Gmina Chojnów

Aktualności

Mieszkańcy Gminy Chojnów wspierają „Niebieski Parasol”

Błyskawiczną akcję wsparcia podopiecznych i pracowników Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego „Niebieski Parasol” w Chojnowie walczących z koronawirusem przeprowadzili mieszkańcy Gminy Chojnów oraz Miasta Chojnowa. Koordynatorem zbiórki była Jolanta Bekaluk - Pyrz – Radna Powiatu Legnickiego i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywej.

Niemal natychmiast po tym, jak informacja o ognisku zakażenia wśród personelu i pracowników chojnowskiej placówki obiegła nasz region, podjęliśmy decyzję o pomocy dla „Niebieskiego Parasola” – wyjaśnia Jolanta Bekaluk – Pyrz - inicjatorka akcji. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego , że niestety w tego typu ośrodkach pomocy społecznej walka z koronawirusem jest szczególnie trudna, ponieważ pacjenci to osoby starsze, które cierpią na rozmaitego typu dolegliwości, a więc najbardziej narażone są na infekcję.

W zbiórkę pieniędzy z ogromnym entuzjazmem włączyli się Sołtysi z Gminy Chojnów, którzy przeprowadzili akcję wśród mieszkańców poszczególnych  miejscowości. Zawsze możemy liczyć na Sołtysów – informuje Wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz – to bardzo budujące, że w tak trudnych sytuacjach Sołtysi wykazują się  szczególnym zaangażowaniem i ogromną empatią do potrzebująch.

Dzięki hojności darczyńców zakupiono środki ochrony osobistej  a także najpotrzebniejsze przedmioty służące pielęgnacji podopiecznych, m.in. pościele, ręczniki, koce, kosmetyki a także wodę. W pomoc w przewiezieniu darów włączyła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzywej, która wykorzystując wóz strażacki, dostarczyła „przesyłkę” do Ośrodka.

Jestem bardzo szczęśliwa, że jest tylu ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomagać innym, dzieląc się tym, co mają – to jest piękne! – podsumowuje akcję Jolanta Bekaluk – Pyrz. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję!

Przypomnijmy, 2 maja Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy przekazała niepokojące informacje o ognisku zakażenia koronawirusem w placówce przy ul. Szpitalnej w Chojnowie. Pierwsze doniesienia mówiły, że koronawirusa wykryto u 26 pensjonariuszy ośrodka opiekuńczego oraz 10 osób z kadry Niestety, po otrzymaniu kolejnych wyników testów okazało się, że zakażonych jest więcej.  Spośród kolejnych 22 osób z pozytywnym wynikiem, 10 osób to podopieczni ośrodka, natomiast 12 osób to pracownicy „Niebieskiego Parasola”.

 

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka