Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Od dziś obowiązują nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  Od dziś obowiązują nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  2020.04.01

  Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmianie ulegają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych oraz zawieszona zostaje działalność salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Co jeszcze się zmienia?

   

 • Kondolencje

  Kondolencje

  2020.04.01

  Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że  29 marca 2020 r. po ciężkiej chorobie, odeszła wieloletnia pracownica Urzędu Gminy Chojnów, nasza Koleżanka, Ś.P. Elżbieta Brylak.

   

 • 10 tys. zł z Gminy Chojnów na walkę z koronawirusem dla szpitala w Legnicy

  10 tys. zł z Gminy Chojnów na walkę z koronawirusem dla szpitala w Legnicy

  2020.03.30

  W związku z pandemią koronawirusa Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz przekaże 10 tys. zł rezerwy zarządzania kryzysowego na zakup środków ochrony osobistej dla służb medycznych z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

   

 • Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców powiatu legnickiego

  Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców powiatu legnickiego

  2020.03.27

  Koronawirus spowodował szereg sytuacji nietypowych dla nas. Konieczność ograniczenia kontaktów, potrzeba przebywania w kwarantannie, odizolowanie, czy też po porostu zamieszkiwanie samotnie może powodować niepokoje i frustracje. Możliwość porozmawiania w tym trudnym okresie różnych ograniczeń, z kimś kto nas wysłucha i będzie wstanie udzielić porady, wesprzeć dobrym słowem w naszej chwili niepokoju, udzielić informacji, co należy zrobić w naszym konkretnym przypadku, to niewątpliwe potrzebna forma pomocy.

 • Zaproszenie do wnoszenia uwag dot. przebiegu autostrady A4

  Zaproszenie do wnoszenia uwag dot. przebiegu autostrady A4

  2020.03.26

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu w związku z koniecznością odwołania spotkania informacyjnego ze społeczeństwem dot. opracowania Studium Korytarzowego wraz z Analizą Techniczno-Ekonomiczno-Logistyczną rozbudowy/budowy autostrady A4 Wrocław-Krzyżowa i Studium Korytarzowego drogi ekspresowej 55 Sobótka - Bolków, które było zaplanowane na dzień 16.03.2020 r. w Starostwie Powiatowym w Legnicy zaprasza do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na stronie www.a4sk.pl

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
76 818 85 02

urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka