Gmina Chojnów

Aktualności

  • Twój e-PIT LOGO

Twój e-PIT za 2018 r. wyłącznie na podatki.gov.pl

Ministerstwo finansów wystosowało komunikat, w którym przestrzega przed używaniem stron internetowych lub aplikacji do wysyłania e-PITÓW, które nie są autoryzowane przez resort. Jak dowiadujemy się z treści komunikatu, jedyną droga do złożenia elektronicznej deklaracji jest portal podatkowy podatki.gov.pl:

Przypominamy, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Treść komunikatu można przeczytać na stronie internetowej Ministerstwa finansów: https://www.gov.pl/web/finanse/twoj-e-pit-za-2018-r-wylacznie-na-podatkigovpl

A my przypominamy, że już jutro, 9 kwietnia, w Urzędzie Gminy Chojnów gościć będą specjaliści, którzy będą pomagać wszystkim chętnym w złożeniu e-PIT. Cała operacja będzie zupełnie bezpieczna, ponieważ prowadzona będzie właśnie za pośrednictwem rekomendowanych przez resort aplikacji.

Uwaga! Poniższe dane winien mieć ze sobą podatnik (jeżeli nie ma profilu zaufanego), jeżeli chciałby złożyć zeznanie podczas funkcjonowania punktu informacyjnego w Urzędzie Gminy Chojnów:
1. PESEL/NIP (data urodzenia)
2. Przychód wynikający z zeznania za 2017 r.
3. Kwotę przychodu z jednej informacji od płatnika (PIT-11) za 2018 r
4. Kwotę nadpłaty lub do zapłaty, która wynika z zeznania za 2017 rok.
W przypadku złożenia zeznania wspólnie z małżonkiem – należy mieć dane małżonka (takie jak wyżej podane)
Prosimy, aby podatnicy mieli dokumenty potwierdzające tożsamość (dowody osobiste, paszporty)

  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka