Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Ławnicy poszukiwani!

  Ławnicy poszukiwani!

  2019.06.26

  Wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Chojnów informujemy, że w dniu 31 grudnia 2019 r. upływa kadencja ławników wybranych w roku 2015. W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie sposobu postępowania z dokumentami złożonymi radom gmin przy zgłaszaniu kandydatów na ławników oraz wzoru karty zgłoszenia (Dz.U. Nr 121, poz. 693) Rada Gminy Chojnów najpóźniej do październiku bieżącego roku dokona wyboru ławników na lata 2020-2023

 • Kermesz Łemkowski w Zamienicach

  Kermesz Łemkowski w Zamienicach

  2019.06.26

  6 lipca w Zamienicach odbędzie się Kermesz Łemkowski w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat Pod Kyczerą". Na terenie przylegającym do Parafii Greckokatolickiej pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela będziemy mogli usłyszeć muzykę folkową z różnych stron świata. Na jednej scenie pojawiłą się zespoły z Ukrainy, Rumunii, Serbii, Indii, Włoch, Hipszanii Algierii i Polski. Festiwal „Świat Pod Kyczerą” od lat jest niesamowitym widowiskiem nie tylko muzycznym, ale i wizualnym. Wielobarwne stroje, egzotyczne instrumenty i widowiskowe popisy tancerzy niezmiennie od lat zapierają dech w piersiach i budzą podziw. Odbywający się po raz XV Kermesz Łemkowski w Zamienicach to poboczna impreza festiwalu, dzięki której mieszkańcy Gminy Chojnów mogą udać się w podróż do dalekich krajów bez pokonywania tysięcy kilometrów.

 • Stypendia dla najlepszych uczniów czekają

  Stypendia dla najlepszych uczniów czekają

  2019.06.26

  Wójt Gminy Chojnów przypomina o możliwości składania wniosków na stypendium Wójta. Lokalny Program Wspierania Edukacji Uczniów Uzdolnionych jest adresowany do podopiecznych gminnych szkół podstawowych, a także miejskich gimnazjów i liceów, mieszkających na terenie Gminy Chojnów. Celem programu jest promowanie uczniów, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce. Na wsparcie Wójta Gminy Chojnów będą mogli liczyć żacy, którzy wykazują zdolności w zakresie matematyki, fizyki, informatyki, a także w dziedzinach humanistycznych oraz artystycznych.

 • -

  III Festyn Parafialny przy ul Poźniaków w Chojnowie

  2019.06.18

  W najbliższą niedzielę w parku przy Liceum Ogólnokształcącym Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie odbędzie się III Festyn Parafialny. Organizatorzy przygotowali dla uczestników zabawy wiele atrakcji. W programie zobaczyć możemy między innymi loterię, dmuchane atrakcje dla dzieci oraz strzelnicę. Gmina Chojnów po raz kolejny objęła patronat nad tym wydarzeniem. W tym roku zysk z festynu przeznaczony jest na wsparcie remontu frontowej ściany budynku plebanii parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

 • LXVI Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych zakończone

  LXVI Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych zakończone

  2019.06.11

  W ubiegłą niedzielę zakończyły się LXVI Mistrzostwa Polski Pływających Modeli Redukcyjnych klas NS, NSS, 650 Standard. Zawody rozgrywano na akwenie „Różana Dolina” w Rokitkach.

   

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka