Gmina Chojnów

Aktualności

  • -

5 tys. zł dla miejscowości Groble za najwyższą frekwencję w II turze wyborów prezydenckich

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów. Są to zwycięzcy II tury profrekwencyjnej akcji MSWiA "Bitwa o wozy", w którą mocno zaangażowali się strażacy z Gminy Chojnów.

Niestety na opublikowanej przez MSWiA liście gmin, które otrzymają wozy strażackie nie znajdziemy Gminy Chojnów. Zgodnie z regułami akcji w byłym województwie legnickim najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Jerzmanowa, w powiecie głogowskim (72,76%), ale sukces frekwencyjny w naszej gminie jest niewątpliwy.

W głosowaniu w dniu 12 lipca wzięło udział 4 721 osób. Frekwencja w Gminie Chojnów wyniosła 64,25 proc. To lepszy wyniki niż w pierwszej turze, podczas której do urn wyborczych poszło 59,03 proc. mieszkańców upoważnionych do wzięcia udziału w wyborach.

- Pragnę podziękować wszystkim za czynny, liczny udział w wyborach prezydenckich. Bardzo cieszy, że mieszkańcy Gminy Chojnów wykazali się  poczuciem obywatelskiego obowiązku, zdobywając tak wysoką frekwencję wyborczą - mówi Wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz. Dziękuję również członkom Obwodowych Komisji Wyborczych oraz wszystkim osobom, które brały udział w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu wyborów w I i II turze.

Aby dodatkowo zmotywować mieszkańców, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz postanowił wesprzeć akcję strażaków i przeznaczył 5000,00 zł dla sołectwa, które wykaże się największym zaangażowaniem obywatelskim i osiągnie najwyższą frekwencję w Gminie Chojnów.

Zgodnie z  wytycznymi środki w wysokości 5000,00 zł z przeznaczeniem na doposażenie placów zabaw, świetlic wiejskich, zagospodarowanie terenów zielonych lub innych przedsięwzięć wynikających z inicjatywy mieszkańców otrzyma sołectwo Groble.

Zgodnie ze statystykami przygotowanymi przez Obwodowe Komisje Wyborcze największą frekwencję odnotowano w miejscowościach: Groble – 78,7 %, Kolonia Kołłątaja – 72,88 %, Gołaczów – 72,67 %, Jaroszówka – 71%, Biała – 71 %.

Choć Gmina Chojnów nie otrzyma wozu strażackiego, warto pogratulować mieszkańcom Naszej Gminy, którzy przychylnie wspierali Strażaków. Frekwencja, która wyniosła 64,25% pokazuje, że nasi mieszkańcy mają świadomość i znają wartość każdego głosu. I choć tym razem się nie udało, to nie wykluczone, że przy następnych wyborach, ktoś znowu wymyśli coś podobnego...

 

  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka