Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Kresowiana już w najbliższą niedzielę w Białej

  Kresowiana już w najbliższą niedzielę w Białej

  2019.09.10

  Kresowiacy i miłośnicy kultury kresowej jak co roku ściągną do Białej, aby przywołać wspomnienia z rodzinnych stron. Święto kresowiaków tradycyjne rozpocznie msza święta, którą celebrował będzie Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Z pewnością nie zabraknie kresowej kuchni, koncertów i niepowtarzalnej atmosfery, z której od lat słyną Wrześniowe Kresowiana w Białej

 • VIII Legnicki Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego zawita do Krzywej

  VIII Legnicki Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego zawita do Krzywej

  2019.09.10

  Szykuje się nie lada gratka dla melomanów i wielbicieli kultury rosyjskiej. W najbliższą sobotę w Krzywej odbędzie się wyjątkowy koncert w ramach Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Nowikowej. Udział jest bezpłatny, a Gmina Chojnów została partnerem tego wydarzenia.

 • Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  2019.09.10

  Za nami tegoroczne Dożynki Gminne, których gospodarzem były Okmiany. Dożynki to tradycyjne święto rolnicze, odbywające się po zakończeniu żniw. Huczne zabawy na przełomie sierpnia i września przez setki lat wpisały się w rytm życia polskiej wsi. Czy dożynki to impreza skierowana wyłącznie do rolników i mieszkańców wsi? Zdecydowanie nie!

 • Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

  2019.09.03

  Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznych Dożynek w Gminie Chojnów. Ci, którzy pamiętają ubiegłoroczny koncert grupy BOYS w Rokitkach także i tym razem nie poczują się zawiedzeni. Mieszkańcy największej gminy Powiatu Legnickiego będą bowiem bawić się przy dźwiękach zespołu SUMPTUASTIC – autorów takich przebojów jak „Kołysanka” czy „Za jeden uśmiech Twój”. Co jeszcze czeka nas podczas święta plonów Gminy Chojnów?

 • Sesja Rady Gminy Chojnów

  Sesja Rady Gminy Chojnów

  2019.09.03

  Za nami pierwsza po wakacyjnej przerwie Sesja Rady Gminy Chojnów. Radni wyjątkowo intensywnie rozpoczęli pracę. Na piątkowym posiedzeniu, poza standardowym porządkiem obrad, miały miejsce liczne wystąpienia. Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Przewodniczący Rady Gminy Chojnów Bogdan Styrkowiec wręczyli podziękowania dyrektorkom dwóch gminnych szkół podstawowych.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka