Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2018

  • -

Kolejna edycja programu "Dolnośląskie Małe Granty"

Rozpoczęła się kolejna edycja programu „Dolnośląskie Małe Granty”, skierowanego do mieszkańców Dolnego Śląska, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje mogą się starać zarówno członkowie organizacji pozarządowych, jak i niezrzeszeni w żadnych strukturach Dolnoślązacy.

Tak jak w poprzedniej edycji tak i tym razem zainteresowani mogą składać wnioski o wsparcie projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, a także warsztatów, akcji edukacyjnych, działań dla młodzieży czy seniorów. Najważniejsze jest, by każdy z projektów dotyczył społecznej aktywności  Dolnoślązaków.

Dofinansowanie jednego projektu nie może przekroczyć 5 tys. zł, a minimalna kwota wsparcia to tysiąc złotych. Wnioski można składać od 29 stycznia do 15 lutego 2018 roku na projekty realizowane w terminie od 10 marca do 30 czerwca 2018 roku.

„Dolnośląskie Małe Granty” to program, który ma na celu rozwój kapitału społecznego i obywatelskiego, poprzez wsparcie oddolnej aktywności mieszkańców, umożliwienie realizacji inicjatyw społecznych w lokalnych środowiskach oraz aktywizacja mieszkańców Dolnego Śląska w zakresie rozwiązywania problemów i podnoszenia jakości życia.

Operatorem programu  jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych. Więcej szczegółów, regulamin oraz składanie wniosków na www.malegranty.pl.

  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka