Gmina Chojnów

GChBO 2017

  • alt: logo gchbo

II Edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1000 głosów oddali mieszkańcy Gminy Chojnów na projekty zgłoszone do II edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Mieszkańcy Gminy Chojnów po raz kolejny pokazali swój wielki atut, czyli aktywność obywatelską. II edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego  już na etapie zbierania projektów okazała się wielkim sukcesem. Do 16 grudnia można było zgłaszać swoje pomysły. Mieszkańcy nie zawiedli i w sumie zarejestrowano 35 projektów.
W tym roku mieszkańcy mogli zdecydować o podziale funduszy na zadania inwestycyjne, m.in. montaż ekologicznych lamp solarnych, budowę siłowni zewnętrznych czy małej infrastruktury rekreacyjno - sportowej, wiat biesiadnych, placów zabaw. Kilka przyjętych wniosków dotyczyło także kultury i spraw społecznych. W 2017 roku z GChBO zrealizowane będą np. półkolonie letnie, wycieczki krajoznawcze dla młodzieży oraz imprezy integrujące społeczność.
- Ilość złożonych projektów jest dla nas bardzo pozytywnym sygnałem. Dowodzi to kreatywności naszych mieszkańców oraz pokazuje ich wielkie zaangażowanie i chęć współpracy w tworzeniu jeszcze piękniejszej i bardziej przyjaznej Gminy Chojnów. To bardzo dobra informacja na początek 2017 roku. Gmina Chojnów bez wątpienia jest miejscem aktywności obywatelskiej, potwierdza to kolejna inicjatywa gorąco przyjęta przez mieszkańców - cieszy się Andrzej Pyrz, Wójt Gminy Chojnów.
Głosowanie na projekty zgłoszone do drugiej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego trwało od godz. 9.00 do  godz. 14.00  w dniu 5 lutego 2017 r. Pod głosowanie poddano 33 zadania z 26 miejscowości Gminy Chojnów. Mieszkańcy mogli dokonać wyboru w jednym spośród 23 stacjonarnych punktów głosowania. W głosowaniu wzięło udział 1029 mieszkańców spośród 7615 uprawnionych do głosowania. Ogółem frekwencja w Gminie Chojnów wyniosła 13,51%
Największą frekwencję odnotowano w miejscowości Jerzmanowice, wyniosła 23,61 %. Zgodnie z decyzją Wójta Jerzmanowice otrzymały  możliwość zgłoszenia dodatkowego zadania, które zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku. Wójt postanowił przyznać także dodatkowe środki na realizację 50% wartości zadania w miejscowości Okmiany (18,07%), która zgłosiła dwa projekty i wykazała się największym zaangażowaniem i podczas głosowania odnotowano tam najwyższą frekwencję spośród miejscowości, które zgłosiły dwa wnioski.
Łącznie zostanie zrealizowanych 33 projekty z 26 miejscowości na kwotę blisko 330 tys. zł
Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Chojnów http://www.gmina-chojnow.bip.net.pl/ przedstawiamy pełne wyniki tegorocznego głosowania.
Dziękujemy za udział w drugiej edycji budżetu i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych latach.

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka