Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Rusza siódma edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest tradycyjnie 306 tys zł.

  Rusza siódma edycja Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest tradycyjnie 306 tys zł.

  2022.01.17

  Już po raz siódmy Mieszkańcy Gminy Chojnów zdecydują, na jakie zadania przeznaczona zostanie tegoroczna część budżetu. Tradycyjnie w puli Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego jest 306 000,00 złotych.
  Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski rusza już 24 stycznia 2022 roku. Wnioski będzie można składać do 31 stycznia br. Czasu nie ma wiele, ale  procedury są bardzo dobrze znane, proste i zminimalizowane – wystarczy mieć dobry pomysł na ulepszenie swojego najbliższego otoczenia lub miejscowości.

   

 • Konkurs literacki "Opowieści o Bitwach Legnickich"

  Konkurs literacki "Opowieści o Bitwach Legnickich"

  2022.01.14

  Powiat Legnicki serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Legnickiego do wzięcia udziału w konkursie pn. „Opowieści o Bitwach Legnickich”. Głównym celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania i poszerzenia wiedzy wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców powiatu legnickiego zagadnieniami historycznymi dotyczącymi zamieszkanego przez nich regionu.

 • Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz opowiedział o terenach inwestycyjnych oraz współpracy z LSSE w wywiadzie dla TV Master

  Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz opowiedział o terenach inwestycyjnych oraz współpracy z LSSE w wywiadzie dla TV Master

  2022.01.05

  W grudniu  Urząd Gminy Chojnów gościł zespół redakcyjny TV Master, który przeprowadził wywiad z Wójtem, Andrzejem Pyrzem. Tematem spotkania był sukces Gminy Chojnów w konkursie "Grunt na medal", w którym tereny inwestycyjne w Okmianach zostały liderem atrakcyjności na Dolnym Śląsku.
  Artur Dembowiak, Dyrektor Programowy telwizji z Głogowa pytał włodarza Gminy Chojnów o przepis na sukces oraz o współpracę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczna S.A.
  Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego na temat gruntów inwestycyjnych w Gminie Chojnów oraz planów Wójta na dalszy rozwój gospodarczy regionu.

 • Zapraszamy do składania wniosków o dodatek osłonowy!

  Zapraszamy do składania wniosków o dodatek osłonowy!

  2022.01.05

  Informujemy, że na terenie Gminy Chojnów obsługę wniosków o wypłatę dodatku osłonowego realizować będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnowie, ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów.

  Dodatek osłonowy stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł* na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

  Wnioski można składać od 10 stycznia 2022 r.

 • Ważna informacja!

  Ważna informacja!

  2022.01.05

  Przypominamy, że w dniu 7 stycznia 2022 r. Urząd Gminy, GZGKiM oraz GOPS będą nieczynne.
  Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Chojnów dzień 7 stycznia 2022 r. ustala się dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy w zamian za święto przypadające w sobotę 1 stycznia 2022 r.
  Za utrudnienia przepraszamy!

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka