Gmina Chojnów

Aktualności

Gmina Chojnów pozyskała fundusze na zakup 18 komputerów do nauki zdalnej

Z powodu epidemii  przedłuża się okres zamknięcia placówek oświatowych. Nauka zdalna jest obowiązkowa od 25 marca. Gmina Chojnów dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Cyfryzacji zakupiła 18 laptopów z pełnym wyposażeniem i oprogramowaniem a także dostępem do Internetu dla najbardziej potrzebujących uczniów.

W ramach projektu "Zdalna szkoła" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego objętego Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 za pośrednictwem Ministerstwa Cyfryzacji, gmina Chojnów pozyskała dotację w kwocie 59.850,00 zł, która została przeznaczona na zakup 18 laptopów z pełnym oprogramowaniem oraz dostępem do Internetu.

 - Zakupiliśmy laptopy na potrzeby naszych szkół. Zgodnie z zapotrzebowaniem dyrektorów zostaną one przekazane szkołom, a następnie użyczone uczniom na czas zdalnej nauki - wyjaśnia wójt Andrzej Pyrz. Zakupiony sprzęt jest bardzo dobrej jakości, przy czym dodatkowo wyposażyliśmy go w niezbędne oprogramowanie a także dostęp do Internetu, bez którego zdalne nauczanie nie byłoby możliwe.

Zakupiony sprzęt komputerowy ma ułatwić uczniom naukę na odległość. Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś do szkolnych ławek tylko przed komputerami. Niestety nie wszyscy posiadają taki sprzęt. Ten projekt pozwoli pomóc najbardziej potrzebującym uczniom z terenu Gminy.

wMqyoMRi+UupQAAAABJRU5ErkJggg==

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka