Gmina Chojnów

Aktualności

  • -

Uwaga mieszkańcy! W sierpniu rozpoczną się prace przy budowie sieci światłowodowej na terenie Gminy Chojnów

Obecnie na terenie Gminy Chojnów trwa realizacja trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wspierającego budowę sieci światłowodowej w lokalizacjach, gdzie usługi te nie były wcześniej dostępne. Aby sprawnie realizować zadanie, potrzebne będą zgody mieszkańców na przeprowadzenie prac.

 

Aby móc realizować inwestycję  w połowie sierpnia wykonawca zwróci się do części mieszkańców Gminy Chojnów z prośbą o wyrażenie zgody na poprowadzenie linii światłowodowej na słupie znajdującym się na posesji (pod istniejącą linią energetyczną lub telekomunikacyjną). Skuteczne zwroty podpisanych oświadczeń są niezbędne do wybudowania sieci na terenie miejscowości i zrealizowanie przyłączy dla mieszkańców.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa to projekt, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego Internetu. Dodatkowo zapewnia użytkownikom końcowym dostęp do sieci światłowodowej o przepustowości co najmniej 100Mb/s.

Zbudowana sieć będzie miała charakter otwarty, tzn. że wszyscy operatorzy , również lokalni, będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury, oferując tam swoje usługi. Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom na dostęp do wysokiej jakości usług u wybranego indywidualnie dostawcy.

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka