Gmina Chojnów

więcej

  • Rekrutacja Arka Maluszka

Trwa rekrutacja do pierwszego w Gminie Chojnów żłobka „Arka Maluszka”

W dniu 7 lutego br. ruszył nabór do pierwszego w Gminie Chojnów żłobka „Arka Maluszka” w Kolonii Kołłątaja. Otwarcie placówki planowane jest w drugiej połowie kwietnia. W żłobku opiekę znajdzie 50 dzieci do ukończenia 3 roku życia. 

Pierwszy gminny żłobek w Kolonii Kołłątaja, w Gminie Chojnów jest już prawie gotowy. I dokładnie przypomina projekt wizualizacji, którą kilka miesięcy temu mogliśmy oglądać w Internecie. To nowoczesny i  energooszczędny budynek, który zapewni opiekę dla 50 maluchów.
Konstrukcja żłobka spełnia najwyższe normy związane z budową i projektowaniem tego typu obiektów, a funkcjonalność sal pozwoli na różnorodne wykorzystanie powstałej przestrzeni. Obecnie trwają prace przy wykończeniu wnętrz, zamieniając budynek w kolorowe i przytulne miejsce. Najmłodsi mieszkańcy gminy znajdą tu bezpieczne miejsce i idealny start na swej edukacyjnej drodze pod okiem najlepszych nauczycieli i opiekunów – poinformował Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. 
Żłobek pomieści 2 oddziały – każdy przeznaczony dla 25 dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Każdy oddział będzie się składał z dwóch sal: edukacyjnej i wypoczynku. Budynek został wyposażony w wózkownię, szatnię, pomieszczenia wc dla dzieci i personelu.
W żłobku znajdują się również pomieszczenia administracyjne, pomieszczenia techniczne, porządkowe i higieniczno-sanitarne, a także nowoczesna kuchnia.  Wszystkie elementy wyposażenia będą posiadały atesty lub certyfikaty, zabawki będą spełniały wymagania bezpieczeństwa i higieny oraz będą posiadały oznakowanie CE. Meble będą dostosowane do zasad ergonomii.
Warto zaznaczyć, że w sąsiedztwie żłobka powstał już nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych, a także przestronny parking. 
- Bardzo się cieszę, że jesteśmy coraz bliżej uruchomienia pierwszego w Gminie Chojnów żłobka. Pracami placówki będzie kierować Agnieszka Sinkiewicz, wybrana na stanowisko dyrektora w drodze konkursu. Dyrektor żłobka będzie odpowiadała za nabór dzieci oraz za zatrudnienie pracowników. „Arka Maluszka” ma rozpocząć działalność  wiosną, ale od dzisiaj startujemy z rekrutacją. Zapraszam rodziców dzieci w wieku do ukończenia 3 roku życia do składania dokumentów - zachęca Honorata Tajchman – Rękoś – Sekretarz Gminy Chojnów.
Wszelkie niezbędne dokumenty oraz kartę zgłoszenia dziecka do żłobka „Arka Maluszka” w Kolonii Kołłątaja, można znaleźć w biurze podawczym Urzędu Gminy Chojnów oraz na stronie www.gmina-chojnow.pl w zakładce aktualności. Wypełnione dokumenty można składać osobiście w Urzędzie Gminy Chojnów lub przesłać pocztą na adres Urząd Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów z dopiskiem „Arka Maluszka”, w terminie do dnia 7 marca br. Więcej informacyji pod nr tel. 669525535
Budowa pierwszego w Gminie Chojnów żłobka „Arka Maluszka” została współfinansowana w ramach w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2021. Na budowę placówki gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 1.650.000,00. zł, a łączny koszt zadania wyniesie 3.169.987,87 zł.

 

 

wstecz

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka