Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Amazon rekrutuje!

  Amazon rekrutuje!

  2019.08.30

  Długi czas przeznaczenie powstającego przy Terenach Aktywizacji Gospodarczej Gminy Chojnów centrum logistycznego pozostawało tajemnicą. Od niedawna wiemy, że za inwestycją stoi amerykańska firma amazon – jedno z wiodących przedsiębiorstw zajmujących się handlem elektronicznym, które od niedawna prężnie rozwija swoją działalność także w Polsce. Trzy pierwsze centra zostały uruchomione w 2014 roku w Sadach pod Poznaniem oraz w Bielanach Wrocławskich. Pod koniec 2017 r. uruchomiono obiekty w Sosnowcu i Kołbaskowie koło Szczecina. Teraz otworzone zostanie kolejny, największy z dotychczasowych – właśnie w Okmianach. Na mieszkańców naszego regionu czekać będzie 1000 miejsc pracy oraz atrakcyjne wynagrodzenie i wiele kuszących dodatków.

 • 4 Rajd i Zlot Oldtimer Chojnów Classic Car Club

  4 Rajd i Zlot Oldtimer Chojnów Classic Car Club

  2019.08.27

  25 sierpnia na chojnowskim rynku można było podziwiać dziesiątki rozmaitych pojazdów. Motoryzacyjne perełki zagościły w Chojnowie w ramach Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych. To już 4 raz, kiedy Oldtimer Chojnów Classic Car Club zaprosił mieszkańców Miasta i Gminy Chojnów na wyjątkowy motoryzacyjny show. Zdobywców nagród i wyróżnień udekorowali na scenie Zastępca Wójta Gminy Chojnów Grzegorz Styrkowiec oraz Burmistrz Chojnowa Jan Serkies. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Przypomnijmy, że już za niecałe 2 tygodnie wyruszy ekspedycja charytatywna do Stambułu, organizowana przez Oldtimer Chojnów. Podczas niedzielnego rajdu nie zabrakło więc klubowej Skody Favorit nazywanej pieszczotliwie "Grażynka". Rajd i Zlot były okazją do przetestowania maszyny, która już 7 września wyruszy w trasę mającą 3000 km.

 • Zmiana proboszcza w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie

  Zmiana proboszcza w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie

  2019.08.27

  Wczoraj w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie po raz ostatni nabożeństwo odprawił jej dotychczasowy proboszcz - ks. Mirosław Makowski. Kapłana żegnały tłumy wiernych - były kwiaty, podziękowania i łzy wzruszenia. W imieniu władz samorządowych podziękowanie za 6-letnią posługę w chojnowskiej parafii, w skład której wchodzą również kościoły filialne w Konradówce i Witkowie, złożył Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Wraz ks. Mirosławem Makowskim do innej parafii przeniesiony został wikariusz - ks. Marcin Bogucki. Od dziś nowym proboszczem "małego kościoła" w Chojnowie będzie ks. Dariusz Pudełko, a jego wikariuszem został ks. Kamil Bulanda.

 • 100 lat Pani Anieli

  100 lat Pani Anieli

  2019.08.22

  Dzisiaj w Starym Łomie miała miejsce niezwykła uroczystość. Swoje 100 urodziny obchodziła Pani Aniela, która jest najstarszą mieszkanką Gminy Chojnów. W imieniu mieszkańców życzenia dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Wraz z nim wizytę pogodnej staruszce złożyli pracownicy KRUS. Pani Aniela mieszka z synem, synową i wnukami. Jak na swój wiek jest wyjątkowo sprawna i samodzielna. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a wizyta wyraźnie ucieszyła Jubilatkę. Dołączamy się do życzeń zdrowia i uśmiechu praz mamy nadzieję, że przed Panią Anielą jeszcze długie lata.

 • Konradówka w top5 wiejskich inicjatyw - głosujemy!

  Konradówka w top5 wiejskich inicjatyw - głosujemy!

  2019.08.19

  Dziennikarze Radia Wrocław zorganizowali konkurs "TOP 5 wiejskich inicjatyw". Jego bohaterami są aktywne miejscowości, które aktywnie i z pomysłem promują walory swoich regionów. W gronie ścisłych finalistów znalazła się Konradówka. Tematyczna rogata wieś stanęła w internetowe szranki z 4 innymi miejscowościami. Głosowanie potrwa do 24 sierpnia do 15:30. Zachęcam do głosowania! Każdy może oddawać jeden głos dziennie.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka