Wszystkie aktualności

• 64

"Święto Sportu" w Rokitkach

W dniu 10 lipca 2021 r. na terenie obiektu sportowego klubu „Czarni Rokitki” w Rokitkach odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna pod nazwą Gminne Święto Sportu. Głównym organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy Chojnów wraz z Gminnym Zrzeszeniem LZS Chojnów, LZS „Czarni” Rokitki oraz samorządem wsi Rokitki i Kołem Gospodyń Wiejskich „Czarne Rokitki”. Choć pogoda była kapryśna to uczestnicy dopisali i z zapałem brali udział w przygotowanych dla nich atrakcjach.

W ramach Święta Sportu rozegrano następujące konkurencje: Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2011, Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy, biegi dla dzieci do lat 7 oraz do lat 9, jazda na rowerze stacjonarnym, rzut beretem, konkurencja siłowa „przenoszenie walizek”, skok w dal z miejsca oraz półfinał i finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chojnów.

Zwycięzcą Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2011 została drużyna „Orlik” Okmiany. Zaraz za nimi na podium uplasowała się „Iskra” Niedźwiedzice, trzecie miejsce objęła drużyna „Zryw” Stary Łom.

W Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta najlepiej wypadł „Zryw” Stary Łom. Drugie miejsce uzyskała „Jerzmanka” Jerzmanowice, zaś na trzecim miejscu na podium stanęła „Brenna” Biskupin.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się też konkurencje rekreacyjne indywidualne. W biegu dla dzieci klasyfikacja przedstawiała się następująco:

III m. – Łukasz Borowy

W konkurencji jazda na rowerze stacjonarnym kobiet najlepszy wynik osiągnęła Lena Ewkowska, drugie miejsce, drugim stopniem podium podzieliły się Karolina Zatwarnicka i Joanna Święconek. Trzecie miejsce zajęła Maria Kuniej.
W przypadku mężczyzn, pierwsze miejsce w kategorii jazda na rowerze stacjonarnym zdobył Jakub Jackiewicz, natomiast kolejne miejsca zajęli Dawid Kilian (m. II) i Michał Wojak (m. III).

Kolejną konkurencja były skoki z miejsca. Odbywały się w dwóch kategoriach, a ich klasyfikację przedstawiamy poniżej:

III m. – Michał Wojak

Najpopularniejszą dyscypliną indywidualną okazał się legendarny już „rzut beretem”, do którego zgłosiło się aż 16 uczestniczek. Panie walczyły o podium przy wspaniałej sportowej atmosferze pełnej dopingu i dobrej zabawy. Ostatecznie na najwyższym stopniu stanęła Maria Zwiślańska, miejsce drugie wywalczyła Oliwia Gacek, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Grażyna Sierpina – sołtys wsi Rokitki.

Dla odmiany Panowie wystartowali w konkurencji przenoszenie walizek. Rywalizację wygrał Kamil Migała, drugie miejsce zajął Zbigniew Wencel, zaś na trzecim miejscu znalazł się Dawid Kilian.

Podczas imprezy zostały również rozegrane mecze półfinałowe i finał Piłki Nożnej o Puchar Wójta. Wyniki rywalizacji półfinałowej to: „Czarni” Rokitki  - „Iskra” Niedźwiedzice 4:0 oraz „Mewa” Goliszów – „Sokół” Krzywa 1:4. W finale zwyciężyła drużyna „Czarni” Rokitki pokonując „Sokół” Krzywa wynikiem 2:0.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w konkurencjach indywidualnych zawodnicy otrzymali w nagrodę okolicznościowe medale i dyplomy. W konkurencjach drużynowych pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary oraz talony pieniężne. Wszystkie nagrody ufundowali Dolnośląskie Zrzeszenie LZS oraz Urząd Gminy w Chojnowie. Nagrody wręczali: Andrzej Pyrz – Wójt Gminy Chojnów oraz Bogdan Styrkowiec – Przewodniczący Rady Gminy Chojnów, Janusz Tera, Zbigniew Urszulak – Radni Rady Gminy Chojnów.

Przypomnijmy, że podczas imprezy można było skorzystać z punktu cateringowego. Chętni mogli też spróbować domowych ciast przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Czarne Rokitki”, którym dziękujemy za zaangażowanie. Dziękujemy również wszystkim pozostałym osobom, które służyły pomocą w organizacji imprezy a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!