Gmina Chojnów

GCHBO 2021

  • logo GCHBO

Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania 2021

W piątek, 12 lutego br. minął termin składania wniosków do Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Mieszkańcy Gminy Chojnów w tym roku zgłosili 37 projektów. Wnioski zostały poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Zapraszamy do zapoznania się z listą projektów zakwalifikowanych do głosowania.
Na Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski 2021 Gmina Chojnów przygotowała 306 tys. zł. Zmianie uległy zasady dotyczące zgłaszania projektów  i głosowania. Stworzona została specjalnie dedykowana platforma  internetowa, gdzie krok po kroku można zapoznać się z ideą GChBO. Na stronie www.gmina-chojnow.budzet-obywatelski.org można było zgłosić swoją propozycję projektu. A od 27 lutego przez 2 tygodnie będzie można elektronicznie oddać głos.
 
W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców postanowiliśmy uruchomić dodatkowe możliwości, tak, aby mieszkańcy mogli wziąć czynny udział w 6. Edycji GCHBO, bez wychodzenia z domu, korzystając z platformy internetowej – informuje Wójt, Andrzej Pyrz. Dzięki specjalnie dedykowanej stronie internetowej mieszkańcy będą mogli zgłosić propozycję zadania do zrealizowania, a następnie po pozytywnej weryfikacji i zakwalifikowaniu projektu do głosowania, oddać swój głos – również przez Internet.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mają sprzęt i podłączenie do Internetu, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, dla tych, którzy będą chcieli zgłosić zadanie drogą tradycyjną – pozostawiamy taką możliwość – wyjaśnia Zastępca Wójta Gminy Chojnów, Grzegorz Styrkowiec. Głosować również będzie można stacjonarnie – wrzucając glos do specjalnej urny w Urzędzie Gminy Chojnów. 

Dotychczas głosowanie na poszczególne projekty odbywało się w salach wiejskich w poszczególnych sołectwach i trwało kilka godzin. Z uwagi na panującą pandemię postanowiono umożliwić mieszkańcom głosowanie przez Internet oraz przy pomocy specjalnych kart, ale poprzez wrzucenie do urn w Urzędzie.

Etap składania wniosków w GChBO 2021 rozpoczął się 25 stycznia, a termin zgłaszania projektów upłynął 12 lutego. Konsultacje pomysłów i pomoc w przygotowaniu projektów odbywała się poprzez kontakt telefoniczny oraz e-mailowy.  
Do Urzędu Gminy Chojnów wpłynęło łącznie 37 projektów. Elektronicznie zgłoszono 20 wniosków, a 17 – w wersji papierowej.  Wśród zgłoszonych pomysłów są m.in. wnioski dotyczące rozbudowy oświetlenia drogowego,  propozycje budowy lub doposażenia placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Szacunkowy koszt wszystkich złożonych projektów to prawie 420 tys. zł.

– Do tej pory dzięki pomysłom zgłoszonym w poprzednich edycjach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego zostało zrealizowanych wiele ciekawych projektów, które wzbogacają i uatrakcyjniają Gminę Chojnów. W tym roku zgłoszeń jest 37 – powiedział Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz – Cieszę się, że mieszkańcy chętnie korzystali z internetowej platformy do GCHBO i składali swoje propozycje zadań do realizacji  drogą elektroniczną. Mam nadzieję, że głosowanie elektroniczne rónież spotka się z Państwa zaangażowaniem, do czego szczególnie zachęcam. Ten sposób oddania swojego głosu jest bezpieczny, ponieważ bez wychodzenia z domu można decydować o wydatkowaniu środków przeznaczonych na swoje najbliższe otoczenie.  
Przedstawiamy listę projektów zakwalifikowanych do głosowania. Głosowanie odbędzie się między 27 lutego a 12 marca. Wyboru dokonają mieszkańcy Gminy Chojnów. Ogłoszenie wyników GChBO 2021 planowane jest do 19 marca 2021 r.

 

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka