Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Reintrodukcja kuropatw w Gminie Chojnów

  Reintrodukcja kuropatw w Gminie Chojnów

  2018.03.09

  Myśliwi z Koła Łowieckiego "Sokół" wypuścili wczoraj w kilku miejscach w naszej gminie 200 kuropatw. "Myślistwo to nie tylko strzelanie. Szanujemy przyrodę i dbamy o nią poprzez dokarmianie zwierząt i reintrodukcję zagrożonych gatunków" tłumaczył nam Krzysztof Bartoszewicz, łowczy koła. Wypuszczone ptaki, które zasilą naszą faunę, nie będą obiektem polowań. Myśliwi zapewniają, że nie pozyskują kuropatw, a ich obecność na łowiskach będzie służyła różnorodności przyrodniczej.

 • Złote Gody

  Złote Gody

  2018.03.06

  Dwa małżeństwa z Gminy Chojnów obchodziły w ubiegłą sobotę 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz odznaczył dostojnych jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Państwo Teresa i Tadeusz Sandeccy oraz Helena i Paweł Polańscy świętowali w Urzędzie Stanu Cywilnego w towarzystwie najbliższych. Życzymy wszystkiego najlepszego i czekamy na kolejne, równie piękne rocznice!

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  2018.03.06

  Chojnowska Drużyna Strzelecka uczciła pamięć o Żołnierzach Wyklętych. W minioną sobotę przy ulicy Chmielnej w Chojnowie, pod obeliskiem upamiętniającym poległych na frontach, zamordowanych w obozach i łagrach oraz zesłańców na Sybir, zorganizowane zostały obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imieniu mieszkańców Gminy Chojnów wiązankę kwiatów złożyła Sekretarz Gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś.

 • Nowoczesny wóz bojowy w OSP Krzywa

  Nowoczesny wóz bojowy w OSP Krzywa

  2018.03.06

  W sobotnie popołudnie odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu bojowego ochotniczej jednostce strażackiej w Krzywej. Średni pojazd ratowniczo - gaśniczy GBA 4,6/16 zabudowany na bazie ciężarówki MAN TGM od tej pory będzie służył bezpieczeństwu mieszkańców Gminy Chojnów, regionu, a także Polski, ponieważ z racji bliskości ważnego węzła autostrady A4 i drogi krajowej 94 strażacy z Krzywej często są dysponowani do akcji ratunkowych w jego obrębie.

 • Gminny Dzień Kobiet w Krzywej

  Gminny Dzień Kobiet w Krzywej

  2018.03.01

  Wielkimi krokami zbliża się 8 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet, z tej okazji Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz zaprasza na wspólne świętowanie 10 marca 2018 r. do sali wiejskiej w Krzywej. Po raz kolejny do organizacji wydarzenia włączyła się marka Douglas, której specjalistka poprowadzi warsztaty perfekcyjnego makijażu. Nie zabraknie także uczty dla duszy - podczas koncertu pt. "Panowie dla Pań" usłyszymy najpiękniejsze polskie przeboje w wykonaniu zespołu na żywo.
  W tym wyjątkowym dniu wystąpią także uczniowie Szkoły Podstawowej im. 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Krzywej oraz zespół ludowy "Jaskółki".

  Zapraszamy 10 marca o godz. 16:00 do sali wiejskiej w Krzywej.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka