Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Żałoba narodowa

  Żałoba narodowa

  2019.01.18

  W całym kraju obchodzimy żałobę narodowa w związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przy flagach przed Urzędem Gminy Chojnów zawisła czarna wstęga. Apelujemy o uszanowanie pamięci zmarłego przez zachowanie ciszy i powagi na czas żałoby. Zacznie ona obowiązywać dziś o godz. 17:00 i będzie trwała do soboty, do godz. 19:00, czyli w czasie uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza.

 • Apel o pomoc dla rodziny ze Starego Łomu

  Apel o pomoc dla rodziny ze Starego Łomu

  2019.01.16

  Szanowni Państwo, kierując się potrzebą serca i ludzką solidarnością zwracamy się do ludzi dobrej woli o udzielenie pomocy rodzinie ze Starego Łomu, która w sobotę 12 stycznia 2019 r. w pożarze straciła dach nad głową. Spłonęło wyposażenie domu. Budynek wymaga kapitalnego remontu. Dzięki ludziom o otwartych sercach udało się zebrać część potrzebnych rzeczy.

 • Apel do hodowców trzody chlewnej

  Apel do hodowców trzody chlewnej

  2019.01.16

  W związku z przeciwdziałaniem występowaniu ASF na terenie naszego kraju, publikujemy apel do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii, a także materiały dotyczące bioasekuracji. Stosowanie się do tych zaleceń pomoże uchronić się przed rozprzestrzenianiem choroby. Mimo, że wirus jest nieszkodliwy dla ludzi, stanowi poważne zagrożenie dla gospodarki i indywidualnych hodowli.

 • System Obsługi Wsparcia PFRON

  System Obsługi Wsparcia PFRON

  2019.01.16

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił system SOW - System Obsługi Wsparcia, który ma służyć osobom niepełnosprawnym do zdobycia wiedzy w zakresie m.in. pozyskania środków z PFRON.

 • Dofinansowania na zmianę pieca

  Dofinansowanie na wymianę pieca

  2019.01.16

  W ramach tegorocznego konkursu organizowanego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Gmina Chojnów w partnerstwie z grupą innych gmin z Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji zamierza pozyskać środki na dofinansowanie przeznaczone na wymianę nieekologicznych kotłów i pieców na nowe bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka