Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2018

  • foto: radni na posiedzeniu

Rada Gminy Chojnów w sieci

Od tego roku posiedzenia Rady Gminy Chojnów mieszkańcy obejrzą w internecie – bez wychodzenia z domu. Na naszej stronie internetowej podlinkowane jest także archiwum, w którym znaleźć można nagrania z poprzednich sesji. Komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu wystarczy, aby dowiedzieć się, jak przebiegały obrady. 

Od początku kadencji 2018 – 2023 transmisje posiedzeń Rady Gminy Chojnów są transmitowane na żywo za pośrednictwem sieci internet. Uruchomione zostało także archiwum, do którego trafiać będą transmisje po zakończeniu obrad. To nie tylko spełnienie ustawowego obowiązku, ale także poprawa komunikacji z mieszkańcami. Wszystkie formy polepszania dialogu z mieszkańcami witamy z otwartymi rękami. Jako Radni Gminy Chojnów działamy w oparciu zgodę i wzajemny szacunek, a tych nie może być bez szczerości i swobodnej komunikacji. – komentuje nowy system Przewodniczący Rady Gminy Chojnów Bogdan Styrkowiec. Przypomnijmy, że dotychczas posiedzenia organu uchwałodawczego gminy były publikowane w formie nagrań na portalu chojnow.pl. Teraz będą dostępne dla mieszkańców bezpośrednio, na wyciągnięcie ręki a przede wszystkim – na żywo.

To nie jedyne novum, jakie zagościło w sali posiedzeń urzędu Gminy Chojnów. Od nowej kadencji radni głosują przy użyciu imiennego systemu elektronicznego głosowania firmy Elkomp. Jego wykorzystanie usprawni przebieg posiedzeń i liczenie głosów. Niezmiennie posiedzenia są otwarte dla widowni. O kolejnych sesjach, w których uczestniczyć może każdy z mieszkańców dowiedzieć można się z Biuletynu Informacji Publicznej.
 

  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka