Menu
-
Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu Odnośniki
- BIP
-
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Odnośniki
- Profil w serwisie Facebook
- Fundusze Unijne 2014 - 2020
- Deklaracja Dostępności
- Cyberbezpieczeństwo
Menu
Aktualności - rok 2024
Nowa inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców gminy Chojnów
Gmina Chojnów realizuje ważną inwestycję, która podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców. We wtorek 12 listopada br. wójt gminy Chojnów Andrzej Pyrz podpisał umowę z wykonawcą, której przedmiotem jest budowa nowoczesnego garażu wielostanowiskowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitkach. Zadanie to jest w całości finansowane z budżetu gminy Chojnów, co świadczy o zaangażowaniu władz w poprawę infrastruktury ratowniczej i bezpieczeństwa publicznego.
Planowany garaż będzie budynkiem wolnostojącym o powierzchni 120 m², mieszczącym trzy stanowiska przeznaczone do garażowania wozów strażackich oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Nowoczesny projekt uwzględnia odpowiednią wielkość bram wjazdowych, co umożliwi swobodne garażowanie pojazdów specjalnych, w tym samochodów ratowniczo-gaśniczych. Garaż zostanie zlokalizowany w sąsiedztwie istniejącej remizy, co zapewni strażakom szybki dostęp do sprzętu w przypadku alarmu. Budynek będzie wyposażony w wewnętrzną instalację zasilającą elektryczną, spełniającą współczesne wymagania techniczne.
Wykonawcą inwestycji jest firma P.H.U. "STALBUD" Janusz Pawłowski z Legnicy, która wygrała przetarg, oferując cenę 600 000 zł. Termin zakończenia budowy przewidziano na 12 lipca 2025 roku.
Dzięki tej inwestycji Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitkach zyska nie tylko lepsze warunki do przechowywania sprzętu, ale także możliwość szybszej i bardziej efektywnej reakcji na zagrożenia. Projekt jest doskonałym przykładem działań władz gminnych, które inwestują w infrastrukturę służącą mieszkańcom i dbają o poprawę bezpieczeństwa w regionie.
Kontakt
Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02
e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl