Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • „Miska dla pupila” – charytatywna akcja szkół podstawowych z Gminy Chojnów oraz firmy SONAC OSETNICA Sp. z o.o.

  „Miska dla pupila” – charytatywna akcja szkół podstawowych z Gminy Chojnów oraz firmy SONAC OSETNICA Sp. z o.o.

  2019.09.26

  „Miska dla pupila” to inicjatywa społeczna skierowana do uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Chojnów. Dołączenie do akcji jest bardzo proste. Wystarczy, że między 25 września a 31 października 2019 r.  uczeń przyniesie do jednej z gminnych szkół podstawowych suchą lub mokrą karmę dla psa lub kota. W ostatnim dniu zbiórki podliczone zostanie, ile kilogramów karmy udało się zebrać  a partner akcji firma SONAC Osetnica Sp. z o.o. dołoży taką samą ilość karmy od siebie.

  Biorąc udział w akcji „Miska dla pupila”, stajesz się częścią charytatywnej inicjatywy na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzięki temu pomagasz zwierzętom, które same nie mogą poprosić o pomoc. Nie bądź obojętny, zwierzaki czekają na Twoją pomoc!

 • Gmina Chojnów gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych drużyn OSP

  Gmina Chojnów gospodarzem X Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych drużyn OSP

  2019.09.24

  W imieniu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Oddziału Powiatowego w Legnicy, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza oraz OSP Rokitki serdecznie zapraszamy na X Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze drużyn ochotniczych straży pożarnych powiatu legnickiego, które odbędą się na boisku sportowym w Rokitkach, gm. Chojnów w dniu 29.09.2019 r. o godz. 11:00

 • Kresowiana już w najbliższą niedzielę w Białej

  Kresowiana już w najbliższą niedzielę w Białej

  2019.09.10

  Kresowiacy i miłośnicy kultury kresowej jak co roku ściągną do Białej, aby przywołać wspomnienia z rodzinnych stron. Święto kresowiaków tradycyjne rozpocznie msza święta, którą celebrował będzie Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Z pewnością nie zabraknie kresowej kuchni, koncertów i niepowtarzalnej atmosfery, z której od lat słyną Wrześniowe Kresowiana w Białej

 • VIII Legnicki Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego zawita do Krzywej

  VIII Legnicki Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego zawita do Krzywej

  2019.09.10

  Szykuje się nie lada gratka dla melomanów i wielbicieli kultury rosyjskiej. W najbliższą sobotę w Krzywej odbędzie się wyjątkowy koncert w ramach Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej. Udział jest bezpłatny, a Gmina Chojnów została partnerem tego wydarzenia.

 • Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  2019.09.10

  Za nami tegoroczne Dożynki Gminne, których gospodarzem były Okmiany. Dożynki to tradycyjne święto rolnicze, odbywające się po zakończeniu żniw. Huczne zabawy na przełomie sierpnia i września przez setki lat wpisały się w rytm życia polskiej wsi. Czy dożynki to impreza skierowana wyłącznie do rolników i mieszkańców wsi? Zdecydowanie nie!

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka