Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2018

  • -

Po najpiękniejsze ozdoby świąteczne do Pawlikowic

Po raz trzeci mieszkańcy Pawlikowic w Gminie Chojnów organizują Kiermasz Wielkanocny. Rzędy stoisk z tradycyjnymi świątecznymi wyrobami będzie można podziwiać już w najbliższą niedzielę, a na kupujących czekać będą liczne atrakcje. Czy wydarzeniu uda się powtórzyć ubiegłoroczny sukces?

    Kiermasze i Jarmarki świąteczne cieszą się rosnącym powodzeniem. Odwiedzający szczególnie chwalą sobie oryginalność i naturalność wystawianych produktów oraz bezpośredni kontakt z wytwórcami. Kiermasz Wielkanocny w Pawlikowicach czerpie najlepsze wzorce z Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego i sukcesywnie buduje własną markę. Świadczy o tym powodzenie, z jakim spotkało się to wydarzenie w ubiegłych latach. Liczni wystawcy i tłumy oblegające wielobarwne stoiska zeszłorocznego kiermaszu pozwalają spodziewać się podobnej frekwencji w tym roku.

To, że mieszkańcy i artyści chcą uczestniczyć w wydarzeniach takich, jak III Gminny Kiermasz Wielkanocny pokazuje, jak ważne w Gminie Chojnów jest kultywowanie tradycji. Na takich kiermaszach spotykam całe rodziny z dziećmi, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To doskonały sposób na wspólne spędzenie niedzieli i mam nadzieję, że po raz kolejny spotkamy się w tak licznym gronie. – zachęca do udziału w wydarzeniu Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

    W Pawlikowicach oprócz możliwości zakupu ozdób i specjałów będzie można samemu spróbować nauczyć się, jak je wykonywać. Umożliwią to warsztaty prowadzone przez Grupę Odnowy Wsi, skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych uczestników kiermaszu. Dzieci z pewnością ucieszą zabawy, które szykuje dla nich zajączek wielkanocny. Podobnie jak w latach ubiegłych ten sympatyczny pluszak pojawi się w Pawlikowicach w towarzystwie profesjonalnych animatorów. Wspólnie zadbają o to, żeby maluchy nie tylko się nie nudziły, ale także aktywnie i kreatywnie spędziły czas. Za muzyczną stronę kiermasz tym razem odpowiadał będzie zespół „Słowiki” ze Starego Łomu. Ich występy słyną z łączenia muzyki ludowej i przedstawień z pogranicza kabaretu i teatru. Koncert „Słowików” będzie więc nie lada gratką dla wielbicieli folkloru.

My również zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wiosennym wydarzeniu. 25 marca o godzinie 14:00 w sali wiejskiej w Pawlikowicach rozpocznie się najpiękniejszy Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy serdecznie!

  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka