Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Sołtys Niedźwiedzic wśród najlepszych sołtysów Dolnego Śląska

  Sołtys Niedźwiedzic wśród najlepszych sołtysów Dolnego Śląska

  2018.03.19

  W piątek, 16 marca, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak ogłosił podczas uroczystej gali finałowej zwycięzców konkursu "Sołtys Roku 2017". W konkursie wzięło udział niemal stu sołtysów z Dolnego Śląska. Wśród najlepszych włodarzy wsi znalazł się Sołtys Niedźwiedzic Józef Przyłucki.

 • Dzień Kobiet w Gminie Chojnów

  Dzień Kobiet w Gminie Chojnów

  2018.03.13

  W sobotę w sali wiejskiej w Krzywej mieszkanki Gminy Chojnów wspólnie świętowały "Dzień Kobiet". Nie zabrakło serdecznych życzeń, które złożył Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz w asyście Radnego Gminy Chojnów - Janusza Tery oraz Gminnego Koordynatora - Michała Huzarskiego. Panowie każdej kobiecie wręczyli kwiaty a występującym artystkom - słodkie upominki.

 • Reintrodukcja kuropatw w Gminie Chojnów

  Reintrodukcja kuropatw w Gminie Chojnów

  2018.03.09

  Myśliwi z Koła Łowieckiego "Sokół" wypuścili wczoraj w kilku miejscach w naszej gminie 200 kuropatw. "Myślistwo to nie tylko strzelanie. Szanujemy przyrodę i dbamy o nią poprzez dokarmianie zwierząt i reintrodukcję zagrożonych gatunków" tłumaczył nam Krzysztof Bartoszewicz, łowczy koła. Wypuszczone ptaki, które zasilą naszą faunę, nie będą obiektem polowań. Myśliwi zapewniają, że nie pozyskują kuropatw, a ich obecność na łowiskach będzie służyła różnorodności przyrodniczej.

 • Złote Gody

  Złote Gody

  2018.03.06

  Dwa małżeństwa z Gminy Chojnów obchodziły w ubiegłą sobotę 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz odznaczył dostojnych jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Państwo Teresa i Tadeusz Sandeccy oraz Helena i Paweł Polańscy świętowali w Urzędzie Stanu Cywilnego w towarzystwie najbliższych. Życzymy wszystkiego najlepszego i czekamy na kolejne, równie piękne rocznice!

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  2018.03.06

  Chojnowska Drużyna Strzelecka uczciła pamięć o Żołnierzach Wyklętych. W minioną sobotę przy ulicy Chmielnej w Chojnowie, pod obeliskiem upamiętniającym poległych na frontach, zamordowanych w obozach i łagrach oraz zesłańców na Sybir, zorganizowane zostały obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imieniu mieszkańców Gminy Chojnów wiązankę kwiatów złożyła Sekretarz Gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka