Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Nabożeństwo majowe w Dobroszowie

  Nabożeństwo majowe w Dobroszowie

  2019.05.06

  1 maja mieszkańcy Dobroszowa spotkali się podczas tradycyjnego nabożeństwa majowego. Mszę poprowadził ks. Łukasz Świerniak - wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W imieniu władz samorządowych w uroczystości udział wziął Zastępca Wójta Gminy Chojnów Grzegorz Styrkowiec.

 • Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej w Wilczym Lesie

  Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej w Wilczym Lesie

  2019.05.06

  2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przy Krzyżu Milenijnym w Wilczym Lesie odbył się Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej. Zmagania zespołów folklorystycznych, młodzieżowych zespołów wokalnych oraz scholi parafialnych odbywały się równolegle z rodzinnym piknikiem majowym. Dużą część tegorocznego festiwalu poświęcono osobie śp. ks. Adama Terleckiego. Dla uczczenia pamięci zmarłego w ubiegłym roku twórcy festiwalu odsłonięto pamiątkową tablicę, a jego imię wielokrotnie padało ze sceny we wspomnieniach i dedykacjach. Statuetka krzyża, główna nagroda festiwalu powędrowała w tym roku do zespołu "Przyjaciółki" z Niedźwiedzic.

 • Zaproszenie na Festiwal Piosenki Religijno Patriotycznej

  Zaproszenie na Festiwal Piosenki Religijno Patriotycznej

  2019.04.29

  Weekend majowy w Gminie Chojnów to czas organizacji Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Wilczym Lesie. 2 maja pod Krzyżem Millenijnym na skrzyżowaniu 3 powiatów i 3 gmin spotkają się zespoły folklorystyczne, aby śpiewem uczcić majowe święta.

 • Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Gminy Chojnów

  Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Gminy Chojnów

  2019.04.29

  6, 13 i 20 maja w Urzędzie Gminy Chojnów będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, których udzielać będą pracownicy kancelarii prawnej Iwony Sołhaj-Balonis. Dyżury adwokatów odbywają się na zlecenie Powiatu Legnickiego, a my przypominamy, że z porad gminnych radców prawnych skorzystać można skorzystać w siedzibie Urzędu Gminy Chojnów w każdy czwartek po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 • Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina ogłasza nabór wniosków o dotację w ramach Lokalnego Konkursu Grantowego XI Edycji Programu „Działaj Lokalnie” w 2019 roku!

  Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina ogłasza nabór wniosków o dotację w ramach Lokalnego Konkursu Grantowego XI Edycji Programu „Działaj Lokalnie” w 2019 roku!

  2019.04.26

  Program „Działaj Lokalnie” jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek działaj Lokalnie Fundację Wrzosowa Kraina. Lokalny konkurs grantowy skierowany jest przede wszystkim do animatorów lokalnych, którzy dzięki uczestnictwu w Programie mają okazję zdobyć cenne doświadczenie, realizując projekt na rzecz swojej społeczności. W ramach konkursu wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka