Gmina Chojnów

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Gmina Chojnów reaguje na kryzys energetyczny

  Gmina Chojnów reaguje na kryzys energetyczny

  2022.11.18

  Zakończono realizację trzech bardzo ważnych inwestycji, szczególnie w dobie szalejących cen za energię elektryczną i dostawę ciepła. Zadania miały na celu poprawę efektywności energetycznej budynków oświatowych poprzez:
  - kompleksową termomodernizację budynku Punktu Przedszkolnego w Krzywej
  - kompleksową termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Okmianach
  - montaż pompy ciepła dla budynku Szkoły Podstawowej w Budziwojowie
         

 • Otwarcie nowej siedziby Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Okmianach

  Otwarcie nowej siedziby Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Okmianach

  2022.11.16

  15 listopada 2022 r. , w Szkole Podstawowej w Okmianach miało miejsce oficjalne otwarcie wyremontowanego modułu przedszkolnego. Nową siedzibę przedszkolaki znalazły w rozbudowanym i przekształconym w salę budynku gospodarczym. Adaptacja budynku obejmowała dobudowanie ściany pomiędzy budynkami, wykonanie nowych podłóg oraz remont wnętrza (nowe tynki, powłoki malarskie).

  Koszt tej inwestycji to 380 tys. złotych. Środki pochodzą w całości z budżetu Gminy Chojnów.

   

   

    

   

 • 21 - 25.11.2022 r. zbiórka elektrośmieci - sprawdź harmonogram

  21 - 25.11.2022 r. zbiórka elektrośmieci - sprawdź harmonogram

  2022.11.10

  W dniach 21 – 25 listopada br. na terenie naszej gminy odbędzie się mobilna zbiórka elektroodpady. Mieszkańcy Gminy Chojnów będą mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektroniczny, który zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinien zostać poddany utylizacji. 

   

 • WĘGIEL NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH W GMINIE CHOJNÓW

  WĘGIEL NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH W GMINIE CHOJNÓW

  2022.11.04

  Gmina Chojnów, korzystając z proponowanego przez rząd rozwiązania, włączyła się w akcję dystrybucji węgla. Mieszkańcy Gminy Chojnów będą mogli składać wnioski o zakup węgla za korzystniejszą cenę od 7 listopada 2022 r. Do zakupu preferencyjnego paliwa stałego (węgla kamiennego) dla gospodarstw domowych są uprawnione osoby fizyczne, które spełniają warunki upoważniające do otrzymania dodatku węglowego, tj. które:
  •    otrzymały dodatek węglowy lub pozytywnie został rozpatrzony ich wniosek o wypłatę dodatku węglowego,
  •    nie złożyły wniosku o wypłatę dodatku węglowego, ale dokonały zgłoszenia lub wpisania węgla jako głównego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
  Koszt zakupu 1 tony węgla wynosić będzie maksymalnie 2 000 zł. Do ceny zakupu węgla nie wlicza się kosztów dowozu zakupionego węgla do odbiorcy końcowego.

 • Program "Opieka wytchnieniowa"

  Program "Opieka wytchnieniowa"

  2022.11.02

  W związku z ogłoszeniem w dniu 26.10.2022 r. naboru do Programu "Opieka wytchnieniowa - edycja 2023" przez MRiPS, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnowie informuje o zasadach realizacji i naboru do programu. Program „Opieka wytchnieniowa” jest kierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

  Wszelkie uwagi odnośnie chęci realizacji Programu proszę kierować na adres GOPS lub telefonicznie 76 81 88 506 w godzinach pracy GOPS.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka