Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • IX Święto Sołtysa w Goliszowie

  IX Święto Sołtysa w Goliszowie

  2019.11.18

  Historia sołectwa i sołtysa w Polsce jest prawie tak stara, jak historia polskiego państwa. Dziś trudno jest jednoznacznie stwierdzić co było pierwsze: sołectwo czy sołtys, ale niewątpliwie pojęcie sołectwa i urząd sołtysa pojawia się wraz z lokowaniem w XIII, może w XII wieku wsi, na prawie niemieckim. Sołtys, jak mało kto, zna potrzeby, troski i problemy mieszkańców swojej miejscowości. Z myślą o sołtysach z naszej gminy, już po raz dziewiąty, w Goliszowie odbyło się Święto Sołtysa.

   

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości

  2019.11.12

  Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku obchodziliśmy wczoraj Narodowe Święto Niepodległości. W całym kraju odbyły się rocznicowe zgromadzenia, koncerty i pikniki. Również mieszkańcy gminy Chojnów oraz miasta Chojnowa zebrali się przy obelisku przy ul. Chmielnej aby uczcić ten wyjątkowy dzień.

 • "Miska dla pupila" - zakończenie akcji

  "Miska dla pupila" - zakończenie akcji

  2019.11.12

  31 października zakończyła się akcja „Miska dla Pupila”.
  Przypomnijmy, że akcja przeprowadzona została wraz z firmą Sonac Sp. z o .o. z Osetnicy. Akcja rozpoczęła się 25 września we wszystkich szkołach naszej gminy.
   

   

 • III Przegląd Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Uwierz Polsko"

  III Przegląd Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Uwierz Polsko"

  2019.11.08

  Wczoraj w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rokitkach odbył się III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Uwierz Polsko". W przeglądzie wzięły udział szkoły z Budziwojowa, Niedźwiedzic, Krzywej i Starego Łomu oraz gospodarze. Podczas tegorocznej uroczystości uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości utrwaloną w pieśniach patriotycznych.

 • Amazon w Okmianach oficjalnie otwarty

  Amazon w Okmianach oficjalnie otwarty

  2019.11.06

  Choć firma Amazon w Okmianach działa już od kilku miesięcy, wczoraj, 5 listopada miało miejsce oficjalne otwarcie centrum. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele firmy, władze Gminy Chojnów, władze Powiatu Legnickiego oraz media.
  Amazon w Okmianach to pierwszy w kraju obiekt odpowiedzialny za przepływ produktów pomiędzy przedsiębiorcami a Centrami Logistyki E-Commerce firmy.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka