Gmina Chojnów

Aktualności

  • -

Rządowe wsparcie dla Gminy Chojnów w wysokości 1 314 730 mln zł

Gmina Chojnów otrzymała ponad 1,3 mln zł w ramach rządowej tarczy antykryzysowej dla samorządów.
Promesę na ręce Wójta Andrzeja Pyrza przekazał wczoraj Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski w asyście Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Członka Zarządu Powiatu Legnickiego Grzegorza Gapskiego.
- Bardzo się cieszę, że rząd wychodzi naprzeciw potrzebom samorządu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju w Gminie Chojnów odnotowujemy znaczny spadek wpływów do budżetu z tytułu podatków lokalnych. Fundusz stanowić będzie ogromną pomoc, by pomimo kryzysu nie zwalniać tempa inwestycyjnego. Wartość dedykowanego Gminie Chojnów wsparcia uzależniona jest od ilości zaplanowanych do zrealizowania w 2020 roku inwestycji, a pod tym względem Gmina Chojnów przoduje na tle gmin powiatu legnickiego – informuje Wójt Andrzej Pyrz.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).  W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.

Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i  miejsko‑wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.

Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.  Wsparcie jest bezzwrotne.

  • -
  • -
  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka