Gmina Chojnów

Aktualności

  • -

Orszak Trzech Króli

Chojnów trzeci rok z rzędu będzie częścią największego na świecie przedstawienia Jasełek. 6 stycznia 2019 roku, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 752 miejscowości w Polsce i poza jej granicami. Właśnie tego dnia w wielu miejscach w Polsce i na świecie odbywać się będą świąteczno-noworoczne przedstawienia tworzone przez mieszkańców. W 2018 roku w chojnowskim orszaku udział wzięło ponad 3000 osób. Czy w tym roku uda powtórzyć się frekwencyjny sukces? Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniem, które rozpocznie się 6 stycznia o godzinie 10:00.

 

Motywem przewodnik OTK 2019 będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji,  a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

Wraz z Trzema Królami, którzy będą pochodzili z różnych stron świata oraz będą reprezentowali trzy różne pokolenia, wyruszymy w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza ziemi, odnowy naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas.

Spotkamy na drodze nienawistnego Heroda, który będzie próbował zatrzymać nas w swoim pełnym pychy, złości i zazdrości pałacu, w którym odmiana oblicza kojarzy się jedynie ze zmianami powierzchownymi.

Miniemy Gospodę, w której „nie chcą otworzyć drzwi Chrystusowi” i w której będą namawiali nas do życia w brudzie i moralnym bałaganie.

Jak co roku, będziemy świadkami Walki Dobra ze Złem. Diabły będą próbowały nas przekonać, abyśmy nadal trwali w naszych grzechach, nie pracowali nas sobą, odrzucili postanowienia poprawy i zaniedbali spowiedź. Na szczęście, Aniołowie zwyciężą! To oni zwiastują dobrą nowinę Pasterzom, polskim Góralom, których spotkamy pod Giewontem, a z którymi „przekroczymy próg nadziei” w Bramie Anielskiej, by pokłonić się Nowonarodzonemu Bogu w ubogiej Stajence. - czytamy na stronie fundacji Orszak Trzech Króli - inicjatora i organizatora największych jasełek ulicznych na świecie.

  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka