Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Zakończenie budowy świetlicy integracyjno-terapeutycznej w Budziwojowie

  Zakończenie budowy świetlicy integracyjno-terapeutycznej w Budziwojowie

  2020.01.23

  Budowa świetlicy integracyjno-terapeutycznej w Budziwojowie została rozpoczęta w na początku 2019 roku i była realizowana przez firmę „Complex-Bud s.c. z siedzibą w Lubinie. Wartość robót budowlanych wyniosła 1.082.070,35 zł. Inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki zawartej przez Gminę Chojnów  umowie o przyznaniu pomocy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego na dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł. w ramach operacji typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne", w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • Duże zainteresowanie towarzyszy jubileuszowej, piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  Duże zainteresowanie towarzyszy jubileuszowej, piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  2020.01.23

  Duże zainteresowanie towarzyszy jubileuszowej, piątej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. To okazja dla lokalnych organizacji i społeczności na realizację planów, których nie są w stanie wykonać własnymi siłami.
  Aż 44 projekty zgłoszono do Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Proponowane zadania opiewają kwotę ponad 600 tys. zł. Najwięcej wniosków dotyczy rozbudowy oświetlenia ulicznego a także doposażenia placów zabaw i miejsc rekreacyjno - sportowych.

 • Kwalifikacja Wojskowa dla mieszkańców Gminy Chojnów

  Kwalifikacja Wojskowa dla mieszkańców Gminy Chojnów

  2020.01.20

  Od 27 do 28 lutego potrwa kwalifikacja wojskowa osób mieszkających w Gminie Chojnów. Powiatowa Komisja Lekarska będzie prowadzić kwalifikacje w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”, przy ul. Koziorożca 9 w Legnicy.

   

 • Ognisko ptasiej grypy w Gminie Chojnów

  Ognisko ptasiej grypy w Gminie Chojnów

  2020.01.20

  W związku z wystąpieniem w miejscowości Strupice, gmina Chojnów, ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków wywołanej wirusem H5N8 (która nie jest niebezpieczna dla ludzi) zaleca się hodowcom drobiu w gospodarstwach przyzagrodowych zachowanie daleko idącej ostrożności.

 • Uroczyste spotkanie noworoczne w Okmianach

  Uroczyste spotkanie noworoczne w Okmianach

  2020.01.14

  Tak jak nakazuje tradycja, samorząd Gminy Chojnów dokonał uroczystego podsumowania mijającego 2019 roku. W piątek, 10 stycznia 2020 r.w sali wiejskiej w Okmianach odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka