Gmina Chojnów

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Trwa modernizacja lamp ulicznych w Gminie Chojnów: sodowe wymieniane są na ledowe. Wartość inwestycji oszacowano na blisko 280 tys. zł.

  Trwa modernizacja lamp ulicznych w Gminie Chojnów: sodowe wymieniane są na ledowe. Wartość inwestycji oszacowano na blisko 280 tys. zł.

  2022.03.24

  Gmina Chojnów realizuje kolejne projekty modernizacji oświetlenia w sołectwach. Ekologiczne zmiany nastąpiły już w kilku miejscowościach, obecnie w Białej i w Biskupinie są w trakcie realizacji. Stopniowo i skutecznie stare lampy uliczne wymieniane są na nowe, energooszczędne. Zasadność wymiany opraw na nowoczesne, ledowe źródła światła jest najczęściej argumentowana kryterium ekonomicznym  – dzięki takiej inwestycji znacznie zredukują się koszty zużycia energii elektrycznej. Jednakże modernizacja oświetlenia ma także na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu  użytkowników dróg, a także rozświetlenie obiektów i przestrzeni gminnej.

 • OSP w Jaroszówce otrzyma nowy wóz strażacki

  OSP w Jaroszówce otrzyma nowy wóz strażacki

  2022.03.24

  Jeszcze w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszówce wzbogaci swoją flotę o nowy wóz bojowy. W dniu 21 marca br. podczas uroczystości z udziałem krajowych i dolnośląskich władz PSP Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Prezes OSP Jaroszówka Paweł Nigbar odebrali promesę na dofinansowanie.

 • Zapraszamy do konkursu

  Zapraszamy do konkursu

  2022.03.23

  Celem konkursu jest wyróżnienie różnych podmiotów z całego ekologicznego łańcucha wartości, podmiotów które opracowały innowacyjny, zrównoważony i inspirujący projekt przynoszący rzeczywistą wartość dodaną w dziedzinie produkcji i konsumpcji ekologicznej.

   

 • Ruszył nabór wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł dla obywateli Ukrainy

  Ruszył nabór wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł dla obywateli Ukrainy

  2022.03.23

  Ukraińscy uchodźcy, którzy przed wojną uciekli do Polski, mogą liczyć na wsparcie finansowe. W Gminie Chojnów ruszył nabór wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł. 

  Wniosek o świadczenie składa osoba uprawniona. W przypadku nieletnich może być to także przedstawiciel ustawowy takiej osoby – np. mama na dzieci, opiekun tymczasowy albo osoba sprawująca faktyczną pieczę nad dzieckiem.
  Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie GOPS w Chojnowie przy ul. Fabrycznej 1, pok. 4 (parter).
  Świadczenie będzie wypłacane bezzwłocznie. Szczegółowych informacji udzieli GOPS w Chojnowie.

 • Spotkanie informacyjne dotyczące proponowanego przebiegu budowy/rozbudowy autostrady A4

  Spotkanie informacyjne dotyczące proponowanego przebiegu budowy/rozbudowy autostrady A4

  2022.03.17

  We wtorek, 22 marca o godz. 16.00 odbędzie się w formule wideokonferencji spotkanie informacyjne dotyczące proponowanego przebiegu budowy/rozbudowy autostrady A4 – Krzyżowa (bez węzła) - Legnica Południe (bez węzła).

  Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu on-line będą mogły to uczynić korzystając z odnośnika, który na godzinę przed rozpoczęciem spotkania zostanie udostępniony na stronie internetowej https://a4-krzyzowa-legnica-stesr.pl/spotkania.../chojnow/.

   

Stronicowanie

Kontakt

Gmina Chojnów
ul. Fabryczna 1,
59-225 Chojnów
tel. +48 76 818 85 02

e-mail: urzad@gmina-chojnow.pl

Banery

Stopka