Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • XVI Wrześniowe Kresowiana w Białej

  XVI Wrześniowe Kresowiana w Białej

  2018.09.17

  Miłośnicy kultury kresowej spotkali się w minioną niedzielę w Białej. Tradycyjne Wrześniowe Kresowiana to impreza z wieloletnią tradycją. W tym roku jej motywem przewodnim było 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Na uczestników czekały występy artystyczne oraz smaczne specjały kuchni kresowej przygotowane przez gospodynie z Białej. Współorganizatorami wydarzenia były Urząd Gminy Chojnów, Bielskie Stowarzyszenie Promocji Kultury oraz Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Białej.

 • Złote Gody Państwa Pawłowskich

  Złote Gody Państwa Pawłowskich

  2018.09.17

  W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Mieszkańcy Jerzmanowic, Elżbieta i Bronisław Pawłowscy, świętowali wraz z bliskimi 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz odznaczył jubilatów Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. 

 • Dożynki Gminne w Rokitkach

  Dożynki Gminne w Rokitkach

  2018.09.07

  Za nami Dożynki Gminy Chojnów w Rokitkach. Gwiazdą tegorocznego święta plonów była grupa BOYS, co w połączeniu z doskonałą pogodą oraz licznymi atrakcjami przełożyło się na duży sukces frekwencyjny tego wydarzenia. Jak bawili się mieszkańcy gminy, rolnicy i przybyli goście?

 • Dożynki Gminne w Rokitkach coraz bliżej

  Dożynki Gminne w Rokitkach coraz bliżej

  2018.08.29

  Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w Rokitkach i wiele wskazuje na to, że szykuje się fantastyczna zabawa. Ci, którzy pamiętają ubiegłoroczny niezwykle udany koncert grupy AfterParty w Witkowie i tym razem nie poczują się zawiedzeni. Mieszkańcy największej gminy Powiatu Legnickiego będą bowiem bawić się przy dźwiękach zespołu „BOYS” - legendy polskiej muzyki rozrywkowej. Co jeszcze czeka nas podczas święta plonów Gminy Chojnów?

 • Dalsze szacowanie szkód spowodowanych suszą

  Dalsze szacowanie szkód spowodowanych suszą

  2018.08.27

  Wciąż trwa zliczanie strat w rolnictwie spowodowanych przez długotrwałą suszę. Urząd Gminy Chojnów wydał komunikat, w którym zachęca rolników posiadających uprawy ziemniaków do składania wniosków o oszacowanie szkód. Niezbędne dokumenty można otrzymać w pokoju 105 Urzędu Gminy Chojnów lub pobrać z linku, który zamieszczamy poniżej.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka