Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Z Kolumbii do Konradówki i Starego Łomu

  Z Kolumbii do Konradówki i Starego Łomu

  2018.07.11

  Festiwal Świat Pod Kyczerą zawitał do Gminy Chojnów. Oprócz tradycyjnego zamienickiego Kermeszu Łemkowskiego, w Konradówce i Starym Łomie odbyły się niewielkie koncerty połączone z kulturalnymi animacjami. Do obu miejscowości zawitały grupy folklorystyczne z dalekiej Kolumbii. Mimo wielu kilometrów dzielących Gminę Chojnów i Amerykę Południową oraz bariery językowej, gospodarzy i niecodziennych gości połączyło zamiłowanie do folkloru i muzyki.

 • Stypendia pomostowe dla Maturzystów 2018

  Stypendia pomostowe dla Maturzystów 2018

  2018.07.05

  Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia ogłasza nabór wniosków od tegorocznych maturzystów z małych dolnośląskich miejscowości, którzy dzięki rekomendacji FEM mogą otrzymać Stypendia Pomostowe na pierwszy rok studiów. Nabór wniosków trwa do 27 lipca 2018.

 • Szacowanie szkód spowodowanych suszą

  Szacowanie szkód spowodowanych suszą

  2018.07.03

  W związku z długotrwałym występowaniem zjawiska suszy na terenie całej Polski, Urząd Gminy Chojnów informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, które ucierpiały na skutek występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

 • Festiwal Dolnośląska Wieś Piotrowice 2018

  Festiwal Dolnośląska Wieś Piotrowice 2018

  2018.07.02

  Tłumy odwiedzających, najlepsze lokalne produkty, zadzwiające rękodzieło i przepiękny folklor. W ten weekend w Piotrowicach nie sposób było się nudzić.

 • Absolutorium dla Wójta i podziękowania na sesji

  Absolutorium dla Wójta i podziękowania na sesji

  2018.06.27

  W trakcie czerwcowego posiedzenia Wójt Gminy Chojnów otrzymał jednogłośne absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2017. Oznacza to, że Rada Gminy Chojnów podzieliła zdanie Regionalnej Izby Obrachunkowej co do prawidłowego funkcjonowania finansów gminy.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka