Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Konkurs literacki "Opowieści o Bitwach Legnickich"

  Konkurs literacki "Opowieści o Bitwach Legnickich"

  2022.01.14

  Powiat Legnicki serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Legnickiego do wzięcia udziału w konkursie pn. „Opowieści o Bitwach Legnickich”. Głównym celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania i poszerzenia wiedzy wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców powiatu legnickiego zagadnieniami historycznymi dotyczącymi zamieszkanego przez nich regionu.

 • Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz opowiedział o terenach inwestycyjnych oraz współpracy z LSSE w wywiadzie dla TV Master

  Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz opowiedział o terenach inwestycyjnych oraz współpracy z LSSE w wywiadzie dla TV Master

  2022.01.05

  W grudniu  Urząd Gminy Chojnów gościł zespół redakcyjny TV Master, który przeprowadził wywiad z Wójtem, Andrzejem Pyrzem. Tematem spotkania był sukces Gminy Chojnów w konkursie "Grunt na medal", w którym tereny inwestycyjne w Okmianach zostały liderem atrakcyjności na Dolnym Śląsku.
  Artur Dembowiak, Dyrektor Programowy telwizji z Głogowa pytał włodarza Gminy Chojnów o przepis na sukces oraz o współpracę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczna S.A.
  Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego na temat gruntów inwestycyjnych w Gminie Chojnów oraz planów Wójta na dalszy rozwój gospodarczy regionu.

 • Zapraszamy do składania wniosków o dodatek osłonowy!

  Zapraszamy do składania wniosków o dodatek osłonowy!

  2022.01.05

  Informujemy, że na terenie Gminy Chojnów obsługę wniosków o wypłatę dodatku osłonowego realizować będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnowie, ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów.

  Dodatek osłonowy stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł* na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

  Wnioski można składać od 10 stycznia 2022 r.

 • Ważna informacja!

  Ważna informacja!

  2022.01.05

  Przypominamy, że w dniu 7 stycznia 2022 r. Urząd Gminy, GZGKiM oraz GOPS będą nieczynne.
  Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Chojnów dzień 7 stycznia 2022 r. ustala się dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy w zamian za święto przypadające w sobotę 1 stycznia 2022 r.
  Za utrudnienia przepraszamy!

 • Trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami Dzwonowa

  Trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami Dzwonowa

  2022.01.03

  Dążąc do uregulowania spraw związanych z nazewnictwem miejscowości występujących na terenie Gminy Chojnów, dokonano analizy zgodności nazewnictwa urzędowego oraz powszechnie przyjętego. Z dokumentów wynika, że na terenie Gminy Chojnów występują nazwy Dzwonów Górny i Dzwonów Dolny jako przysiółki Budziwojowa. Nie figuruje nazwa Dzwonów, która jest w powszechnym użytkowaniu mieszkańców zarówno ww. przysiółków jak i całej Gminy Chojnów.  W zw. z powyższym istnieje potrzeba dostosowania nazewnictwa używanego powszechnie i występującego w wykazie urzędowych nazw miejscowości w Polsce. Przystępując do procedury zmiany i ujednolicenia urzędowej nazwy miejscowości z Dzwonów Górny i Dzwonów Dolny na Dzwonów, Wójt Gminy Chojnów ogłosił konsultacje społeczne z mieszkańcami.

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka