Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2018

  • -

Wójt Gminy Chojnów mianował swojego zastępcę.

Wybrany w październiku na drugą kadencję Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz mianował swojego zastępcę. Został nim Grzegorz Styrkowiec – wieloletni i doświadczony pracownik Urzędu Gminy Chojnów. Przez ostatnie 4 lata włodarz największej gminy powiatu legnickiego nie miał zastępcy. Co więc wpłynęło na konieczność jego powołania? 

    W ciągu kilku lat Gmina Chojnów znacznie zwiększyła dynamikę działań na płaszczyźnie inwestycyjnej. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz konsekwentnie realizuje bowiem swój plan rozruszania gminy. Przypomnijmy, że jeszcze w poprzedniej kadencji Gmina Chojnów zaliczyła historyczny awans w rankingu nakładów na inwestycje magazynu Wspólnota, wędrując niemal 500 miejsc w górę.  Z pewnością to jeden z czynników, które wpłynęły na październikowy sukces wyborczy wójta oraz rady gminy, w której po wyborach aż 13 z 15 radnych utrzymało mandat. Wysoki poziom inwestycji to sposób władz gminy na niwelowanie zmniejszających się wpływów z funduszy unijnych. To w kolejnych inwestorach upatrywana jest szansa na utrzymanie dynamicznego rozwoju infrastruktury i dalszą poprawę życia mieszkańców. 

    Właśnie dobiega końca największa w historii inwestycja w Okmianach. Wraz z budową centrum logistycznego Panattoni lawinowo zwiększa się zainteresowanie Terenami Aktywności Gospodarczej usytuowanych w pobliżu węzła autostrady A4 w Krzywej. Obsługa wszystkich zadań związanych z rozwojem gminy wymaga podejmowania wielu aktywności. Aby sprostać oczekiwaniom inwestorów, dosłownie trzeba być w kilku miejscach jednocześnie. Nie chcemy, aby w obliczu tych wszystkich przedsięwzięć i inwestycji, nad którymi pracujemy, sprawy bieżące mieszkańców Gminy Chojnów schodziły na dalszy plan. Dlatego zdecydowałem się na powołanie swojego zastępcy. – komentuje Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Od tej pory współkierowanie funkcjonowaniem urzędu i wspomaganie wójta w jego obowiązkach spocznie na barkach Grzegorza Styrkowca. To doświadczony urzędnik, pracownik Wydział Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Chojnów. W samorządzie lokalnym pracuje od ponad dekady. Posiada wykształcenie ekonomiczne i administracyjne. Ciesze się z zaufania, jakim obdarzył mnie Wójt. Obowiązki zastępcy wójta będę pełnił, wykorzystując całe swoje doświadczenie i wiedzę dla dobra mieszkańców Gminy Chojnów – zapewnia. 

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka