Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2018

  • -

Emilia Dziurbiel laureatką plebiscytu sportowego

Emilia Dziurbiel po raz drugi z rzędu została najpopularniejszym sportowcem Gminy Chojnów. W jubileuszowej X edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2017 roku zdobyła 53 procent głosów czytelników portalu LCA.PL oraz Gazety Legnickiej. Jej główną konkurentką w walce o tytuł najpopularniejszego sportowca była biegaczka i triathlonistka Małgorzata Światłoń–Szydełko, która w plebiscycie zebrała 43 procent głosów. 

Uroczysta gala wręczania tytułów najpopularniejszego sportowca odbyła się w miniony piątek w legnickim Hotelu Millenium. Emilia Dziurbiel statuetkę odebrała z rąk Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza. Sport to prawdziwa szkoła hartu ducha. Obserwuję karierę Emilii od lat i wiem, że czeka ją świetna sportowa przyszłość. Mimo młodego wieku ma już na koncie wspaniałe sukcesy, a przy tym jest niezwykle skromną dziewczynką. – chwalił młodą akrobatkę Wójt. Oprócz statuetki do najlepszego sportowca Gminy Chojnów 2017 r. powędrował ufundowany przez Wójta bon podarunkowy przeznaczony na zakup sprzętu sportowego. 

13-letnia Emilia Dziurbiel trenuje gimnastykę artystyczną w Złotoryjskim Towarzystwie Akrobatycznym Aurum. To bardzo wymagająca dyscyplina sportowa, która polega na wykonywaniu układów ćwiczeń gimnastycznych o dużym stopniu trudności w rytm podkładu muzycznego. Młoda mieszkanka Okmian wraz ze swoim klubem zdobywa bardzo wysokie pozycje w ogólnopolskich zawodach gimnastycznych. W 2017 roku Emilia w parze z Laurą Stefanowską na Mistrzostwach Polski w Sportach Gimnastycznych w Warszawie wywalczyła 6 pozycję. W zawodach uczestniczyło ok. 350 zawodników z klubów polskich i gościnnie reprezentacja Ukrainy. W tym samym duecie Emilia zdobyła w listopadzie ubiegłego roku złoty medal w trakcie Dolnośląskich Dni z Akrobatyką Sportową i Gimnastyką Artystyczną we Wrocławiu.

Dziewczynka jest również wyróżniającą się uczennicą. Chętnie prezentuje swoje niezwykłe umiejętności akrobatyczne przed koleżankami i kolegami podczas uroczystości szkolnych. Bierze także udział w konkursach językowych i artystycznych. W V Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego w Złotoryi zajęła II pozycję. W przeszłości wygrała nawet konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, organizowany w ramach Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. 

Serdecznie gratulujemy utrzymania pozycji najpopularniejszego sportowca Gminy Chojnów i czekamy na kolejne sukcesy naszej zdolnej akrobatki! Z pewnością będziemy informować o nich na łamach Wiadomości Gminy Chojnów.

(foto: chojnow.pl)

  • 1.jpg
  • 24.jpg
  • 29.jpg
  • 30.jpg

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka