Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Gminny Dzien Kobiet w Krzywej

  Gminny Dzien Kobiet w Krzywej

  2019.03.12

  Obchody Dnia Kobiet w Krzywej mają bardzo długą, sięgającą lat 60 ubiegłego wieku tradycję. Dzięki zaangażowaniu i pracy mieszkańców, utrwalany od lat zwyczaj urósł do rangi gminnych obchodów tego wyjątkowego święta.

 • Mistrzowie gminnego sportu w Rokitkach i Legnicy.

  Mistrzowie gminnego sportu w Rokitkach i Legnicy.

  2019.03.09

  W piątek, 22 lutego w Rokitkach odbyła się ósma Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów. Nagrodzono nie tylko najlepszych sportowców gminy, ale też trenerów, działaczy oraz sponsorów wspierających lokalny sport. Gminni mistrzowie sportu 9 marca zaznaczyli również swoją obecność w plebiscycie sportowym znanego legnickiego portalu informacyjnego

 • Zaproszenie na Legnicki Dzień Konsumenta

  Zaproszenie na Legnicki Dzień Konsumenta

  2019.03.04

  Miejski Rzecznik Praw Konsumentów - Tomasz Strojek zaprasza na Legnicki Dzień Konsumenta. Będzie to otwarte spotkanie dla mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji pn. "Współczesny konsument”.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  2019.03.01

  01 marca obchodzony jest w całej Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy wyklętych. Przy chojnowskim obelisku upamiętniającym poległych na frontach, zamordowanych w obozach i łagrach oraz zesłańców na Sybir odbyło się uroczyste upamiętnienie członków antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiających opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR tuż po 2 Wojnie Światowej. Patriotyczną wiązankę białych i czerwonych kwiatów w imieniu mieszkańców Gminy Chojnów pod pomnikiem złożyła Sekretarz Gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś.

   

 • Gminny etap "PEGAZIKA"

  Gminny etap "PEGAZIKA"

  2019.03.01

  Już po raz kolejny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywej przeprowadzone zostały gminne eliminacje do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Jury Konkursu w składzie: Honorata Tajchman-Rękoś – Sekretarz Gminy Chojnów, Karolina Zatwarnicka – inspektor ds. kultury i rekreacji Urzędu Gminy Chojnów oraz Elwira Kądziołka – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej, musiało podjąć trudną decyzję gdyż poziom występów z roku na rok jest wyższy.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka