Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • -

  „Rokitki to MY. Dbam o to, co mam.”

  2019.07.12

  Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitkach zaprasza mieszkańców Rokitek, okolicznych miejscowości oraz wszystkie osoby zainteresowane do udziału w zajęciach zaplanowanych przez druhów w ramach ekologicznego projektu pn. „Rokitki to MY. Dbam o to, co mam.

 • Gminne Święto Sportu i Zdrowia w Goliszowie

  Gminne Święto Sportu i Zdrowia w Goliszowie

  2019.07.12

  W trakcie niedzielnego Święta Sportu i Zdrowia na boisku sportowym klubu "Mewa" Goliszów rozgorzały sportowe emocje. Doskonała pogoda i mnóstwo atrakcji sprawiły, że frekwencja w trakcie imprezy była rekordowo wysoka. Można było przebierać, wśród licznych sportowych konkurencji. Jedni kibicowali znanym klubom sportowym LZS zmagającym się w turnieju siatkówki i piłki nożnej, inni zaś brali udział w licznych konkurencjach rekreacyjnych. Po raz pierwszy zorganizowany został Otwarty Trening Biegowy, w którym na dystansie 8 kilometrów rywalizowało blisko 30 biegaczy.

 • Kermesz Łemkowski w Zamienicach

  Kermesz Łemkowski w Zamienicach

  2019.07.12

  W sobotę, 6 lipca przy Cerkwi pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Zamienicach odbył się tradycyjny łemkowski kermesz(łemk. odpust). Wydarzenie przepełnione było muzyką folklorystyczną z różnych stron świata. Przed publicznością zaprezentowały się m.in. zespoły z Kraju Basków, Ukrainy, Litwy, Albanii. Zamienicki kermesz jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat pod Kyczerą", który w tym roku odbywa się już po raz 22.

 • Program utylizacji azbestu w Gminie Chojnów.

  Program utylizacji azbestu w Gminie Chojnów.

  2019.07.03

  W gminnym budżecie na 2019 rok zarezerwowano 100.000,000 złotych na finansowanie demontażu, odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest w Gminie Chojnów. „Chcemy dać możliwość mieszkańcom naszej gminy utylizacji niebezpiecznego materiału, jakim jest azbest. Wiem, że dla domowego budżetu wynajęcie specjalistycznej firmy to niemały wydatek. Dlatego kierujemy do mieszkańców program, który w 100% pokrywa koszty usunięcia eternitu z ich otoczenia” – mówił o swoim pomyśle Wójt.

 • Zmiany w programie Rodzina 500+

  Zmiany w programie Rodzina 500+

  2019.07.02

  Od 1 lipca 2019r. program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny.
  Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać:
  - online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS),
  -  od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w GOPS w Chojnowie lub listownie pocztą)

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka