Gmina Chojnów

Wszystkie aktualności

  • Zamienice_korekta_4

Łemkowski Kermesz w Zamienicach

8 lipca na placu przy cerkwi w Zamienicach odbędzie się 19. Łemkowski Kermesz. Impreza rozpocznie się od wspólnej modlitwy – akatystu do św. Jana Chrzciciela, następnie delegacje zaproszonych gości złożą kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Łemków przesiedlonych w ramach akcji „Wisła”. 

O godzinie 16:00 zaplanowane zostały koncerty zespołów regionalnych. Na scenie zaprezentują się zespoły: „Goliszowianie” z Goliszowa, „Łastiwoczka” z Przemkowa oraz działający przy Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy łemkowski zespół kameralny „Kwitoczok”. 
Druga część występów scenicznych to Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. Na zamienickiej scenie wystąpią zespoły z najdalszych zakątków świata: Meksyku, Czech, Indii, Macedonii Północnej, Maroka, Rumunii, Senegalu, Tajlandii i Gruzji. Koncert poprowadzi znany z miłości do gór, folkloru i instrumentów muzycznych Joszko Broda.

A po zakończeniu występów scenicznych nastąpi rozpalenie ogniska i wspólna zabawa przy muzyce festiwalowych kapel, między innymi Meksyku i Serbii.

Imprezie będą towarzyszyć wystawy łemkowskich strojów ludowych oraz fotografii, stoiska z tradycyjnymi łemkowskimi potrawami, a także konkursy i kącik animacyjny dla dzieci.

Zapraszamy serdecznie!