Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Pielgrzymi przystanęli w Dobroszowie

  Pielgrzymi przystanęli w Dobroszowie

  2019.08.05

  28 lipca w Dobroszowie przystanęli pątnicy biorący udział w XXVII Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Już od 12 lat Dobroszów jest miejscem odpoczynku dla Bolesławiecko-Zgorzeleckiej grupy pielgrzymkowej. Pielgrzymów powitał Zastępca Wójta Gminy Chojnów Grzegorz Styrkowiec, Radna Gminy Chojnów Renata Ostropolska oraz liczni mieszkańcy Dobroszowa, którzy przygotowali smaczny poczęstunek.

 • Dofinansowanie do wapnowania gleby od 1 sierpnia

  Dofinansowanie do wapnowania gleby od 1 sierpnia

  2019.07.29

  Wydział Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Chojnów informuje, że zostało podpisane porozumienie pomiędzy Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Krajową Stacją Chemiczno-Rolniczą w Warszawie. Od 1 sierpnia br. rolnicy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do wapnowania gleby.Budżet programu wynosi 300 mln zł.
  W jego ramach dofinansowanie działań regeneracyjnych dla danej działki będzie skierowane do rolników posiadających gospodarstwa rolne o powierzchni do 75 ha (pH gleby poniżej lub równe 5,5).

 • W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ruszyły pierwsze wypłaty świadczenia "Dobry Start"

  W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ruszyły pierwsze wypłaty świadczenia "Dobry Start"

  2019.07.24

  Dla mieszkańców gminy Chojnów, którzy jako pierwsi od dnia 1 lipca br. złożyli drogą elektroniczną wnioski o świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko i świadczenie dobry start - w dniu 23.07.2019 r. została uruchomiona wypłata w/w świadczeń.
  Z dotacji otrzymanej z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, dla 331 rodzin zostało wypłacone świadczenie wychowawcze na PIERWSZE DZIECKO, należne za miesiąc lipiec br. oraz świadczenie DOBRY START w wysokości 300,00 zł w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 dla 259 dzieci.

 • Kolonie dla dzieci z Gminy Chojnów

  Kolonie dla dzieci z Gminy Chojnów

  2019.07.19

  19 lipca spod Urzędu Gminy Chojnów wyruszył autokar wiozący dzieci biorące udział w koloniach letnich organizowanych przez Gminę Chojnów. Koloniści przez dwa tygodnie wypoczywać będą nad polskim morzem. Gmina Chojnów co roku organizuje wakacyjny wyjazd dla najmłodszych mieszkańców. W pierwszej kolejności z bezpłatnego wypoczynku mogą skorzystać dzieci, których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

 • Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców dotyczące funduszy unijnych

  Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców dotyczące funduszy unijnych

  2019.07.17

  Zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców. 25 lipca w legnickim Letia Buisness Center można będzie uzyskać pomoc dotyczącą funduszy unijnych. Organizatorem jest Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka