Gmina Chojnów

więcej

  • Logo Maluch plus

Pierwszy gminny żłobek powstanie w Kolonii Kołłątaja

Komfortowe i bezpieczne przestrzenie, w tym atrakcyjny i nowoczesny plac zabaw powstaną w przyszłym roku w Kolonii Kołłątaja. Budynek przystosowany będzie do przyjęcia 50 maluchów. Gmina Chojnów pozyskała na inwestycję ponad 1,6 mln. zł 


Nowo budowany żłobek zapewni 50 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3. Zlokalizowany będzie w miejscowości Kolonia Kołłątaja. Budynek zostanie wyposażony i dostosowany do wymagań placówki zgodnie z ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3 z dnia 4 lutego 2011r. Przy budynku zostanie zagospodarowany i wyposażony plac zabaw dla dzieci. Placówka będzie dostosowana dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Gmina Chojnów stawia na rodziny i przyjazny klimat do mieszkania – mówi Andrzej Pyrz – Wójt Gminy Chojnów – Zależy nam, aby rodzice i opiekunowie byli aktywni zawodowo, a najmłodsi mieli zapewnioną profesjonalną opiekę. Gmina Chojnów rozwija się, czego konsekwencją jest właśnie budowa pierwszego żłobka – to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców od lat! Wsłuchujemy się w ich potrzeby i realizujemy je – dodaje Wójt.

W okolicach marca 2021 r. rozpoczniemy prace budowlane – najpierw roboty ziemne i fundamentowe, później będą pięły się mury  – mówi Grzegorz Styrkowiec – Zastępca Wójta Gminy Chojnów. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na październik 2021 r. – Późna jesień przeznaczona zostanie na roboty wykończeniowe i wyposażenie obiektu. Finałowe prace pochłoną zagospodarowanie terenu zielonego wokół żłobka oraz budowę nowoczesnego placu zabaw.  Zakończenie prac planowane jest na koniec grudnia 2021 r.