Gmina Chojnów

więcej

  • DSC_0645

Umowa na dofinansowanie budowy kanalizacji w Jaroszówce podpisana

W piątek 14 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego została podpisana umowa na dofinansowanie zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej dla wsi Jaroszówka - etap III oraz budowa sieci wodociągowej dla wsi Jaroszówka” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Ze strony Gminy Chojnów umowę podpisał Wójt Andrzej Pyrz. 

Jest to kolejna obszerna inwestycja w Gminie Chojnów, która uzupełni sieć kanalizacyjną w północnej części gminy – mówił Wójt Andrzej Pyrz. –  Jest to długo oczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcie, które pozytywnie wpłynie na poprawę warunków życia społeczeństwa. Już w lipcu tego roku planujemy ruszyć z pierwszymi pracami. Zakończenie inwestycji jest zaplanowane na czerwiec 2024 r.


Przypomnijmy, iż inwestycja budowy kanalizacji w Jaroszówce obejmie 6642 m systemu kanalizacji zbiorczej dla ścieków oraz 150 m zbiorowego systemu zaopatrzenia w wodę. Wysokość przyznanej pomocy to 3 375 814,00 zł. Szacunkowy koszt całej inwestycji to ponad 6 mln 300 tys. zł. 

 

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka