Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Festiwal Dolnośląska Wieś z patronatem Ministra

  Festiwal Dolnośląska Wieś z patronatem Ministra

  2018.04.24

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel objął patronatem honorowym tegoroczny Festiwal Dolnośląska Wieś w Piotrowicach. Już 1 lipca będziemy mogli wspólnie cieszyć się świętem dolnośląskiego rolnictwa. Zapraszamy serdecznie!

 • Nowy las dzięki akcji urzedników i leśniczych

  Nowy las dzięki akcji urzędników i leśniczych

  2018.04.23

  81 arów nowego lasu powstanie dzięki akcji sadzenia drzew, którą wraz z leśnikami przeprowadzili urzędnicy z Gminy Chojnów. W minony piątek ponad 2000 sadzonek sosny pospolitej zasiliło drzewostan leśnictwa Rokitki. Na najbliższą wycieczkę do nowego lasu przyjdzie nam poczekać około 8 lat – wtedy drzewa osiągną wysokość 2 metrów. Do młodników, których drzewa są niższe, nie wolno bowiem wchodzić ze względu na zagrożenie uszkodzenia sadzonek. Nad przebiegiem sadzenia czuwali leśnicy z Rokitek, Biskupina i Złotoryi.

 • Właściciel psa poszukiwany

  Właściciel psa poszukiwany

  2018.04.23

  Zwracamy się z apelem o pomoc w poszukiwaniu właściciela psa, który został znaleziony w miejscowości Piotrowice (przy skrzyżowaniu drogi powiatowej Piotrowice-Osetnica z drogą gruntową prowadzącą do drogi krajowej nr 94).

 • Konkursowy początek wiosny w Gminnej Bibliotece Publicznej

  Konkursowy początek wiosny w Gminnej Bibliotece Publicznej

  2018.04.19

  O tym, że czytelnicza nie musi kończyć się wyłącznie na czytaniu książek, przekonujemy się kiedy przekraczamy próg naszej gminnej biblioteki. W najbliższym czasie odbędą się w niej 3 konkursy skierowane do najmłodszych czytelników.

 • Szkolenie programu "Działaj Lokalnie"

  Szkolenie programu "Działaj Lokalnie"

  2018.04.18

  17 kwietnia w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chojnów odbyło się szkolenie dla wnioskodawców X edycji programu "Działaj Lokalnie". Oprócz omówienia podstawowych zaganień związanych z pozyskaniem każdy z przedstawicieli organizacji mógł indywidualnie skonsultować projekt z koordynatorem.
  „Działaj Lokalnie” to program, którego celem jest wsparcie aktywności obywatelskiej i budowanie kapitału społecznego. W X edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka