godzinach 10-15, w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Legnicy przy ul.Bydgoskiej 18 (teren Giełdy Hurtowej), odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem: „ZAŁÓŻ KONTO, POZNAJ NOWĄ APLIKACJĘ, PRZYGOTUJ SIĘ DO ZŁOŻENIA E-WNIOSKU”.

 • -

Modernizacja świetlicy w Dobroszowie

Świetlica w Dobroszowie odzyskuje dawny blask! W trakcie zakończonej właśnie modernizacji odnowiono 200 m kw. ścian wewnątrz budynku, a także rozbudowano instalację elektryczną oraz zamontowano nowe oświetlenie sufitowe. Warte 10.000,00 zł przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez mieszkańców Dobroszowa i zrealizowane m.in. dzięki środkom z Funduszu Sołeckiego.

 • -

Rozpoczynają się zebrania wiejskie!

Na początku przyszłego miesiąca rozpoczyna się coroczny cykl zebrań wiejskich. Podczas spotkań z Wójtem Gminy Chojnów mieszkańcy będą mieli okazję obejrzeć roczne sprawozdanie z działalności urzędu oraz zadawać pytania i zgłaszać swoje wnioski. Jako pierwsi 9 kwietnia w zebraniu wezmą udział mieszkańcy Witkowa.
 • -

III Kiermasz Wielkanocny w Pawlikowicach

W niedzielę, 25 marca w Pawlikowicach odbył się kiermasz wielkanocny. Tradycyjnie oprócz świątecznych kramów na odwiedzających czekały warsztaty i występy artystyczne. Najmłodsi uczestnicy w kreatywny i aktywny sposób spędzali czas dzięki zajęciom prowadzonym przez profesjonalnych animatorów. Pawlikowicki kiermasz został zorganizowany w ramach Inicjatywy Lokalnej. Inicjatorem przedsięwzięcia była Grupa Odnowy Wsi Pawlikowice-Gołocin.

 • -

Szkolenie z zakresu ochrony przed ASF

Wczoraj w Urzędzie Gminy Chojnów odbyło się szkolenie dotyczące afrykańskiego pomoru świń (ang. African swine fever, ASF). Ponad 40 rolników z naszej gminy spotkało się z przedstawicielem Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, aby zdobyć wiedze, która może ochronić ich zwierzęta w przyszłości.

 • -

Sesja Rady Gminy Chojnów

Podczas piątkowej sesji Rady Gminy Chojnów oficjalnie przywitano nowego kierownika Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Chojnowie z/s w Krzywej. Barbara Dyrka 30 stycznia wygrała konkurs na kierownicze stanowisko, a 23 marca po raz pierwszy brała udział w posiedzeniu Rady. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz i Przewodniczący Rady Gminy Chojnów Bogdan Styrkowiec złożyli na jej ręce kwiaty oraz gratulacje z okazji objęcia stanowiska.

 • -

Szkolenie Powiatowego Lekarza Weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii zaprasza wszystkich hodowców trzody chlewnej z terenu Gminy Chojnów na szkolenie z zakresu przeciwdziałania występowania ASF organizowane w siedzibie Urzędu Gminy Chojnów przy ul. Fabrycznej 1, 59-225 Chojnów sala nr 6 (parter) w dniu 26 marca 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 11.00

 • -

Poszukiwani pracownicy produkcji

Firma VOSS Automotive Polska poszukuje pracowników działu montażu! Praca odbywać się będzie w pobliskiej Nowej Wsi Legnickiej. Mile widziane są osoby mieszkające w Gminie Chojnów. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 767 241 241 oraz na plakacie.

 • -

Po najpiękniejsze ozdoby świąteczne do Pawlikowic

Po raz trzeci mieszkańcy Pawlikowic w Gminie Chojnów organizują Kiermasz Wielkanocny. Rzędy stoisk z tradycyjnymi świątecznymi wyrobami będzie można podziwiać już w najbliższą niedzielę, a na kupujących czekać będą liczne atrakcje. Czy wydarzeniu uda się powtórzyć ubiegłoroczny sukces?

 • -

Sołtys Niedźwiedzic wśród najlepszych sołtysów Dolnego Śląska

W piątek, 16 marca, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak ogłosił podczas uroczystej gali finałowej zwycięzców konkursu "Sołtys Roku 2017". W konkursie wzięło udział niemal stu sołtysów z Dolnego Śląska. Wśród najlepszych włodarzy wsi znalazł się Sołtys Niedźwiedzic Józef Przyłucki.

 • -

Dzień Kobiet w Gminie Chojnów

W sobotę w sali wiejskiej w Krzywej mieszkanki Gminy Chojnów wspólnie świętowały "Dzień Kobiet". Nie zabrakło serdecznych życzeń, które złożył Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz w asyście Radnego Gminy Chojnów - Janusza Tery oraz Gminnego Koordynatora - Michała Huzarskiego. Panowie każdej kobiecie wręczyli kwiaty a występującym artystkom - słodkie upominki.

 • -

Reintrodukcja kuropatw w Gminie Chojnów

Myśliwi z Koła Łowieckiego "Sokół" wypuścili wczoraj w kilku miejscach w naszej gminie 200 kuropatw. "Myślistwo to nie tylko strzelanie. Szanujemy przyrodę i dbamy o nią poprzez dokarmianie zwierząt i reintrodukcję zagrożonych gatunków" tłumaczył nam Krzysztof Bartoszewicz, łowczy koła. Wypuszczone ptaki, które zasilą naszą faunę, nie będą obiektem polowań. Myśliwi zapewniają, że nie pozyskują kuropatw, a ich obecność na łowiskach będzie służyła różnorodności przyrodniczej.

 • -

Złote Gody

Dwa małżeństwa z Gminy Chojnów obchodziły w ubiegłą sobotę 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz odznaczył dostojnych jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Państwo Sandeccy oraz Polańscy świętowali w Urzędzie Stanu Cywilnego w towarzystwie najbliższych. Życzymy wszystkiego najlepszego i czekamy na kolejne, równie piękne rocznice!

 • -

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Chojnowska Drużyna Strzelecka uczciła pamięć o Żołnierzach Wyklętych. W minioną sobotę przy ulicy Chmielnej w Chojnowie, pod obeliskiem upamiętniającym poległych na frontach, zamordowanych w obozach i łagrach oraz zesłańców na Sybir, zorganizowane zostały obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imieniu mieszkańców Gminy Chojnów wiązankę kwiatów złożyła Sekretarz Gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś.

 • -

Nowoczesny wóz bojowy w OSP Krzywa

W sobotnie popołudnie odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego ochotniczej jednostce strażackiej w Krzywej. Średni pojazd ratowniczo - gaśniczy GBA 4,6/16 zabudowany na bazie ciężarówki MAN TGM od tej pory będzie służył bezpieczeństwu mieszkańców Gminy Chojnów, regionu, a także Polski, ponieważ z racji bliskości ważnego węzła autostrady A4 i drogi krajowej 94 strażacy z Krzywej często są dysponowani do akcji ratunkowych w jego obrębie.

 • -

Gminny Dzień Kobiet w Krzywej

Wielkimi krokami zbliża się 8 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet, z tej okazji Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz zaprasza na wspólne świętowanie 10 marca 2018 r. do sali wiejskiej w Krzywej. Po raz kolejny do organizacji wydarzenia włączyła się marka Douglas, której specjalistka poprowadzi warsztaty perfekcyjnego makijażu. Nie zabraknie także uczty dla duszy - podczas koncertu pt. "Panowie dla Pań" usłyszymy najpiękniejsze polskie przeboje w wykonaniu zespołu na żywo.

 • -

Pożegnanie kierownika technicznego GZGKiM

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Chojnów pożegnano odchodzącego na emeryturę Kierownika Zespołu Technicznego GZGKiM w Chojnowie Józefa Krynickiego. Ostatnie 21 lat kariery zawodowej Pan Józef spędził jako pracownik gminnej jednostki. W trakcie pożegnania na sesji obecni byli wszyscy pracownicy GZGKiM wraz z nowym kierownikiem zespołu technicznego Mariuszem Miklasem.

 • -

Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów

W miniony piątek w Starym Łomie gościli działacze, trenerzy i sportowcy Ludowych Zespołów Sportowych. Już drugi rok z rzędu miejscowość ta przyciągnęła osobistości gminnego sportu. Podczas uroczystej VII Gali Mistrzów Sportu Gminy Chojnów wręczono najważniejsze wyróżnienia dla osób reprezentujących barwy Gminy Chojnów na sportowych arenach. 
 • -

Etap gminny XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

Właśnie poznaliśmy laureatów gminnego etapu konkursu recytatorskiego PEGAZIK. Zmagania młodych adeptów sztuki deklamacji odbyły się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej. Przed komisją konkursową oraz publicznością stanęło 15 uczniów z Gminy Chojnów.

 • -

Podpisz i wyślij JPK_VAT z Profilem Zaufanym

Coraz mniej czasu pozostało mikroprzedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.

 • -

Tenisiści stołowi z Gminy Chojnów zmierzyli się w Goliszowie

18 lutego 2018 r. w świetlicy w Goliszowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Chojnów w Tenisie Stołowym. Tenisiści rywalizowali o miano najlepszego w 4 kategoriach. Nad przebiegiem turnieju czuwali doświadczeni działacze LZS. Duże zainteresowanie oraz udział młodzieży w turnieju świadczą o niegasnącej popularności tenisa stołowego w Gminie Chojnów.

 • -

Emilia Dziurbiel laureatką plebiscytu sportowego

Emilia Dziurbiel po raz drugi z rzędu została najpopularniejszym sportowcem Gminy Chojnów. W jubileuszowej X edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2017 roku zdobyła 53 procent głosów czytelników portalu LCA.PL oraz Gazety Legnickiej. Jej główną konkurentką w walce o tytuł najpopularniejszego sportowca była biegaczka i triathlonistka Małgorzata Światłoń–Szydełko, która w plebiscycie zebrała 43 procent głosów. 
 • -

Podsumowanie igrzysk LZS

Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” podsumowało zmagania sportowe w ramach Powiatowych Igrzysk Mieszkańców Wsi. W uroczystości, która miała miejsce 3 lutego w Goliszowie, wzięli udział działacze LZS, sportowcy, a także przedstawiciele samorządu, klubów, działacze LZS oraz sponsorzy.

 • -

Zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitkach

W sobotę, 3 lutego 2018 r. w sali wiejskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitkach. W tym roku strażaków swoją obecnością zaszczyciło wielu wspaniałych gości.

 • -

Kolejna edycja programu "Dolnośląskie Małe Granty"

Rozpoczęła się kolejna edycja programu „Dolnośląskie Małe Granty”, skierowanego do mieszkańców Dolnego Śląska, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje mogą się starać zarówno członkowie organizacji pozarządowych, jak i niezrzeszeni w żadnych strukturach Dolnoślązacy.

 • -

GZZOP z/s w Krzywej ma nowego kierownika

Po przeprowadzeniu dwóch konkursów Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej z siedzibą w Krzywej ma nowego kierownika. Została nim Barbara Dyrka z Krzywej, która spełniła wszystkie wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu konkursowym.
 • -

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny. Aby to uczynić niezbędne będzie założenie Profilu Zaufanego.

 • -

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert w programie "Daj sobie szansę"

Wójt Gminy Chojnów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2018 r. zadania publicznego z zakresu doradztwa zawodowego dla uczestników projektu „Daj sobie szansę’.

 • -

Nowa karetka dla legnickiego pogotowia

Legnickie pogotowie ratunkowe zyskało nową karetkę, która będzie służyła mieszkańcom naszego regionu. Nowy pojazd wraz z zaawansowanym sprzętem medycznym kosztował 534 tysiące złotych. W wyposażeniu ambulansu znalazł się między innymi defibrylator i masażer, ułatwiający prowadzenie reanimacji.

 • -

Nowy wóz strażacki w Krzywej

OSP Krzywa może poszczycić się nowym sprzętem. Druhowie z naszej gminy odebrali wczoraj w Kielcach średni pojazd ratowniczo - gaśniczy GBA 4,6/16 zabudowany na bazie ciężarówki MAN TGM przez firmę Moto Truck. Zakup wozu był współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Państwową Straż Pożarną oraz Gminę Chojnów.

 • -

Obowiązkowa kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców Gminy Chojnów

Od 9 do 13 lutego potrwa kwalifikacja wojskowa osób mieszkających w Gminie Chojnów. Na badania powinni zgłosić się mężczyźni urodzeni w 1999 roku lub w latach między 1994 a 1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

 • -

Bezpłatne szkolenie z Programu Rozwoju Obszarow Wiejskich

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz LGD „Wrzosowa Kraina” zapraszają przedsiębiorców oraz osoby chcące założyć działalność gospodarczą na bezpłatne spotkanie dotyczące zasad oceniania i wyboru projektów przez LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • -

Płać bezgotówkowo - bo warto! Ogólnopolski konkurs.

Gmina Chojnów przystąpiła do konkursu w ramach ogólnopolskiego Programu płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Konkurs ma na celu promowanie płatności bezgotówkowej, która przekłada się na pozytywne postrzeganie urzędów, jako innowacyjnych i przyjaznych mieszkańcom.

 • -

Znamy wyniki Gminego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego!

Rośnie popularność Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego wśród mieszkańców Gminy Chojnów. W zakończonym wczoraj głosowaniu na inwestycje, które będą realizowane w 2018 r., oddano 1341 głosów – znacznie więcej niż w poprzedniej edycji.

 • -

Ferie w Bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywej zaprasza dzieci w wieku szkolnym na zajęcia w dniach 22-26 stycznia 2018 r. w godzinach 10.00-13.00. Od poniedziałku do piątku w siedzibie biblioteki czekają niesamowite warsztaty, które nie tylko zajmą czas, ale także rozwiną talent artystyczny i wyobraźnię.

 • -

Program utylizacji azbestu w Gminie Chojnów

15 stycznia zakończy się przyjmowanie wniosków o dofinansowanie usunięcia szkodliwego azbestu z terenu posesji w Gminie Chojnów. Udział w programie wziąć mogą te gospodarstwa, które wcześniej wpisały zalegający na ich terenie azbest do gminnej ewidencji. 

 • -

Poszukiwany psycholog do projektu "Daj sobie szansę"

Gminny Ośrodek pomocy społecznej wystosował zapytanie ofertowe. Poszukiwane są osoby, które będą prowadzić w ramach projektu poradnictwo psychologiczne.
 • -

Wybrano oferenta w konkursie ofert projektu "Daj sobie szansę"

Najkorzystniejszą ofertę złożył mgr Paweł Boberek, który zdobył 100 punktów.
 • -

1% podatku dla organizacji z Miasta i Gminy Chojnów

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz zachęca do przekazania 1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego z terenu ziemi chojnowskiej. Odpisanie jednego procenta podatku to niewielki gest, który może wspomóc organizacje, które działają dla dobra nas wszystkich

 • -

Wielkimi krokami zbliża się głosowanie Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego

Już 14 stycznia 2018 r. w godzinach 9.00 - 14.00 będzie można oddać głos na projekt, który zostanie w tym roku zrealizowany w ramach GChBO.

 • -

Nowy kierownik GZZOP wciąż poszukiwany

W zakończonym 27 grudnia konkursie na stanowisko Kierownika Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Chojnowie z siedzibą w Krzywej nie udało się wybrać nowego kierownika z powodu braku wymaganej liczby kandydatów, określonej w Regulaminie. Wójt Gminy Chojnów ogłosił nowy konkurs na to stanowisko.

 • -

V Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy

17 grudnia w Białej odbył się V Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy. Mimo pierwszej od 5 lat zmiany miejsca, Jarmark cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka