Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Odbiór drogi w Krzywej

  Odbiór drogi w Krzywej

  2022.06.24

  We wtorek 21 czerwca br. miało miejsce otwarcie rozbudowanego odcinka drogi powiatowej nr 2269D w miejscowości Krzywa.  Zakres prac obejmował budowę zatok autobusowych i chodnika. Oprócz tego odnowiono nawierzchnie i wykonano przejście dla pieszych w formie wyspy wraz z odpowiednim oznakowaniem. 
  Zarówno nowy chodnik jak i przejście dla pieszych zapewniają maksymalne bezpieczeństwo osób pieszych, których ze względu na pobliską szkolę, przedszkole oraz bibliotekę i kościół jest w tym rejonie wyjątkowo duża. 
  Modernizację wykonano przy współpracy Powiatu Legnickiego i Gminy Chojnów. Jak stwierdzili Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz i Starosta Legnicki Adam Babuśka, współpraca obu instytucji daje wymierne efekty. 

 • Odsłonięcie tablicy pamiątkowej „1947 – 2022 Łemkom przymusowo przesiedlonym w ramach operacji „Wisła” w 75. rocznicę wydarzeń”

  Odsłonięcie tablicy pamiątkowej „1947 – 2022 Łemkom przymusowo przesiedlonym w ramach operacji „Wisła” w 75. rocznicę wydarzeń”

  2022.06.24

  20 czerwca 2022 r. w Zamienicach z inicjatywy Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Łemkom, którzy zostali przesiedleni na tereny dzisiejszej gminy Chojnów w wyniku akcji „Wisła”. 
  Od tych dramatycznych wydarzeń wiosny 1947 roku mija w tym roku 75 lat. Łemkowie ze swych rodzinnych ziem Beskidu Niskiego, Karpat, zostali przymusowo przesiedleni w różne zakątki kraju. Tu, na tereny gminy Chojnów, do miejscowości Rokitki, Zamienice, Jaroszówka trafiły rodziny ze Szczawnika, Muszynki, Wierchomli, Nowej Wsi. Tu też kultywując swoje tradycje rodzinne oraz religijne tworzą parafię greckokatolicką. Tablica pamiątkowa jest wyrazem ich pamięci i hołdem złożonym przodkom. 

 • -

  2022.06.24

  W niedzielę 19 czerwca 2022 r. na boisku sportowym w Rokitkach zostały rozegrane Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Puchar przechodni Wójta Gminy Chojnów trafił w ręce OSP Rokitki. 
  Korzystając z okazji Wójt Andrzej Pyrz oficjalnie przekazał kluczyki do samochodu strażackiego, który wzbogacił flotę OSP Rokitki. 
  W zawodach udział wzięło 12 drużyn, w tym 4 drużyny młodzieżowe, 3 drużyny kobiece (grupa C) oraz 5 drużyn męskich (grupa A) z Rokitek, Witkowa, Krzywej, Jaroszówki i Niedźwiedzic. 

 • II Festiwal Muzyki Biesiadnej w Niedźwiedzicach

  II Festiwal Muzyki Biesiadnej w Niedźwiedzicach

  2022.06.24

  W minioną sobotę 18 czerwca odbył się II Festiwal Muzyki Biesiadnej w Niedźwiedzicach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Inicjatorami i organizatorami wydarzenia są członkowie zespołu „Przyjaciółki”, którzy w ten sposób chcieli się zrewanżować innym zespołom za serdeczną gościnę podczas swoich muzycznych podróży. 

 • Obchody 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych w Powiecie Legnickim zorganizowane w Konradówce

  Obchody 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych w Powiecie Legnickim zorganizowane w Konradówce

  2022.06.24

  Gmina Chojnów była gospodarzem jubileuszu 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych Powiatu Legnickiego. Wydarzenie odbyło się 11 czerwca br. w sali wiejskiej w Konradówce. Dopisało liczne grono działaczy, sportowców i samorządowców. - Ludowe Zespoły Sportowe były, są i będą bastionem sportu amatorskiego w powiecie legnickim i pewnie w całej Polsce - mówił Andrzej PYRZ, Wójt Gminy Chojnów. - Jako samorząd nie szczędzimy grosza na wsparcie dla LZS-ów, jak i na rozwój infrastruktury sportowej w naszej gminie.

   

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka