Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Ważna informacja - przypadek ASF w gminie Chojnów

  Ważna informacja - przypadek ASF w gminie Chojnów

  2021.09.08

  Urząd Gminy Chojnów informuje, że Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy potwierdził wystąpienie ogniska afrykańskiego pomoru świń w miejscowości Czernikowice w gminie Chojnów na podstawie wyników badań z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach.

 • Złote Gody mieszkańców gminy Chojnów.

  Złote Gody mieszkańców gminy Chojnów.

  2021.09.07

  W sobotę 4 września w chojnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Swoje złote gody obchodzili Państwo Halina i Tadeusz Drozdowie z Rokitek.

 • Festyn #Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich "Strupiczanki" w Budziwojowie

  Festyn #Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich "Strupiczanki" w Budziwojowie

  2021.09.07

  W sobotę 4 września odbył się festyn Narodowego Programu Szczepień #Szczepimy się z Kołem Gospodyń Wiejskich „Strupiczanki” ze Strupic. Impreza miała miejsce na boisku przy nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Budziwojowie. W budynku świetlicy mieścił się mobilny punkt szczepień, obsługiwany przez personel medyczny ośrodka zdrowia w Krzywej.

 • Zakończenie wakacji z Quad-Cross Chojnów

  Zakończenie wakacji z Quad-Cross Chojnów

  2021.09.02

  W najbliższą niedzielę, 5 września, Quad Cross Chojnów organizuje w Jerzmanowicach kolejną wypełniona atrakcjami imprezę tym razem na zakończenie wakacji. 
  Wydarzeniu towarzyszyć będzie szczytny cel - wsparcie i zbiórka funduszy dla Amelki Gmyrek ze Strzegomia, która toczy wyścig z czasem w walce z SMA. 
  Wójt Gminy Chojnów - Andrzej Pyrz objął honorowy patronat nad tą piękną inicjatywą.

 • Inwentaryzacja odpadów rolniczych - ankieta dla rolników

  Inwentaryzacja odpadów rolniczych - ankieta dla rolników

  2021.08.31

  Gmina Chojnów zamierza przystąpić do programu ”Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacje przyznawane są na realizację zadania związanego z przedsięwzięciem w zakresie transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Projekt będzie realizowany, jeśli samorząd otrzyma dofinansowanie. Odpady zostaną odebrane tylko od tych rolników, którzy wypełnią i dostarczą ankiety.

   

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka