Gmina Chojnów

Aktualności - rok 2018

  • -

Na gminne wody wypłyną… żaglówki!

Niebawem akwen rekreacyjny w Rokitkach stanie się areną modelarskich zmagań. Za sprawą LXV Mistrzostw Polski Pływających Modeli Redukcyjnych do Gminy Chojnów zawitają najlepsi modelarze z całej Polski. Rywalizacja odbywać się będzie w klasach NS oraz NSS 650 standard, a impreza potrwa 3 dni. 

Jak zapewniają modelarze – mimo że są niewielkie, potrafią wywoływać ogromne emocje. Modele redukcyjne, bo takie przyjdzie nam oglądać od 15 maja w Rokitkach, łączą w sobie wierne oddanie wyglądu oryginalnych konstrukcji oraz odwzorowanie funkcjonowania pełnowymiarowych statków. Czeka nas więc popis możliwości niewielkich żaglówek, a lista konkurencji, w których prześcigać się modelarze i ich konstrukcje prezentuje się naprawdę imponująco. 
Niezwykle ciekawie zapowiada się pierwszy dzień imprezy. W piątek, po oficjalnym otwarciu i prezentacji modeli zawodnicy od razu rozpoczną wodowanie własnoręcznie wykonanych konstrukcji. Kiedy sportowe emocje nieco opadną, na scenie pojawi się kapela szantowa, która wprowadzi publiczność w nadmorski klimat. Czy im się to uda, zważywszy na to, że Rokitki od najbliższej nadmorskiej plaży dzieli niemal 400 km? Organizatorzy są przekonani, że tak. – Rokitki to turystyczna perła Gminy Chojnów. To miejscowość z wyjątkowym i cenionym od lat mikroklimatem, który niezwykle przypomina ten morski. Gorąco zachęcam wszystkich to przekonania się o tym osobiście – mówił w rozmowie z nami Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. 
 Sobota i niedziela to głównie zawody. Nie oznacza to jednak, że w tych dniach nie warto odwiedzić mistrzostw. Wyścigi i konkurencje, które będą odbywały się między 8:00 a 18:00 w sobotę oraz niedzielny finał między 8:00 a 12:00 dostarczą ogromnych sportowych emocji. Dodatkowo każdy kibic będzie miał okazję do skosztowania lokalnej kuchni i wypoczęcia w cieniu drzew nad akwenem „Różana Dolina”
    Mistrzostwa Polski Modeli Pływających to doskonała propozycja na spędzenie weekendu. W jednym miejscu znajdziemy misternie wykonane modele pływające, sportowe emocje, smaczną kuchnię i szantową zabawę muzyczną. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Chojnów, Liga Obrony Kraju oraz Ośrodek „Różana Dolina” w Rokitkach. Impreza powstaje dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Równać Szanse. 
    

  • -

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka