Gmina Chojnów

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Projekt "Gmina Chojnów bez przemocy" - konferencja otwierająca

  Projekt "Gmina Chojnów bez przemocy" - konferencja otwierająca

  2023.03.21

  W dniu 16 marca 2023r. w Sali Urzędu Gminy Chojnów odbyła się konferencja otwierająca projekt „Gmina Chojnów bez przemocy”. Projekt realizowany jest w ramach Funduszu Małych Grantów 1 w Programie Sprawiedliwość i jest współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowanego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

 • Miejsko gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte

  Miejsko gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte

  2023.03.21

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: "Młodzież zapobiega pożarom" jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i komend Państwowej Straży Pożarnej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

   

 • Protestujący przeciwko rekultywacji w Czernikowicach z wizytą we Wroclawiu

  Protestujący przeciwko rekultywacji w Czernikowicach z wizytą we Wroclawiu

  2023.03.16

  W środę 15 marca br. mieszkańcy Czernikowic i Białej zaniepokojeni opieszałością w przeprowadzaniu kontroli składowanych materiałów na terenie byłej żwirowni w Czernikowicach zorganizowali interwencję we wrocławskich instytucjach. 


  Protestujący odwiedzili Dolnośląski Urząd Wojewódzki, gdzie złożyli petycję z prośbą do wojewody dolnośląskiego o przyspieszenie reakcji instytucji kontrolujących na doniesienia mieszkańców o możliwości popełnienia przestępstwa środowiskowego.

 • Dzień Kobiet w Niedźwiedzicach

  Dzień Kobiet w Niedźwiedzicach

  2023.03.14

  Dzień Kobiet to międzynarodowe święto ustanowione w 1910 roku w celu rozpowszechniania idei praw kobiet oraz budowania społecznego poparcia dla równouprawnienia. Z czasem święto to straciło polityczne zabarwienie i dziś jest celebracją kobiecości, docenieniem kobiecej roli w rodzinie i społeczeństwie. Kobiety na całym świecie w tym dniu są obdarowywane kwiatami, upominkami oraz życzeniami. 

  W sobotę 11 marca br. w Niedźwiedzicach odbyły się gminne uroczystości związane z obchodami Dnia Kobiet.  

 • Protest w Czernikowicach

  Protest w Czernikowicach

  2023.03.14

  Około stuosobowa grupa mieszkańców pojawiła się w poniedziałek 13 marca rano przed wjazdem na teren byłej kopalni kruszywa w Czernikowicach, by zablokować wjazd pojazdom, które zwożą tu materiał służący do rekultywacji wyrobiska. Podejrzewają, że do rekultywacji gruntu wykorzystywane są nielegalne materiały.  

   

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka