Gmina Chojnów

Aktualności

Biblioteki gminne otwarte od czwartku!

W dniu 28 maja 2020 r. otwarta zostanie  Gminna Biblioteka Publiczna w Chojnowie z/s w Krzywej oraz jej Filie w Rokitkach i Białej.
Zgodnie z wymogami epidemiologicznymi oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej, biblioteka otwarta będzie na specjalnych zasadach. Otwarte będą tylko wypożyczalnie, nieczynne pozostaną kąciki czytelniane, Kindloteka, Kąciki Malucha, stanowiska internetowe, nie organizuje się zajęć bibliotecznych. Biblioteka ograniczy użytkowania księgozbioru w wolnym dostępie oraz katalogów kartkowych oraz ograniczy wykorzystanie multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (czytników, tabletów, robotów itp.).
Zgodnie z zaleceniami w bibliotece może przebywać jednorazowo 1 osoba. W przypadku osoby niepełnoletniej- dziecko wraz z 1 osoba dorosłą (rodzic lub opiekun prawny). Jak w przypadku innych miejsc publicznych czytelnicy proszeni są o wchodzenie w maseczce lub innym zabezpieczeniu nosa i ust (nie dotyczy dzieci do lat 4). Placówka zapewnieni przy wejściu płynu do odkażania rąk.
Odwiedzający bibliotekę nie będą  mieli wolnego dostępu do regałów z książkami. Poruszać się będą mogli tylko w wyznaczonych strefach a konkretne tytuły zamawiać będą u bibliotekarza. Można będzie zamówić książki telefonicznie i zgłosić się po ich odbiór.
Pracownicy biblioteki będą dbali o bezpieczeństwo w placówce. Obowiązkowe będzie noszenie maseczek i rękawiczek oraz dezynfekcja pomieszczeń i sprzętów. Zwrócone książki będą podlegały kwarantannie aby zminimalizować ryzyko przeniesienia na nich niebezpiecznego wirusa.
Placówki biblioteczne czynne będą dla czytelników:
- w godzinach 11.00-17.00
-  soboty nieczynne
- środa – dzień wewnętrzny
- we wszystkich placówkach  pojawi się 30-minutowa przerwa  na odkażanie od godz. 14.00 do 14.30.
Oczywiście pamiętajmy aby nie przychodzić do biblioteki gdy czujemy się źle i posiadamy wyraźne oznaki choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, duszność, stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C), objawy przeziębieniowe. W takim przypadku jak najszybciej należy zgłosić się do najbliższego oddziału zakaźnego celem konsultacji z lekarzem, poprzez udanie się tam transportem własnym lub powiadomienie 999 albo 112.

 

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka