Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • "Polska Piękna Niepodległa"

  "Polska Piękna Niepodległa"

  2018.11.21

  15 listopada Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie zorganizował konkurs malarski "Polska Piękna Niepodległa". Udział w nim wzięło ponad 20 niepełnosprawnych artystów z 11 placówek z Powiatu Legnickiego. To wyjątkowy sposób na uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 • Gmina Chojnów dla Niepodległej

  Gmina Chojnów dla Niepodległej

  2018.11.14

  11 listopada w Białej odbyły się najważniejsze w naszej gminie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wspólnego śpiewania patriotycznych utworów zachęcał wrocławski zespół "Ostatnie Takie Trio". Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły także laureatki II Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w zeszłym tygodniu w Rokitkach. Ponadto bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury zaprosiło najmłodszych uczestników do wspólnej zabawy w trakcie konkursów o tematyce historycznej.

 • Podsumowanie akcji usuwania azbestu

  Podsumowanie akcji usuwania azbestu

  2018.11.07

  Na przełomie lipca i sierpnia w Gminie Chojnów trwała akcja odbierania azbestu z gospodarstw domowych, które zgłosiły się do gminnego programu usuwania azbestu. Dziś możemy podsumować przeprowadzoną akcję i podliczyć, ile szkodliwej substancji udało się zneutralizować.

 • Niedźwiedzice uczcciły niepodległość

  Niedźwiedzice uczciły niepodległość

  2018.11.07

  11 listopada minie 100 lat, od kiedy Polska powróciła na mapy świata po 123 latach zaborów. W najbliższych dniach w wielu miejscach naszej gminy odbędą się obchody tej doniosłej rocznicy. Wczoraj Święto Niepodległości upamiętniły Niedźwiedzice. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach, a także maluchy z Przedszkola w Goliszowie zaprosiły mieszkańców miejscowości i rodziców na występ do Świetlicy Wiejskiej.

 • Obchody 100-lecia Niepodległości w Białej

  Obchody 100-lecia Niepodległości w Białej

  2018.11.05

  Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert z okazji Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Wspólnie na nowo odkryjemy burzliwą historię walki o niepodległość Polski, przypomnimy sylwetki największych bohaterów narodowych a także razem wyśpiewamy niezapomniane utwory legionowe i niezwykłe patriotyczne pieśni współczesnej Polski.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka