Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2018

  • -

Flash mob - na 100 lat niepodległości

Flash mob na 100 lat niepodległości Polski na chojnowskim rynku! Już jutro mieszkańcy Chojnowa ułożą rynku biało-czerwony napis, aby uczcić narodowe święto. Organizatorzy przewidują ponad 1000 uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. Każdy może dołączyć i pomóc w organizacji, do czego serdecznie zachęcamy.

Flashmob (ang.) to w dosłownym tłumaczeniu „błyskawiczny tłum”. Akcja, w której trakcie uczestnicy spotykają się w umówionym wcześniej miejscu, aby zrobić coś wyjątkowego. Planowana jest data i godzina, a także przebieg „operacji” – co będzie się działo w obrębie sztucznie wytworzonego tłumu, który wykona zadanie i zniknie równie "błyskawicznie", jak pojawił się w miejscu prowadzenia flash moba.

Aby dołączyć do flash moba organizowanego przez gimnazjalistów wystarczy zapoznać się instrukcją, którą załączamy poniżej, ubrać się na biało i pojawić w wyznaczonym czasie na rynku w Chojnowie.

"Urząd Miejski w Chojnowie, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
gorąco zapraszają do wzięcia udziału w niecodziennym przedsięwzięciu, które ma na celu upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

FLASH MOB POLEGAŁ BĘDZIE NA ZEBRANIU SIĘ MIESZKAŃCÓW CHOJNOWA I OKOLIC (WSZYSCY CHĘTNI MILE WIDZIANI) I UŁOŻENIU BIAŁO CZERWONEGO NAPISU 100 SYMBOLIZUJĄCEGO 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
- PO UTWORZENIU NAPISU UCZESTNICY ODŚPIEWAJĄ HYMN POLSKI

CZEGO OCZEKUJEMY OD UCZESTNIKÓW:
- zapoznania się z niniejszą instrukcją (ze względu na przewidywaną dużą liczbę osób - liczymy na więcej niż 1000 i chcemy, żeby przebiegło to bardzo sprawnie.)
- przychodzimy tak, aby o 11.30 być już na Rynku
- punkt zbiórki to okolice miejsca gdzie powstanie napis
- jesteśmy ubrani na biało, zwłaszcza od pasa w górę (białe koszulki założone na odzież wierzchnią, białe czapki, szaliki, chusty itp. +mamy ze sobą białą kartkę z bloku lub od drukarki, inne białe elementy, np. balony)
PRÓBA:
- czerwony napis 100 układają uczniowie Gimnazjum nr 2. Zostanie on wcześniej wytyczony i uczniowie będą wcześniej już tworzyli kontur liczby.
- słuchamy komend prowadzących i ustawiamy się tworząc białą część napisu. (zapamiętujemy mniej więcej miejsce, w którym stoimy w czasie ustawiania.
- na sygnał prowadzącego rozchodzimy się w dowolne strony zostawiając puste miejsce na placu
I START!
- na kolejny sygnał ustawiamy się na wcześniej zapamiętanych miejscach się maszerujemy szybkim krokiem, tak aby jak najszybciej ułożyć napis. Od tego momentu wszystko będzie filmowane z dołu i z powietrza. Ustawienie się nie powinno trwać dłużej niż 30 sekund. Stając na swoim miejscu unosimy w górę białą kartkę, tak aby napis z góry był dobrze widoczny.
- po kolejnych kilkunastu sekundach rozlegnie się melodia Hymnu Narodowego. Zachowując godną postawę śpiewamy głośno mocą tysiąca gardeł.
- po hymnie, na kolejny sygnał rozchodzimy się
- koniec wydarzenia
"

  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka